Kalbim Sende Kalmış

9,1/10  (25 Oy) · 
49 okunma  · 
21 beğeni  · 
643 gösterim
Birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan iki gençtir Ali ve Arya. Babalarının sıkı dost olması, ikisinin de hayatını çözülemeyecek bir düğümle birbirine bağlamıştır. Önce zorunluluktan başlamıştır bu ilişki. Ali, kendisine emanet edilen baş belasıyla vakit geçirmekten pek memnun değildir. Arya da kendisine göz kulak olma işini fazlasıyla abartan bay ukalayla.


Sonra her şey değişir. Didişmeler arkadaşlığa, zorunluluklar vazgeçilmeze dönüşmüştür farkında olmadan. Birbirlerinin en yakın arkadaşı hatta sırdaşı olmuştur artık Ali ve Arya.


Zaman geçer, kendileri gibi duyguları da büyür. İmkânsızdır istenen ama vazgeçmek, istenenden daha da imkansızdır.


Evet, belki zordur onlar için…


ama aynı ritimle atıyorsa iki kalp, belki de her şey mümkündür.
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2016
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9786059809924
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Elif dereli 
25 Tem 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Oğlumun anneler günü hediyesi olarak aldığı bu şahane kitabı okudum bitirdim bir çırpıda.
Ali ve Arya muhteşem ikili Ali gözleriyle konuşuyor Arya hiç koşulsuz anlıyor harika bir ikili olmuşlar. Çok acılar çektiler ama geçte olsa fevkalade bir yuvaları oldu. muhteşem ötesi bir kitap olmuş.

Nejla GÜNEŞ 
26 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kayıp Şehir serisinin beşinci kitabı #kalbimsendekalmış ı da serinin diğer kitapları gibi aynı büyük keyif ve beğeniyle okumuş bitirmiş bulunuyorum. Bu kitapta Adem 'in oğlu Ali ile Ömer 'in kızı Arya'nın muhteşem çekişmeli, komik, sabır isteyen macera dolu aşkını okuyacaksınız. Tabi bu ikilinin yanında olmazsa olmazları yani Deryal'ı , Ömer 'ı , Adem 'ı , ve onların muhteşem aşkları olan Burcu, Şirin ve Gazel 'i de okuyup kitabın keyfine varın derim ben .@selviatici daha bir çok kitaplarınızı okumayı ümit ediyorum, yazacaksınız değil mi? Tadı damakta kalan roman buna denir kanımca . ..

Kalbim Sende Kalmış benzeri kitaplar

Mine Ercan 
09 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Çok bayılarak okuduğum Kayıp Şehir serisi bu kitapla ne yazık ki son buldu. Karakterlere o kadar alışmıştım ki vedalaşmam çok zor oldu.

Son kitapta Ali ve Arya'nın hikayesine eşlik ediyoruz. Ve onlara çok bayılıyoruz. Çünkü neredeyse beşikte başlayan bir aşk onlarınki.. Sadece ikisinin de bundan haberi yok. Ali de Arya da birbirinin duygularından habersiz tek taraflı aşk yaşadıklarını sanarken kavuşmaları resmen efsane! Aralarındaki çekişmeli, dik ve inatçı ilişki ise gerçekten çok eğlenceli.


Serinin sonunda buradan sevgili yazarımız Selvi Atıcı 'ya sesleniyorum. 4 kitapta toplam 1.721 sayfayı hiç sıkmadan okutan siz, çok çok yazmalısınız. Lütfen! Sizden yeni bir seri okumayı da çok isterim şahsen. Hayat verdiğiniz güçlü kadınlardan ve iyi adamlardan hiç vazgeçmeyin! Bu güzel arkadaşlar için şahsım adına teşekkür ederim.

