Kahve Kokulu Hikayeler

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.012
Gösterim
Adı:
Kahve Kokulu Hikayeler
Baskı tarihi:
Mart 2016
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053849247
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yakamoz Yayınları
Sevgi varsa mucizeler de olacaktır.

KAHVE KOKULU HİKAYELER
Hayata Bir Bardak Kahve Molası
Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin.
Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin.
Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.

Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 52 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.

Seveceksen yalnız kaldığında aklına geleni değil,
hiç aklından çıkmayanı seveceksin.
Herkese merhabalar ! Bugün incelemesini yapacağım kitap Kahve Kokulu Hikayeler ama incelemeye geçmeden önce belirtmek istediğim bir şey var. Yayınevinin kitabı sunum şekline bayıldım!

Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 52 adet hikayeden derlenen bu kitapta hayata keyifli bir mola verip kargaşadan, sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.
-Tanıtım Bülteninden

   Kargo ilk geldiği zaman anlam veremedim çünkü beklediğim bir kargo değildi. Sonra paketi açınca içinden resimde gördüğünüz güzellikler çıktı. Zaten kitap o kadar güzel kahve kokuyor ki paketi açar açmaz her yere kahve kokusu yayıldı. İlk önce minik paketi açtım ve içinden bir şişe kahve ile mor kutu çıktı.

   Kitabın yanında birde kahve fincanı göndermiş tatlış yayınevi. Hediyeler arasında en çok bunu beğendim sanırım. Tasarımı baya hoşuma gitti, kullanmaya bile kıyamadım.

   Bu arada kitabın ayracına bağlı küçük, kalpli bir kese var ve içinde de çifte kavrulmuş kahve çekirdekleri var. Resmen dünyanın en güzel sunumu olmuş bu ayrıntıyla beraber.

”Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin.
Uçmayı istiyorsan, düşmeyi de bileceksin.
Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.”

    Bunları geçip kitaba gelirseeeeeek…

    Kafamı dağıtacak bir kitaba ihtiyacım vardı ve öyle bir yardımıma koştu ki bu kitap, anlatamam. Elime ilk alıp sayfaları şöyle bir karıştırdığımda gözüme çarpan bir kaç güzel söz olmuştu ve bu yüzden baya meraklı bir şekilde başladım kitaba.

    Kitap toplam 52 hikayeden oluşuyor ve her hikayeden önce bir tane güzel, dokundurucu özlü söz yazmışlar. Aralara ruha dokunan şiirler serpiştirmişler. Hikayeleri de kısa ama öz bir şekilde anlatmışlar.

”Unutma, her gidiş bir ayrılık değildir.
Çünkü bazen ne kadar uzağa gidersen git,
Yüreğin hep bıraktığın yerdedir.”

    Kitabı yaklaşık 1 günde falan bitirdim ve hikayeler içinde sadece 2 ya da 3 hikayeyi falan beğenmedim. Bazı hikayeler gerçekten çok güzeldi. Kısa olmasına rağmen oturup düşünmenize neden olan hikayeler de var, bir kahve molası verdiğiniz hayatınızda sizi güldüren hikayeler de. Bazılarına da günlük hayattan tanık olduğum için arada gözlerimi dolduran hikayeler de oldu.

    Genel olarak bir yorum yapmak gerekirse hikayeler su gibi akıp gidiyor. Bazıları bir sayfa bazıları 3-4 sayfa ama dolu dolu sayfalar bunlar. Su gibi akıp gittiği için kafanızı çokta meşgul etmiyor zaten. Anlayacağınız gerçekten kafanızı dağıtacak bir kitap. Özellikle okuma güçlüğü çekiyorsanız, Reading Slump döneminde falansanız sizi çıkarabilecek bir kitap olabilir.

”Sevdiği bir kadını öldürmüştür bu adam,
Bu yüzden asılmıştır.
Ama herkes de gene sevdiğini öldürür,
Bu böylece biline,
Kimi bunu yüklü bakışlarıyla yapar,
Kimi de okşayıcı bir söz ile öldürür,
Korkak bir öpücükle,
Yüreklisi kılıçla, bir kılıçla öldürür.”

