Kale: Bowers Dosyaları 2

10,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
397 gösterim
"Kriminal sorunlarını, çağdaş inceleme tekniklerini kullanarak çözme yeteneği, Steven James'in önde gelen gizem romanları yazarlarının arasında yer almasını sağlamaktadır."
-E. Cleon Glaze, Emekli FBI Ajanı-

"Steven James'in ev ödevini iyi yaptığı görülüyor. Romanı elimden bırakamadım!"
-Teğmen Robert Bess, ABD Donanması Özel Muharebe Kuvveti / Donanma Özel Kuvvetleri-

"İkinci romanın beklentileri karşılayamaması mı? Unutun bunu! James, FBI kriminalisti Patrick Bowers hakkında yazdığı bu ikinci romanda, Piyon romanının da gizemli kitaplar arasında yerini almasını sağlayan beklenmedik kurgu ve entrikayı, okuyucuya yeniden aktarmayı başarabilmiştir... CSI ve Law & Order dizilerinin tutkunları, polisin ve adli tıbbın çalışmalarını heyecanla okuyacaklardır. Fakat, bu heyecan yüklü roman daha ziyade sürükleyici ve beklenmedik bir şekilde sonuçlanan 24 dizisinin bölümlerine benziyor."
-Publishers Weekly, Kritik-

Özel Ajan Patrick Bowers Ordunun En Gizli Sırrını ve Kendi Karanlık Geçmişini Açığa Çıkarmak Üzere...

Özel Ajan Patrick Bowers, San Diego'da bir dizi kafa karıştıran yangını incelerken hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı ölümcül bir entrika ağına takılır. Bowers, bir katilin serbestçe dolaştığı ve dünyanın en ölümcül cihazının kayıp olduğu bir ortamda, sevdiği insanların tuzağa düşmemesi için zamanla yarışmaktadır.

Eleştirmenler tarafından sıkça övülen bir yazar olan Steven James, başta en çok satan romanı Piyon olmak üzere yirmiden fazla kitap yazmıştır. ABD'nin en yaratıcı hikâye yazarlarından biri olan Steven, Doğu Tennessee Devlet Üniversitesinde sanat yeteneğini geliştirmiştir (Öykü anlatımı konusunda yüksek lisansı vardır.) Eşi ve üç kızıyla birlikte Tennessee'de yaşamaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2011
 • Sayfa Sayısı:
  564
 • ISBN:
  9786051210919
 • Çeviri:
  Aslı Ertay
 • Yayınevi:
  Kyrhos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
07 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bowers serisinin son derece güzel ikinci romanı. Drake firması, DARPA ile beraber bir cihaz üretmek üzeredir. Rukh adında bir projenin ürünüdür bu cihaz ve rukh satrançtaki kalenin karşılığıdır. Acı hissetmeyen CIPA hastası bir katil olan Melice, kefareti ödenerek serbest bırakılır. Bu gizli dostu kendisine Shade ismini vermiştir. Bowers ve üvey kızı Tessa, bu işlere bir kaza sonucu karışır. Pek çok kundaklama olayı ile ilgilenirken yolları kesişir. Cihaz, insanı öldürebilecek bir cihazdır ve bunun icadı ile bütün nükleer silahlar artık çatapat seviyesine düşecektir. İlk kitaptan tanıdığımız eski vali Taylor da kaçaktır. Bowers, arkadaşları Ralph, Lien-Hua, San Diego polis teşkilatı ile beraber bu işi çözmeye çalışacaktır. Ama acaba başarılı olabilecek midir? Lien-Hua Jiang ile arasındaki ilişki gelişecek midir? Yoksa Tessa da dahil herkesin hayatı tehlikede midir? Soluksuz okunan bir roman.