Kahramanın Yokluğu

7,3/10  (8 Oy) · 
26 okunma  · 
10 beğeni  · 
689 gösterim
Charles Bukowskinin ölümünden sonra bulunmuş, daha önce hiç yayınlanmamış öyküleri ilk kez Türkçede.
' İzahı güç. Aşk kötü bir sözcük fakat sözün tam anlamıyla, âşıktık. Bir kadınla sevişmeden onu gerçekten tanımanın mümkün olmadığından hiç kuşkum yok. Ve ne kadar çok sevişirseniz birbirinizi o kadar iyi tanırsınız. Ve iş görmeye devam ediyorsa, bunun adı aşktır. İş görmez olduğunda da, başkalarından farkınız kalmamıştır. Seksin aşk olduğunu söylemiyorum; nefret de olabilir. Fakat seks iyi ise, diğer şeyler girer devreye elbisesinin rengi, kolundaki ben, çeşitli bağlılıklar ve kopukluklar; anılar, kahkahalar ve acılar.
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789752810679
 • Çeviri:
  Avi Pardo
 • Yayınevi:
  Parantez Yayınları
 • Kitabın Türü:
baver 
07 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

bukowski'nin öbür kitaplarında da bulunan bazı öyküler yer alıyor. ama daha önce çevrilmemiş öykülerde mevcut. yeni bir şey yok. bukowski bildiğiniz gibi.

Kitaptan 2 Alıntı

Nihil expedit. 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bir insan kendini neden mahveder ya da bir insanı ne mahveder? İntiharın genellikle düşünen insanın başvurduğu bir yöntem olduğuna hükmetmek zorundayım. İntihar hakkı sevme hakkıyla aynı olmalı. Birincisinin kesinlikle kalıcı nitelikleri var, bu da , bir anlamda, ona bir tür asalet kazandırıyor. Bir intihar, pek çok aşk. Bir Levy, bir sürü Levy. Ne mahvetti Levy'yi? Çok iyi tanımazdım onu. Pek çok katledilmiş insan yaşamaya devam ediyor. Sadece gerçekten yaşayan biri ölebilir.

Kahramanın Yokluğu, Charles Bukowski (Sayfa 118)Kahramanın Yokluğu, Charles Bukowski (Sayfa 118)