Kale Kapısı Kimsecik 2

9,3/10  (13 Oy) · 
36 okunma  · 
12 beğeni  · 
645 gösterim
Kimsecik, "dağları bekleyen" korkunun yıkıcı gücünün, üç kitaplık dev efeanesidir. Korku insanın benliğini parçalarken, bu insanlık durumundan büyük bir trajedi doğar. Ama çocuklar korkuya yenik düşmez, üstüne yürürler.

Üçlünün ikinci kitabı Kale Kapısı'nın kahramanları, iyilik ile kötülüğün buluştuğu tek avuçtaki iki insandır. İşlediği cinayetten sonra dağa çıkan Salman'ın saldığı korku kalpleri karartır. Ancak korkunun hükürn sürdüğu yerde cesaret uyanırsa yaşam sürer, sürecektir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  492
 • ISBN:
  9789750807466
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
mesut kalkan 
06 May 21:18 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir korku bu kadar evrensel anlatılabilir. Mustafa'nın yüreğindeki korku Çukurova'dan çıkar büyür büyür. Bir korku evrensel bir korkuya dönüşür her bir sayfada okuyucu o korkuyu yaşayan herkesle birlikte yaşar. Salmanı öldürmeye ant içenler bir kese altın, bir parça toprak için İsmail Ağanın konağının kapısını aşındırır. Çıkarın yozlaştırıcı yüzü çarpar yüzümüze. Bazen de bu korkuda sadakat büyür. Yapılan iyiliklerin canı pahasına da olsa verilmelidir. Bir korkuda her şeyin mal mülk olmadığı gerçeği önünüze konur. Doğayla, börtü böcekle tekmil kuşlarla bütünleşmektir mutluluğun adı...Bir korkuda hayatın bütün yanları büyür. Kitabın üçüncü cildini okuduktan sonra payıma ne düşmüşse sizlerle paylaşmak temennisiyle kitap kokusunda hayatları olanlar

Rezzan 
24 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Üç kitaplık serinin 2. kitabı, birinci kitap kadar akıcı ve merak uyandırıcı değildi.
Umarım son kitap bu açığı kapatacaktır.