ROMANTİK AŞK 
08 Oca 14:49 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap çok akıcı ve güzeldi. Adem'in oğlu Ali, Ömer'in kızı Arya, Deryal'in oğlu Tunç Mirza ve Hayat'ı bir arada okumak süperdi ve babalarının atışmalarını okumak çok güzeldi. Cidden eğlenceli bir kitaptı.
Ali çocukluğundan beri arkadaş olduğu Arya'ya lise yıllarında aşık olduğunu fark ediyor ama Ömer amcası gibi korumacı birinin tepkisinden çekinmiş ve babaları arasında sorun olmasın diye suskun kalmaya karar vermişti. Tabi Arya'nın kendisine karşı tepkisizliğinden de endişeleniyordu. Bu yüzden açılarak onu uzaklaştırmak yerine, yanında kalıp kızı yaşamayı seçmiş. Fakat Arya ani bir kararla eğitimi için yurt dışına gitmeye karar verir döndüğünde ise yanında bir de evlenmek üzere olduğu nişanlısı vardır.
Arya da aslında Ali 'yi seviyor lise yi bitince Ali'ye konuşmaya cesaret edemediği için mesaj atıyor ve duygularını açıyor. Ama mesajına cevap olarak ben seni kardeşim olarak görüyorum ve bu mesajı hiç atmamış olmanı kabul ediyorum. bir daha bu konu hakkında konuşmayalım cevabı gelince Arya Amerika'ya gitmeye karar veriyor ve bu mesaj konusunu hiç konuşmuyorlar. Arya aşkını derinlere gömüyor Türkiye'ye temelli dönmeden önce 3 aydır birlikte olduğu erkek arkadaşı ile nişanlanıyor ve Onunla Türkiye'ye temelli dönüş yapıyor. Ali hava alnında Onu karşılamaya gittiğinde bunu öğrenince yıkılıyor ama belli etmiyor. Arya'nın ailesi de kabul edemiyor. Ali aşkının peşinden gitmeye kararlı. Ondan sonra olaylar çok güzel ve komik ilerliyor.
Özellikle Arya'nın Ali'yi düğnünden kaçırıp sandalyeye ellerini ve kollarını bağlaması ve sonrasında dünürler arasında ki komik çekişmeler çok güzel Tabi bu arada eski nişanlı da devreye giriyor. İşte o zaman tam bir aksiyon başlıyor. Meğersem ne entrikalar dönüyormuş.
Kitabı kesinlikle beğendim. selvi Atıcı'nın kitapları asla es geçilmeyecek muhakkak okunması gereken kitaplar arasında Selvi Atıcı bir FMA olamasa da yakın...

Sevgi Sertel 
01 Oca 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ve kayıp şehir serisinin son kitabı da bitti :( keşke bitmeseydi keyifli bir seriydi... Karakterler içimizden birileri gibi olmuştu :)
Selvi Atıcı'nın önceki kitaplarından tanıdığımız Adem ve Ömer’in çocukları olan Ali ve Arya nın hikayesi var bu sefer ....
Ömer'in kızı Arya ile Ademin oğlu Ali ailelerinin yakın dostlukları sonucu hep birlikte büyümüşlerdir. Birbirine çocukluklarından beri sımsıkı bağlarla bağlanmış olan bu iki genç bir arada olduklarında birbirlerini yemekten geri duramazlar. Sürekli bir atışma halindedirler, ki onların bu halleri çok keyifliydi :) Ancak yıllar sonra farklı duyguları keşfediyorlar :)
Ancak bunu ikisi de yıllarca dile getiremiyor. Arya kurulan bir tuzak sonucu her şeyi yanlış anlayarak yıkılıyor ve okumak için Amerika'ya kaçıyor. Ali ise düştüğü boşluğu işlerine vererek kapatmaya çalışıyor.
Arya yıllar sonra bir gün ansızın memleketine geri dönüyor ancak yalnız değil, yanında nişanlısı Daniel ile birlikte :)
Ali nin neler yaptığını siz tahmin edin artık :) olaylar feci halde karışıyor.
Ne Aryanın ailesi nede Ali bu nişanlıyı sevemiyor ve Ali bu damdan düşme adamı araştırmaya başlıyor.
Daniel hakkında bilinmeyen şeyler neler ? Başlarına neler geliyor ?
Bundan sonrası aksiyon, heyecan dolu :) sadece aşk yok bu kitapda.. neler var neler :)
Ali ve Arya nın hikayesinin yanı sıra, Adem ve Şirin, Ömer ve Gazel, Mirza ve Hayal, Deryal ve Burcu hepsi, tüm karakterlerin de dahil olması ile şahane bir final olmuş bence. Eski kurtların birbiri ile atışmalarına bol bol kahkaha atım :)
Selvi Atıcı'nın kalemini seviyorum, akıcı ve bir solukta kitabı bitirmenize neden oluyor :)
Ben çok severek okudum, herkese tavsiye ediyorum.
Selvi Atıcı yüreğine-kalemine sağlık.
Yeni kitaplarını bekliyoruz :)

