Kalbe Ateş Düşünce ( Cep Boy )

8,6/10  (21 Oy) · 
60 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.246 gösterim
Mukaddes Yakay imzasıyla çıkan Kalbe Ateş Düşünce isimli roman, bizim coğrafyamıza ait büyülü ses ve soluklardan olan, ney ve ezanın kalbe düşürdüğü ateşi anlatıyor. Mukaddes Yakay daha önce çıkan üç romanında olduğu gibi, "Kalbe Ateş Düşünce"de de, sosyal bir temayı işliyor. Annesini kaybettikten sonra, yatılı bir okula yerleştirilen, orada ruh dünyasına aldığı ardarda darbelerle, hayatı ve çevresinde olanları sorgulamaya başlayan roman kahramanı, cevabını bulamadığı her sorunun biraz daha zorlamasıyla, aynı durumdaki pek çok insanı bekleyen karanlık bir dünyaya çeviriyor rotasını.

"Kalbe Ateş Düşünce", hayat yolunda kendilerini bekleyenlerden haberdar etmesi yönüyle gençlere ve onları yetiştirirken nelere öncelik verecekleri konusunda ailelere yönelik önemli mesajlar veriyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  294
 • ISBN:
  9786055510169
 • Yayınevi:
  Kaynak Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Melek 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Annesinden dini öğrenmeye başlayan iki kardeşin annesinin vefatından sonra yatılı okula gitmeleriyle başlayan dinden uzaklaşmayı anlatan güzel bir kitap bence.Küçük kardeşin ney ve ezan sesiyle tekrar kendini bulması,abinin ise yenidoğan fenilketonüri hastası bebeği için araştırmalar yaparken tekrar Rabbini bulmasını anlatan akıcı ve merak hissini canlı tutan bir eser.Okumanızı tavsiye ederim...