   Benim kitapla ilgili söyleyeceklerim bu kadar.Herkese keyifli okumalar dilerim:))
Bu kitap kahve kokuyor ve çok güzel bir kitap bu kitabıda okudum iç acıcı böyle çok güzel şeylerden bahsediyor hoşuma gitti ve beğendim bu kitabı güzel akıcı olaylardan bahsediyor güzelce hayatlardan bahsediyorlar hoşuma gitti okumanızı sizede tavsiye ederim ben beğendim ve bu tür kitaplardan almayı çok seviyorum aldım okudum kütüphaneme yerleştirdim aradaki kitabın sözleri güzel bazı sözler baya güzel okursanız dediğimi anlarsınız ..Okuyun tavsiye ediyorum .
Birbirinden güzel ve etkileyici kısa ama doyurucu hikayeler, Manolya, Papatya, Menekşe, Yasemin ve kahve kokulu kitaplar kolayca her yaşta okunabilecek kitaplar arasında yer alıyor. Favori kitaplardan olduğu için devamını sabırsızlıkla bekliyorum.
Kitabın sayfalarını açar açmaz mis gibi kokusuyla çarpılıyorsunuz.. 52 adet mini hikayelerden oluşuyor.. her hikaye geçişinde mutlaka öğüt veren, insanı düşündüren, çarpıcı sözler var.. Akıcı ve sıkılmadan okuyacağınız bir kitap..
Okurken içinize huzurla dolduracak,yüreğinizi ısıtıcak, iyilik , sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 52 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntıdan uzaklaşacaksınız...
#Kahvekokuluhikayeler
" Gökkuşağını istiyorsanız yağmurlara katlanmalısınız. "
Farklı bir şey yok ama yine de okurken seni gülümseten ve hoşuna giden hikâyeler var -Tavsiye
Bakalım neler bekliyor hikayelerle ilgili merak çok ediyorum ve edecemde.İhşaallah çok güzel bir kitaptır ve içimi açarsana inanıyorum ben kitapama ve bana.Okudum ölüm ve akıcı,kişisel gelişim ile ilgili bilgiler vardı yazdım ve öğrendim ama çok etkileyecidi ve korkuyu herşeyi öğrendim ben merak ettim için çok güzeldi.Ama işte ölüm gerçek birşeydir.Babam bile ölüm gerçektir dedi ve öleğiciz birgün yaşamdan gidecez anılar,kitaplar,bütün yaptığımız herşey kalacak toprak'a gireceğiz artık orda kalacağız bir daha geri gelmecek gibi ölümü bekler gibi ALLAH'A VE ORDA YAŞACAĞIZ.AHİRET,CEHENNEM,CENNET,TOPRAK ALTINDA KALACAĞIZ ELVEDA HAYAT ÜÇ GÜNLÜK DÜNYADIYIZ İŞTE.SON...
Mini hikayelerden oluşan bu kitap bana huzur ve mutluluk kattı. Her yeni bir sayfayı tebessüm ile açtım. Hikayeler yaşamın değerine, hiçbir şey için üzülmemizin değmeyeceğine ve hiçbir zaman pes etmememiz gerektiğine değiniyordu.
~Hayatın her anının kıymetini bilmeliyiz ve her şeyden önce "insan" olmanın önemli olduğunu unutmamalıyız.
~Sevilmek istiyorsak önce sevmeyi, uçmayı seviyorsak düşmeyi bilmeliyiz. Hayatı korkarak yaşarsak, seyretmekle yetiniriz.
çok ilginç kitabın puanı 8 puan ...

''Gökkuşağını istiyorsanız yağmurlara katlanmalısınız '' sözü amerikan yapımı orjınal ismiyle ''the fault in our stars'' yani ''aynı yıldızın altında'' filminde geçen bir sözdür bunu ilk sayfada kullanıp prim yapmak hoş değil ...
Birkac hikayeyi begenmedim ve ayracı cok guzel +++

iyi okumalar =))
Çok hoş kısa kısa hikayelerden oluşan okurken sıkmayan ve içindeki o kısa hikayelerden ders alabileceğiniz bir kitap. Okumanızı tavsiye ederim. Bu arada cidden kahve kokması sizi ayık tutuyor
Bu kitabı bu sitede görüp merak edip almıştım. Ama tam bir hayal kırıklığı..Diyebilecek hiçbir şey yok basit, bilindik, sıradan, klişe hikayeler..Keşke okumaya başladığım heves ile bitseydi
Öyle bir hayat yaşadımki; Cennetide gördüm cehennemi de.. Öyle bir aşk yaşadım ki; Tutkuyuda gördüm pes etmeyi de.. Bazıları seyrederken hayati en önden kendime bir sahne buldum oynadım.
Öyle bir rol vermişler ki okudum okudum anlamadım...
Kendi kendime konuştum bazen evimde,
Hem kızdım hem güldüm halime,
Sonra dedimki "söz ver kendine"
Denizleri seviyorsan,
Dalgalarıda seveceksin!
Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin!
Uçmayı seviyorsan, düşmeyide bileceksin.
Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin...
Öyle bir hayat yaşadımki,son yolculukları erken tanıdım.
Öyle çook değerliymiş ki ZAMAN hep acele etmem bundan!
#jose #martı #anladım #gününenhuzurlusaatleri #çalışmayabikahvemolası ️️️
"Hepimiz o kadar iç içeyiz, ama yine de hepimiz yalnızlıktan ölüyoruz."
Ender Haluk Derince
Kitap'ta Albert Schweitzer'den alıntı yapılmış
"Seveceksen yalnız kaldığında aklına geleni değil, hiç aklından çıkmayanı seveceksin."
"Ne kadar değişirsen değiş, ilk nerede mutlu olduysan hep oraya çevirirsin kafayı."
Ender Haluk Derince
Kitapta Jean Christophe Grange'den alıntı yapılmış
"Korkularinizin inancinizdan daha büyük olmasına izin verirseniz dusleriniz gerçekleşmez"

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kahve Kokulu Hikayeler
Baskı tarihi:
Mart 2016
Sayfa sayısı:
352
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053849247
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yakamoz Yayınları
Sevgi varsa mucizeler de olacaktır.

KAHVE KOKULU HİKAYELER
Hayata Bir Bardak Kahve Molası
Sevilmek istiyorsan, önce sevmeyi bileceksin.
Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin.
Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.

Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 52 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.

Seveceksen yalnız kaldığında aklına geleni değil,
hiç aklından çıkmayanı seveceksin.

Kitabı okuyanlar 244 okur

  • Didem Yılmaz
  • Ekin Kalaycıoğlu
  • Kadriye
  • Sezer UĞUZ
  • Şevval Öztürk
  • Kitapkurdu
  • Mahsun Bedirhanoğlu
  • Bensu Çetinkaya
  • Leylaydin
  • Merveee

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%10.7
14-17 Yaş
%38.1
18-24 Yaş
%17.9
25-34 Yaş
%16.7
35-44 Yaş
%9.5
45-54 Yaş
%6
55-64 Yaş
%1.2
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%90.8
Erkek
%9.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%32.4 (35)
9
%12 (13)
8
%20.4 (22)
7
%12 (13)
6
%7.4 (8)
5
%6.5 (7)
4
%3.7 (4)
3
%2.8 (3)
2
%0
1
%2.8 (3)