Kalbim Sende Kalmış

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.274
Gösterim
Adı:
Kalbim Sende Kalmış
Baskı tarihi:
Ekim 2016
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059809924
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nemesis Kitap
Birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan iki gençtir Ali ve Arya. Babalarının sıkı dost olması, ikisinin de hayatını çözülemeyecek bir düğümle birbirine bağlamıştır. Önce zorunluluktan başlamıştır bu ilişki. Ali, kendisine emanet edilen baş belasıyla vakit geçirmekten pek memnun değildir. Arya da kendisine göz kulak olma işini fazlasıyla abartan bay ukalayla.


Sonra her şey değişir. Didişmeler arkadaşlığa, zorunluluklar vazgeçilmeze dönüşmüştür farkında olmadan. Birbirlerinin en yakın arkadaşı hatta sırdaşı olmuştur artık Ali ve Arya.


Zaman geçer, kendileri gibi duyguları da büyür. İmkânsızdır istenen ama vazgeçmek, istenenden daha da imkansızdır.


Evet, belki zordur onlar için…


ama aynı ritimle atıyorsa iki kalp, belki de her şey mümkündür.
432 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Oğlumun anneler günü hediyesi olarak aldığı bu şahane kitabı okudum bitirdim bir çırpıda.
Ali ve Arya muhteşem ikili Ali gözleriyle konuşuyor Arya hiç koşulsuz anlıyor harika bir ikili olmuşlar. Çok acılar çektiler ama geçte olsa fevkalade bir yuvaları oldu. muhteşem ötesi bir kitap olmuş.
432 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Kayıp Şehir serisinin beşinci kitabı #kalbimsendekalmış ı da serinin diğer kitapları gibi aynı büyük keyif ve beğeniyle okumuş bitirmiş bulunuyorum. Bu kitapta Adem 'in oğlu Ali ile Ömer 'in kızı Arya'nın muhteşem çekişmeli, komik, sabır isteyen macera dolu aşkını okuyacaksınız. Tabi bu ikilinin yanında olmazsa olmazları yani Deryal'ı , Ömer 'ı , Adem 'ı , ve onların muhteşem aşkları olan Burcu, Şirin ve Gazel 'i de okuyup kitabın keyfine varın derim ben .@selviatici daha bir çok kitaplarınızı okumayı ümit ediyorum, yazacaksınız değil mi? Tadı damakta kalan roman buna denir kanımca . ..
 • Yarasa
  8.8/10 (51 Oy)40 beğeni95 okunma34 alıntı1.462 gösterim
 • Gitme
  8.6/10 (82 Oy)67 beğeni193 okunma92 alıntı2.168 gösterim
 • Ben O Değilim
  8.1/10 (47 Oy)29 beğeni103 okunma10 alıntı1.814 gösterim
 • Sen
  8.6/10 (77 Oy)63 beğeni172 okunma17 alıntı2.192 gösterim
 • Aşkı Seçtim
  8.3/10 (54 Oy)43 beğeni111 okunma32 alıntı2.550 gösterim
 • Kimliksiz
  8.4/10 (88 Oy)72 beğeni218 okunma22 alıntı2.509 gösterim
 • Tutkunun Savaşı
  7.8/10 (56 Oy)38 beğeni116 okunma38 alıntı1.583 gösterim
 • Buz Sıcağı
  7.8/10 (63 Oy)47 beğeni130 okunma12 alıntı4.060 gösterim
 • Yolum Aşka Düştü
  8.5/10 (63 Oy)52 beğeni121 okunma27 alıntı2.697 gösterim
 • Affet
  7.7/10 (64 Oy)43 beğeni132 okunma15 alıntı1.582 gösterim
432 syf.
·Beğendi·9/10
Çok bayılarak okuduğum Kayıp Şehir serisi bu kitapla ne yazık ki son buldu. Karakterlere o kadar alışmıştım ki vedalaşmam çok zor oldu.

Son kitapta Ali ve Arya'nın hikayesine eşlik ediyoruz. Ve onlara çok bayılıyoruz. Çünkü neredeyse beşikte başlayan bir aşk onlarınki.. Sadece ikisinin de bundan haberi yok. Ali de Arya da birbirinin duygularından habersiz tek taraflı aşk yaşadıklarını sanarken kavuşmaları resmen efsane! Aralarındaki çekişmeli, dik ve inatçı ilişki ise gerçekten çok eğlenceli.


