Kalbimde Bir Yara Bozcaada

8,1/10  (7 Oy) · 
13 okunma  · 
7 beğeni  · 
787 gösterim
Bir adamın kalbi konuşursa aşk olur; peki ya bir adanın kalbi konuşursa ne olur?

Hani sana geçmişte Ayazma'da otururken elime bir mızıka alıp neşeli şarkılar çalardım. Yine yapacağım Dafne'mı... Belki bu sefer geçmişteki gibi neşeli olmayacak, hüzünlü ve eksik melodilerle sesleneceğim karşı kıyıya...Pencereni açacaksın o gece, ay ışığı tozlarını dökmüş denize, denizse çarşaf gibi olacak, yakamozlar ışıldayacak... Sen benim melodilerimi duyup gözlerini kapatıp uykuya dalacaksın. Belki beni göreceksin düşlerinde...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786055075200
 • Yayınevi:
  Minval Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Wise_Owl 
4 saat önce · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Şikayetim var bu kitap benim kalbimi sızlattı
Dedesinin yanına yaz tatili için gelen Rüzgar, hiç ummadığı sırların açığa çıkmasına öncülük edecektir. Öyle sırlar ki bunlar aslında adada çoğu kişinin bildiği ama asıl ağızdan acısını dinlemediği. Okunan mektuplar Dafne ve Mehmet'i yüzeye çıkaracak, kalbinize açtıkları yara kitap bitene kadar sürecek. ( Bende öyle oldu )
Hep merak ederim insanlar neyi paylaşamaz, neden farklılık anlayışla karşılanmaz, herkes sana, bana benzese o zaman güzel mi olur?

Selma Mertel 
27 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sımsıcak duygularla yazılmış bir aşk hikayesi ve tarihin sayfalarına kara leke olarak düşmüş olaylar. Aşk hikayesi sadece iki kişi arasindaki değil, vatana , toprağa , doğduğun ve büyüdüğün coğrafyaya duyulan bir aşk anlatılmış. Keyifli okumalar. ☺

Yummy Kitap Yorum 
 24 Oca 13:56 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Türkler'in genel olarak matematiği sevmemesi,zor bulması hep genetik ve kültürel olarak sözele yatkınlıktan.Biz duyguları ile yol alan bir milletiz,kitap yazarken de aynı.Aslında her kitabın bir matematiği vardır kabul görmüş,tüm dünyada kullanılan yazım, kurgu kalıpları vardır ve yazar ona sadık kalır.

Benim genel gözlemim ise bizde içten geldiği gibi yazılması.Ölçülere bağlı kalamıyor çoğu yazarımız ki bence bu enfes bir sıcaklık yaratıyor okur ile arasında.Bu kitapta yine aynısını hissettim; güçlü duygular,sıcak hisler , yoğun hüzünler ama kopuk bir kurgu.

Kitaptan 1 Alıntı