Kalp Sızısı

7,2/10  (17 Oy) · 
36 okunma  · 
16 beğeni  · 
1.673 gösterim
Jane Champion, zengin ve bağımsız bir İngiliz asilzadesi olmakla birlikte bir o kadar çirkin ve gösterişsiz bir kadındır.

Garth ise genç, yakışıklı ve güzel olan her şeye aşık bir ressamdır. Zaman zaman Meldrum Düşesi olan teyzesinin malikanesinde kalan Jane, ortak dostlar vasıtasıyla katıldığı bir partide Garth ile karşılaşır.

Sakin bir şekilde devam eden partide Jane'in vermiş olduğu kısa süreli konser Garth'ın, Jane'in içinde barındırdığı güzelliği görmesine ve ona deliler gibi aşık olmasına neden olur.

Bir süre sonra Garth artık dayanamaz, Jane'e olan duygularını açılar ve ona evlenme teklif eder.

Fakat Garth'ın kuralları hiçe sayan yaşam tarzı ve yakışıklılığı karşısında Jane'in gösterişsiz ve çirkin biri olmasından dolayı kendine olan güvensizliği bu teklifi reddetmesine neden olur. Korkaklığın ve kendine olan güvensizliğin ağır yükü altında ezilen Jane'in psikolojisi alt üst olur ve yaşadığı travmadan kurtulmak umuduyla dünya turuna çıkmaya karar verir. Yıllar sonra verdiği karardan pişman olan Jane, Garth'ı bulup ondan af dilemek ister ama Garth, geçirdiği kaza sonucu gözlerinin kaybetmiştir ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2014
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786054980079
 • Orijinal Adı:
  Rosemary
 • Çeviri:
  Zeynep Türker
 • Yayınevi:
  Liya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Black Garden 
28 May 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 2/10 puan

Hikaye ilk bölümlerde İngiliz asilzadelerinin yaşam tarzları ve birbirleri ile olan seviyeli diyalogları ile sürüp gidiyor. Bir sürü tekrar var. Konu aşka gelince hikaye, sanki biraz dokundurucu oluyor gibi lakin hayır, sıradan bir aşk hikayesinden öteye gidemiyor. Ben okuduğuma pişmanım, siz de olmayın.

Beyhan Uzun 
18 Şub 2015 · Kitabı okuyor · Beğendi · 7/10 puan

Farklı zengin bir anlatımı olan güzel okunası kitap...

Kalp Sızısı benzeri kitaplar