Kalbe Ateş Düşünce ( Cep Boy )

8,4/10  (11 Oy) · 
26 okunma  · 
11 beğeni  · 
953 gösterim
Mukaddes Yakay imzasıyla çıkan Kalbe Ateş Düşünce isimli roman, bizim coğrafyamıza ait büyülü ses ve soluklardan olan, ney ve ezanın kalbe düşürdüğü ateşi anlatıyor. Mukaddes Yakay daha önce çıkan üç romanında olduğu gibi, "Kalbe Ateş Düşünce"de de, sosyal bir temayı işliyor. Annesini kaybettikten sonra, yatılı bir okula yerleştirilen, orada ruh dünyasına aldığı ardarda darbelerle, hayatı ve çevresinde olanları sorgulamaya başlayan roman kahramanı, cevabını bulamadığı her sorunun biraz daha zorlamasıyla, aynı durumdaki pek çok insanı bekleyen karanlık bir dünyaya çeviriyor rotasını.

"Kalbe Ateş Düşünce", hayat yolunda kendilerini bekleyenlerden haberdar etmesi yönüyle gençlere ve onları yetiştirirken nelere öncelik verecekleri konusunda ailelere yönelik önemli mesajlar veriyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2011
 • Sayfa Sayısı:
  294
 • ISBN:
  9786055510169
 • Yayınevi:
  Kaynak Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ceylin 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Annesinden dini öğrenmeye başlayan iki kardeşin annesinin vefatından sonra yatılı okula gitmeleriyle başlayan dinden uzaklaşmayı anlatan güzel bir kitap bence.Küçük kardeşin ney ve ezan sesiyle tekrar kendini bulması,abinin ise yenidoğan fenilketonüri hastası bebeği için araştırmalar yaparken tekrar Rabbini bulmasını anlatan akıcı ve merak hissini canlı tutan bir eser.Okumanızı tavsiye ederim...

Aşekâ 
02 Eyl 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap sayesinde NEY e aşık oldum, tutkun oldum diyebilirim.. NEY sevdası, NEY'in yakışına, aşka döndürüşüne, Hak aşkına çağırışına ilk bu kitapta tanık oldum. Okumanızı kesinlikle tavsiye edebileceğim muhteşem bir kitap..

Hatice A. 
04 Ara 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Çok erken yaşta okudum bu kitabı. Bende iz bırakmasının sebebi biraz da bu sanrıım. Aşkı bilmeden aşkı okumak ne kadar gerçek izler bırakabilirdi ki hayatında insanın.. bırakanlardan olan bu kitabı kesinlikle tavsiye ederim.

Kitaptan 3 Alıntı

Süheyla 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kıvılcımı gördün mü narı hatırla,
Damlayı gördün mü ummanı hatırla.

Kalbe Ateş Düşünce, Mukaddes YakayKalbe Ateş Düşünce, Mukaddes Yakay
Süheyla 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kâinat bir ahenktir, dünya bir ahenktir. Kalbinin atışında, suyun akışında, kıpırdayan yaprakta bir ahenk vardır. Ney ise hissederek çalanın elinde bu ahengi en güzel dile getiren enstrümandır. Sen eğer bu ahengin farkına varmaya başladıysan istediğin kadar bu sese kulağını tıka, kalbinin sesini susturamazsın artık.

Kalbe Ateş Düşünce, Mukaddes YakayKalbe Ateş Düşünce, Mukaddes Yakay
Ekrem Özkara 
20 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eger insanın kulağı İLAHİ seslere açıksa;dili,dini ne olursa olsun etkilenir Ney sesinden..

Kalbe Ateş Düşünce, Mukaddes Yakay (Sayfa 74)Kalbe Ateş Düşünce, Mukaddes Yakay (Sayfa 74)