Nazım ve Piraye'nin Büyük Aşkının Romanı

Kalbimin Kızıl Saçlı Bacısı - Piraye

Tuna Serim

Kalbimin Kızıl Saçlı Bacısı - Piraye Gönderileri

Kalbimin Kızıl Saçlı Bacısı - Piraye kitaplarını, Kalbimin Kızıl Saçlı Bacısı - Piraye sözleri ve alıntılarını, Kalbimin Kızıl Saçlı Bacısı - Piraye yazarlarını, Kalbimin Kızıl Saçlı Bacısı - Piraye yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
KARIMA MEKTUP Bir tanem! Son mektubunda: 'Başım sızlıyor yüreğim sersem!' diyorsun. 'Seni asarlarsa seni kaybedersem; diyorsun; 'yaşayamam!' Yaşarsın karıcığım, kara bir duman gibi dağılır hatıram rüzgârda; yaşarsın kalbimin kızıl saçlı bacısı en fazla bir yıl
Gel
"Yeryüzünde hiçbir insan, hiçbir insana benim sana yaptığım kötülüğü yapmamıştır. Bütün bunlara rağmen gel. Sana ‘gel’ diyecek kadar yüzsüz ve alçaksam, ne halt edeyim, öyleyim işte. Fakat gel. Ve benden nefret ederek, beni hor hakir görerek de olsa, beni bir daha yalnız bırakma. "
Piraye
"Bir tanem! Son mektubunda: ‘Başım sızlıyor Yüreğim sersem!’ diyorsun, ‘yaşayamam!’ Yaşarsın karıcığım, kara bir duman gibi dağılır hatıram rüzgârda; yaşarsın, kalbimin kızıl saçlı bacısı en fazla bir yıl sürer yirminci asırlarda ölüm acısı."
"Yüreğin kadını erkeği yoktur. Bir mert olanı vardır, bir de namert olanı."
Neden güzellikler kısa ve güvensiz,çirkinlikler güçlü ve istikrarlı? Oysa gülmeyi de onunla tanıdı...
Bir aşk bu kadar sınanmamalı...
Belki kafalarımız çarpıştığı zaman ben galip geliyorum, Fakat kalplerimiz çarpıştığı zaman daima yenilen benim... Çünkü, Allah belasını versin, öyle ipe sapa gelmez, Öyle münasebetsiz, öyle ölçüsüz seven bir kalbim var ki, Onun deliliklerini idare etmek elimde degil...
167 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.