Kalp Gücüyle Tedavi Boşanma, Ayrılık ya da Ölümün Ardından Şifa Bulmanın Yolları

6,0/10  (1 Oy) · 
6 okunma  · 
0 beğeni  · 
743 gösterim
Yas tedavi edilecek bir hastalık değil, yaşamın doğal bir parçasıdır. Ruh için kayıp diye bir şey yoktur; sadece her hikâyenin bir başı ve bir sonu vardır. Ama sevgi sonsuzdur.
Düşünce Gücüyle Tedavi adlı kitabıyla milyonlarca insanı zihinsel esaretten kurtaran kişisel gelişimin efsanevi isimlerinden Louise Hay ile kayıp ve yas konusunun en ünlü uzmanlarından David Kessler'ı bir araya getiren bu kitap, yaşadığımız kayıp ve travmaların ardından nasıl şifa bulabileceğimiz konusunda önemli bir rehber. Louise ve David, kalp kırıklığıyla biten bir ilişkinin, boşanmayla sona eren bir evliliğin ya da sevdiklerimizin ölümünün ardından hissettiğimiz duygu ve düşüncelere ışık tutuyor. Louise'in "düşüncenin gücü" konusundaki öğreti ve telkinlerini David'in "ölüm ve yas" konusundaki onlarca yıllık deneyimiyle birleştiren bu eşsiz kitap, yepyeni bir düşünce şeklinin kapılarını aralayarak yaşamınıza sevgi ve mutluluk getirecek.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2014
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789752118621
 • Orijinal Adı:
  You Can Heal Your Heart
 • Çeviri:
  Berna Gülpınar
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Necmiye 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · 6/10 puan

Kayıplarımız ve ayrılıklar karşısında yaşanan travmalarla başa çıkma yöntemleri,yas konusu işlenmiş.....Her bitiş aynı zamanda bir başlangıçtır.Bizde de ne derler Allah bir kapıyı kaparsa,başka bir kapıyı açar......İnsanını hayatına yön veren kendi düşünceleridir.En zor zamanlarda bile olumlu düşünebilmeyi,umutlu olmayı başarabilenler,kendilerine de olumlu telkinlerde bulunabilenler,(bazen de profosyonel yardım gerekebilir)olumsuzlukların üstesinden gelerek,daha az hasarla hayatlarına devam etmeyi başarabilirler.