Serinin sonunda buradan sevgili yazarımız Selvi Atıcı 'ya sesleniyorum. 4 kitapta toplam 1.721 sayfayı hiç sıkmadan okutan siz, çok çok yazmalısınız. Lütfen! Sizden yeni bir seri okumayı da çok isterim şahsen. Hayat verdiğiniz güçlü kadınlardan ve iyi adamlardan hiç vazgeçmeyin! Bu güzel arkadaşlar için şahsım adına teşekkür ederim.
432 syf.
·Beğendi·10/10
Ali öf harika kitaplardan biri ya. Gerçi her kitabını seviyorum kadının ama bu kitabi ayrı seviyorum kimliksiz de de anne ve babasının aşkını deli gibi sevmiştim ne hostu ama ali harikaydı . Bir kadın ancak bu kadar sevilebilir kalemine sağlık olsun yazarım
432 syf.
·10/10
Daha kitap olmadan pdf'den okumuştum. Bu kadın gerçekten en sewdiğim yazar. Harika işler çıkarıyor. Her kitabı ayrı guzel. Hele ki bu seri çok başka. Ali ah Ali ne güzel aşıktı. Tam babasının oğlu. Adem'in oğlu ve Ömer'in biricik kızı Arya arasındaki aşkı okumaya bayılacaksnz. Baştaki yanlışş anlaşılmalr ne kadr asabımı bozsa da çok guzel bir kitaptı. Su gibi aktı geçti. Hazır kitap olmuşken kaçırmayın, okuyn ve okutun ;)
432 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Ve kayıp şehir serisinin son kitabı da bitti :( keşke bitmeseydi keyifli bir seriydi... Karakterler içimizden birileri gibi olmuştu :)
Selvi Atıcı'nın önceki kitaplarından tanıdığımız Adem ve Ömer’in çocukları olan Ali ve Arya nın hikayesi var bu sefer ....
Ömer'in kızı Arya ile Ademin oğlu Ali ailelerinin yakın dostlukları sonucu hep birlikte büyümüşlerdir. Birbirine çocukluklarından beri sımsıkı bağlarla bağlanmış olan bu iki genç bir arada olduklarında birbirlerini yemekten geri duramazlar. Sürekli bir atışma halindedirler, ki onların bu halleri çok keyifliydi :) Ancak yıllar sonra farklı duyguları keşfediyorlar :)
Ancak bunu ikisi de yıllarca dile getiremiyor. Arya kurulan bir tuzak sonucu her şeyi yanlış anlayarak yıkılıyor ve okumak için Amerika'ya kaçıyor. Ali ise düştüğü boşluğu işlerine vererek kapatmaya çalışıyor.
Arya yıllar sonra bir gün ansızın memleketine geri dönüyor ancak yalnız değil, yanında nişanlısı Daniel ile birlikte :)
Ali nin neler yaptığını siz tahmin edin artık :) olaylar feci halde karışıyor.
Ne Aryanın ailesi nede Ali bu nişanlıyı sevemiyor ve Ali bu damdan düşme adamı araştırmaya başlıyor.
Daniel hakkında bilinmeyen şeyler neler ? Başlarına neler geliyor ?
Bundan sonrası aksiyon, heyecan dolu :) sadece aşk yok bu kitapda.. neler var neler :)
Ali ve Arya nın hikayesinin yanı sıra, Adem ve Şirin, Ömer ve Gazel, Mirza ve Hayal, Deryal ve Burcu hepsi, tüm karakterlerin de dahil olması ile şahane bir final olmuş bence. Eski kurtların birbiri ile atışmalarına bol bol kahkaha atım :)
Selvi Atıcı'nın kalemini seviyorum, akıcı ve bir solukta kitabı bitirmenize neden oluyor :)
Ben çok severek okudum, herkese tavsiye ediyorum.
Selvi Atıcı yüreğine-kalemine sağlık.
Yeni kitaplarını bekliyoruz :)
432 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Kitap çok akıcı ve güzeldi. Adem'in oğlu Ali, Ömer'in kızı Arya, Deryal'in oğlu Tunç Mirza ve Hayat'ı bir arada okumak süperdi ve babalarının atışmalarını okumak çok güzeldi. Cidden eğlenceli bir kitaptı.