Meryem Özalp 
30 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Daha kitap olmadan pdf'den okumuştum. Bu kadın gerçekten en sewdiğim yazar. Harika işler çıkarıyor. Her kitabı ayrı guzel. Hele ki bu seri çok başka. Ali ah Ali ne güzel aşıktı. Tam babasının oğlu. Adem'in oğlu ve Ömer'in biricik kızı Arya arasındaki aşkı okumaya bayılacaksnz. Baştaki yanlışş anlaşılmalr ne kadr asabımı bozsa da çok guzel bir kitaptı. Su gibi aktı geçti. Hazır kitap olmuşken kaçırmayın, okuyn ve okutun ;)

PINAR DEĞİRMENCİ 
24 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ali öf harika kitaplardan biri ya. Gerçi her kitabını seviyorum kadının ama bu kitabi ayrı seviyorum kimliksiz de de anne ve babasının aşkını deli gibi sevmiştim ne hostu ama ali harikaydı . Bir kadın ancak bu kadar sevilebilir kalemine sağlık olsun yazarım

angelsbooks 
08 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

Kayıp Şehir serisinin son kitabı. Seriyi bir oradan bir buradan okuyorum ama kendimce sebeplerim var. Ve okumak istiyorsanız sizde istediğiniz kitaptan başlayabilirsiniz.
Ali ve Arya çocukluktan beri arkadaşlar. Bu iki gencin aileleri de birbirlerine çok yakın insanlar. Yıllar yılları kovalamış, gençlerimiz didişerek, kavgalarla, sinir harpleriyle, birbirlerine durmadan müdahale ederek ama hep yanyana kalarak büyümüşler. E tabii bu yakınlığın, kavgaların filan duygusal sebepleri de var.
Gün gelmiş Arya yurtdışına gitmeye karar vermiş. Gidip eğitimini tamamlamış. En sonunda temelli geri dönmeye niyetlenmiş. Gelişiyle yanında bir de sürpriz getirmiş. Hemde öyle bir sürpriz ki... Biraz suç, biraz aksiyon, bolca aşk barındıran bir roman var karşınızda. Seriden okumadığım 2 kitap daha var ama bitmesine yine de üzülüyorum. Sevgili Selvi Atıcı bu romanlar için çok uğraşıyor ama tüketmesi biz okur kısmı için çok hızlı oluyor. O daha fazla yazsın, bizde daha fazla okuyalım bence.

Kitaptan 2 Alıntı

Meryem Özalp 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

"Sözlerime gerçekten dikkat ettin mi hiç? Benim tavşanım, benim belam, benim güzelim… Benim Arya’m…” Onu tekrar öptü. “Benim!”

Kalbim Sende Kalmış, Selvi AtıcıKalbim Sende Kalmış, Selvi Atıcı
Meryem Özalp 
12 Kas 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Ve Ali, gözlerinde yüzen yoğun duyguları tek tek okuduğunda kurşun yemiş gibi irkildi. "İçime işlemişsin, hücrelerime, iliklerime…" Yutkundu. "Gitmek bir işe yaramadı. Bedenimi senden kaçırırken, unuttuğum bir şey varmış; seninle dolan kalbim, sende kalmış!"

Kalbim Sende Kalmış, Selvi AtıcıKalbim Sende Kalmış, Selvi Atıcı