1000Kitap Logosu
Kalp Çarpıntısı
Kalp Çarpıntısı
Kalp Çarpıntısı

Kalp Çarpıntısı

Cilt 1

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.9
227 Kişi
401
Okunma
128
Beğeni
821
Gösterim
288 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 8 sa. 10 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Yabancı Yayınları · 2021 · Karton kapak · 9786257973908
Orijinal adı
Heartstopper – Vol. 1
İki genç tanışırlar Dost olurlar Ve sonra aşk başlar. Charlie ve Nick aynı okula gitseler de daha önce hiç karşılaşmamışlardı… bir gün aynı sırada oturmaya başlayıncaya kadar. Daha ilk hafta bitmeden ayrılmaz ikili olmuşlardı bile. Fakat Charlie, hiç şansı olmadığını bilmesine rağmen Nick’e çok fena tutulmuştu. Her ikisi de hislerini sorgulamaya başlarken, aşkın onlara bir sürprizi vardı. “Bu kitaba bayıldım!" —Rainbow Rowell “Âşık olmak hiç bu kadar büyüleyici olmamıştı.” —Ngoz
3 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺22,16
8.9
10 üzerinden
227 Puan · 35 İnceleme
Silas
Kalp Çarpıntısı'nı inceledi.
288 syf.
·
1 günde
Kalplerimiz Yalnızca Sevgi ile Çarpsın!
Bu aralar yükselişte olan Kalp Çarpıntısı’nı ben de okumuştum ve son olan olaylar nedeniyle inceleme yazma gereği duydum. (Sırf baş karakterlerin cinsel tercihleri nedeniyle birçok yerde satıştan kaldırıldığı söyleniyor.) Elbette incelemeyi yazmadan önce diğer yorumları okudum. Yapılan eleştirilerin neredeyse hepsi birbirine benziyordu. Tek tek hepsini ele alamam ama bu konu hakkında kendi düşüncelerimi belirtebilirim. (Yakında bu hakkımı da elimden alacaklar gibi hissediyorum. Hadi hayırlısı…) Öncelikle bu kitap bir ‘çizgi roman’. Doğal olarak sayfaların çoğu çizimler, boşluklar ve o çizimleri anlaşılır kılan az sayıda cümle ile dolu. Bu yüzden de bu kitabı 30 dakikadan daha uzun bir sürede okuyan varsa şaşırırım. Çizgi romanların olayı hızlı ve kolay tüketilebilmeleri değil mi zaten? Bu kolaylık daha fazla mürekkebe ve sayfaya ihtiyaç duyduğu için fiyatı biraz tuzlu. Bunların hepsi olağan şeyler, bu noktalardan eleştirilmesi bana garip geldi. Kurgusunu eleştirmeden önce bir şeyi açıklığa kavuşturalım. Aşk aşktır. NOKTA. Bir başkasının tercihlerini, suç teşkil etmediği sürece, sohbetlerimin konusu haline getirmem. BL veya gay çiftin aşk hikayesi gibi etiketlerin kullanımına ise gıcık oluyorum. Bir kadın ve erkeğin ilişkisini anlatan kitapları tanımlarken BG ya da hetero bir aşk hikayesi denmiyor sonuçta. Bildiğin aşk hikayesi işte! Ben bu çizgi romanı bayıla bayıla okudum. Hemen bitmesin diye bazen bir kenara koymak istedim ama o kadar merak uyandırıcıydı ki kendime engel olamadım. Hemen bitti… Devam kitapları da tamamen çıktığında onları da alıp hemen bitireceğim maalesef. Okuyup okumama tercihiniz size kalmış ama okumadan yorum yapanlara sonsuza kadar sinir olacağım. Kitapların toplatılma konusu ise bence oldukça yaralayıcı. Nazi Almanya’sı mı burası? Utanmayın kitapların hepsini toplatıp, meydanlarda yakın. Hatta ibret olsun diye başlarına kolluk kuvvetleri dikin ve canlı yayın açarak resmi hesaplardan paylaşın. Lütfen bunları yaparken utanmayın çünkü eğer utanabilecek olsaydınız ben bu cümleleri şu an yazıyor olmazdım… Yazar hesabından destek paylaşımı yaptığında sizin yerinize ben utandım. Bu konunun gündemde kalıyor ve desteğe ihtiyaç duyuyor oluşu nedeniyle üzülüyorum. Normal olarak karşılanması gereken durumları neden büyüttüğümüzü bilmiyorum. Bunlarla uğraşmak yerine başka gezegenlerde koloni kurabilirdik; iyi bilim insanları yetiştiriyor hatta refah içinde yüzüyor olabilirdik. Onun yerine ülkemizi gururlandıran bir sporcunun tercihleri ile ilgileniyoruz. Günün birinde her birimizin yalnızca kendi hayatı ile ilgilendiği rahat günlerin geleceğini hayal ediyorum. (Bu yorumu H. N. ile birlikte yazdım.)