Ali çocukluğundan beri arkadaş olduğu Arya'ya lise yıllarında aşık olduğunu fark ediyor ama Ömer amcası gibi korumacı birinin tepkisinden çekinmiş ve babaları arasında sorun olmasın diye suskun kalmaya karar vermişti. Tabi Arya'nın kendisine karşı tepkisizliğinden de endişeleniyordu. Bu yüzden açılarak onu uzaklaştırmak yerine, yanında kalıp kızı yaşamayı seçmiş. Fakat Arya ani bir kararla eğitimi için yurt dışına gitmeye karar verir döndüğünde ise yanında bir de evlenmek üzere olduğu nişanlısı vardır.
Arya da aslında Ali 'yi seviyor lise yi bitince Ali'ye konuşmaya cesaret edemediği için mesaj atıyor ve duygularını açıyor. Ama mesajına cevap olarak ben seni kardeşim olarak görüyorum ve bu mesajı hiç atmamış olmanı kabul ediyorum. bir daha bu konu hakkında konuşmayalım cevabı gelince Arya Amerika'ya gitmeye karar veriyor ve bu mesaj konusunu hiç konuşmuyorlar. Arya aşkını derinlere gömüyor Türkiye'ye temelli dönmeden önce 3 aydır birlikte olduğu erkek arkadaşı ile nişanlanıyor ve Onunla Türkiye'ye temelli dönüş yapıyor. Ali hava alnında Onu karşılamaya gittiğinde bunu öğrenince yıkılıyor ama belli etmiyor. Arya'nın ailesi de kabul edemiyor. Ali aşkının peşinden gitmeye kararlı. Ondan sonra olaylar çok güzel ve komik ilerliyor.
Özellikle Arya'nın Ali'yi düğnünden kaçırıp sandalyeye ellerini ve kollarını bağlaması ve sonrasında dünürler arasında ki komik çekişmeler çok güzel Tabi bu arada eski nişanlı da devreye giriyor. İşte o zaman tam bir aksiyon başlıyor. Meğersem ne entrikalar dönüyormuş.
Kitabı kesinlikle beğendim. selvi Atıcı'nın kitapları asla es geçilmeyecek muhakkak okunması gereken kitaplar arasında Selvi Atıcı bir FMA olamasa da yakın...
432 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Kitabı o kadar çok sevdim ki nasıl anlatsam, karar veremedim. Kitap çok akıcı ve güzeldi. Adem'in oğlu Ali, Ömer'in kızı Arya, Deryal'in oğlu Tunç Mirza ve Hayat'ı bir arada okumak süperdi ve babalarının atışmalarını okumak da çok güzeldi. Cidden eğlenceli bir kitaptı.
Aşk dolu, eğlenceli, romantik, heyecanlı, gerilim dolu bu kitabı okuyun derim.
432 syf.
·3 günde·7/10
Kayıp Şehir serisinin son kitabı. Seriyi bir oradan bir buradan okuyorum ama kendimce sebeplerim var. Ve okumak istiyorsanız sizde istediğiniz kitaptan başlayabilirsiniz.
Ali ve Arya çocukluktan beri arkadaşlar. Bu iki gencin aileleri de birbirlerine çok yakın insanlar. Yıllar yılları kovalamış, gençlerimiz didişerek, kavgalarla, sinir harpleriyle, birbirlerine durmadan müdahale ederek ama hep yanyana kalarak büyümüşler. E tabii bu yakınlığın, kavgaların filan duygusal sebepleri de var.
Gün gelmiş Arya yurtdışına gitmeye karar vermiş. Gidip eğitimini tamamlamış. En sonunda temelli geri dönmeye niyetlenmiş. Gelişiyle yanında bir de sürpriz getirmiş. Hemde öyle bir sürpriz ki... Biraz suç, biraz aksiyon, bolca aşk barındıran bir roman var karşınızda. Seriden okumadığım 2 kitap daha var ama bitmesine yine de üzülüyorum. Sevgili Selvi Atıcı bu romanlar için çok uğraşıyor ama tüketmesi biz okur kısmı için çok hızlı oluyor. O daha fazla yazsın, bizde daha fazla okuyalım bence.
432 syf.
·7/10
Bu kitapla, Kayıp Şehir Serisini tamamlamış oldum, yazarın gerçekten iyi bir kalemi var, çıkacak olan kitapları mutlaka takip edilmeli, gerçi iki kadın karaktere takmış durumdayım ve son kitabın kurgusunu biraz zayıf buldum ama bu yazarın güçlü bir kalemi olduğu gerçeğini değiştirmiyor....


Ali ve Arya çocukluktan beri arkadaşlar, zira aileleri çok yakın dostlar, Ali'nin babası Kimliksiz kitabınındaki Adem, Arya'nın babası ise Pinokyonun Rüyası kitabındaki Ömer karakteri, bu iki genç zamanla birbirlerine karşı arkadaştan öte duygular hissetmeye başlıyor, aslında bu duyguları ilk hisseden Ali oluyor, fakat yanlış anlaşılmalar ve bir türlü birbirleriyle yüzleşememeleri sonucu aşklarını bir türlü yaşayamıyorlar, Arya yurt dışında okumaya giderken Ali kendisini "Kayıp Şehir Kulübündeki" işine veriyor ama arkadaşlıkları her zamanki gibi yakın devam ediyor, ta ki Arya'nın ülkeye kesin dönüş yaptığı gün yanında nişanlım diye getirdiği Daniel devreye girene kadar, işte ondan sonra Ali artık ipleri eline alması gerektiğini anlıyor...


Girişte de söylediğim gibi serinin diğer kitaplarına göre kurgusunu birazcık zayıf buldum, bunda Arya karakterini sevmemiş olmamın payı büyük, zira kendisini bildi bileli tutkuyla Ali'ye aşık bir kadının, sırf kendisini güldüren, iyi bir adam diye Daniel' le evlenmeye kalkması, bunun için ailesini karşısına alıp herkese baş kaldırması, ama akabinde sanki bunları yapan kendisi değilmiş gibi onu istemediğini söyleyip ayrılmaya çalışması hiç hoşuma gitmedi, adamı resmen kullandı, tamam Daniel sağlam papuc değildi, hatta pisliğin tekiydi, ama iyi biride olabilirdi, bu kullanılmış olduğu gerçeğini değiştirmiyor, ne istediğini bilmeyen, aşkına sadık olamayan kadınlar bende sinir gazı etkisi yapıyor, bu halleri bana aşklarının tutarsızlığını gösteriyor, sonunda hatalarını anlamaları yada telafi etmeye çalışmaları bile bende sempati uyandırmıyor, zira bir adamın evlilik teklifine evet demek o adamın hayatına, yatağına evet demek anlamına gelir, ama tutkuyla sevdiği tek bir kişi var oda Ali, bu durumda Arya ikisini de aldatmış oluyor bana göre  :)
"Sözlerime gerçekten dikkat ettin mi hiç? Benim tavşanım, benim belam, benim güzelim… Benim Arya’m…” Onu tekrar öptü. “Benim!”
(...)"Ne? Bu kız küçükken salıncaktan filan mı düşmüş?"
Gerçek şaşkınlığı Ali'yi yine güldürdü.
"Sanmıyorum. Eğer düşecek olsa, tutmak için orada bekliyor olurdum."(...)
Ve Ali, gözlerinde yüzen yoğun duyguları tek tek okuduğunda kurşun yemiş gibi irkildi. "İçime işlemişsin, hücrelerime, iliklerime…" Yutkundu. "Gitmek bir işe yaramadı. Bedenimi senden kaçırırken, unuttuğum bir şey varmış; seninle dolan kalbim, sende kalmış!"

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kalbim Sende Kalmış
Baskı tarihi:
Ekim 2016
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059809924
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nemesis Kitap
Birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan iki gençtir Ali ve Arya. Babalarının sıkı dost olması, ikisinin de hayatını çözülemeyecek bir düğümle birbirine bağlamıştır. Önce zorunluluktan başlamıştır bu ilişki. Ali, kendisine emanet edilen baş belasıyla vakit geçirmekten pek memnun değildir. Arya da kendisine göz kulak olma işini fazlasıyla abartan bay ukalayla.


Sonra her şey değişir. Didişmeler arkadaşlığa, zorunluluklar vazgeçilmeze dönüşmüştür farkında olmadan. Birbirlerinin en yakın arkadaşı hatta sırdaşı olmuştur artık Ali ve Arya.


Zaman geçer, kendileri gibi duyguları da büyür. İmkânsızdır istenen ama vazgeçmek, istenenden daha da imkansızdır.


Evet, belki zordur onlar için…


ama aynı ritimle atıyorsa iki kalp, belki de her şey mümkündür.

Kitabı okuyanlar 93 okur

 • Znature
 • Gulsen camli
 • Büşra T.
 • Merve ksz
 • Güliz Danis Meler
 • Birkitapezgisi
 • Merve Ercan
 • Aliye
 • eviş
 • Tuğçe Çırpanlı

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%45.7 (21)
9
%17.4 (8)
8
%17.4 (8)
7
%15.2 (7)
6
%2.2 (1)
5
%2.2 (1)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0