Kalp Çarpıntısı
8.9/10
· 401 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
106
BKM KİTAP
Sponsorlu
HAFTALIK KİTAP SEÇİMLERİ
Bu hafta sizin için seçtiğimiz kitaplar :) - Mitlerin Özellikleri - Mircea Eliade - Ardıç Ağacının Altında - Selçuk Altun - Kara Kitap - Orhan Pamuk - Fikrimin İnce Gülü - Adalet Ağaoğlu - Yıldız Gezgini - Jack London bkmkitap.com/kitap/cok-satan-kit...
1
147
Luna
Kalp Çarpıntısı'nı inceledi.
288 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
İç ısıtıcı bir çizgi roman
D&r ve idefix gibi mecralarda satışı durdurulduğu ve kitaplar toplantılmaya başladığı haberini aldığım icin destek olmak adına satın aldım. Çok iç ısıtan bir hikaye. Karakterler aşırı tatlı, çizimler çok başarılı. Türkçeye 2. ve 3. Kitap da çevrilmiş. Onlari da merak ettim. LGBT+ hikayeleri dilimize kazandırdığı için Yabancı Yayınlarına teşekkürler!
Kalp Çarpıntısı
8.9/10
· 401 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
17
Gizem ⎊⧗‎‎४‎‎‎‎
Kalp Çarpıntısı'nı inceledi.
288 syf.
·
1 günde
·
9/10 puan
Bu kitabı okuyalı neredeyse 1 ay olacak ama güncel olaylar yüzünden birkaç şey yazmak istedim. Bu kitap okuduğum en nahif kitaplardan biriydi. Nick ve Charlie çok masumlardı. Her sayfa beni pamuk gibi yaptı. Sanki soğuk bir kış gününde şöminenin önünde oturuyormuşum gibi içim sımsıcak oldu. Bu kitapta +18 yok, madde kullanımı yok, şiddet yok, olumsuz içerikli hiçbir şey yok! TAMAMEN MASUM. Aşkın iki hemcins arasında bu kadar masum bir şekilde yaşanması onları rahatsız etti, inanabiliyor musunuz? Böyle bir kitap serisinin internet satışının yasaklanması, kısıtlamalar getirilmesi o kadar ağrıma gidiyor ki, çok üzülüyorum. Çünkü sırf lgbt içerikli olduğu için oluyor tüm bunlar. Bir kitap karakterinin bile cinsel yönelimi, bu kitabın kaldırılmasında emeği geçen kişileri rahatsız ediyor. İnsanların cinsel yönelimlerine saygı duymuyorlar. Bu serinin satışlarının kısıtlanması hakaretten başka bir şey değil. Okuyucunun bu kitabı temin edememesi için bu kadar zahmete girilmesi akıl kârı değil. Her gün televizyonda şiddet konulu, madde içerikli birçok dizi gösteriliyor. Reyting rekoru kırıyor bu diziler ama asla yayından kaldırılmıyorlar. Ama sırf lgbt içerikli olması nedeniyle bu kitap muzır ilan edilip internet satışı durduruluyor. Neymiş gençlere kötü örnek oluyormuş! Bu ülkenin bir insanın cinsel yöneliminin, bir başka insana kötü örnek olmasının da ötesinde sorunları var. Bu ülkede gençleri olumsuz etkileyen bir trilyon sorun var ve bu sorunları iyi yönde çözüme kavuşturmak için asla uğraşmıyorlar. Bilakis her şeyin daha da kötü olması için ellerinden geleni yapıyorlar. Her şeyden öte bu kitabın bir sorun olarak görülmesi tamamen rezillik. Bu da yetmezmiş gibi kitabevlerinden sarılı bir şekilde alabilecekmişiz. Bu ne saçma bir olaydır. Pedi ve kitabı sarılı bir şekilde alıyoruz. Bu nasıl bir yobazlıktır? Arkadaşlar o kadar sinirliyim ki... Hepimizin sesini çıkarması gerekiyor! Neden gerçekten insanları olumsuz etkileyen şeylere yönelik bir yaptırım uygulamıyorsunuz? Kalp Çarpıntısı serisinin kime ne zararı var Allah aşkına? İnsanların okuma hakkını ne hakla gasp ediyorsunuz? Bu kitapta çok güzel bir söz geçiyordu: "İnsanların cinsel yönelimleri hakkında konuşmak kabalıktır." Bastırmaya çalıştıkları şey insanların benlikleri. İster heteroseksüel ol, ister homoseksüel ol yeter ki homofobik olma ve bireysel özgürlüğümüz için sesini çıkar. Çünkü kimse sesini çıkarmazsa bu son olmayacak. Bizi ayrıştırmalarına izin vermeyin. Birlikten kuvvet doğar dostlarım, bir olalım.
Kalp Çarpıntısı
8.9/10
· 401 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11