Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır

8,5/10  (32 Oy) · 
72 okunma  · 
27 beğeni  · 
1.303 gösterim
Manhattan'da tıpkı kaybettiği babası gibi başarılı bir avukat olan Julia on yıl sonra kardeşi U Ba'dan bir mektup alır. Dünyanın öteki ucunda onu babasının gizemli geçmişi ile tanıştıran U Ba mektubunda garip bir karşılaşmadan söz eder. Julia'nın asla hayal etmediği ve kendi kaderini de etkileyecek bir hikaye kelimelere dökülmeyi beklemektedir. Zihninin içinde onu rahat bırakmayan bir ses ve bu mektup, doktorun şizofreni teşhisi koyduğu Julia'yı, bir kez daha ama bu sefer geri dönüşü olmayan bir yolculuğa çıkarır. Kafasındaki sesi susturabilmenin tek yolu belki de bu hikayenin dile gelmesiydi.

Hikayenin dile geldiği yer… Yüreklerin taşlaştığı bir köy. Çatısında kocaman oyuk olan bir kulübe. Parlak, siyah deri çizmeler. Ölümle yaşam arasında gidip gelinen saniyeler.

Sen birini seç. Biz diğerini alalım diyordu teğmen, Nu Nu'ya. İki oğlundan birini savaşa göndermek zorunda kalan bir anne tek bir seçim yapacak ve Julia'nın yazgısını belirleyecekti.

Bazen yalnızca birkaç saniye bir ömrü değiştirebilir. Bazen de bir kalpten içeri girebilmek için ömür boyu beklemek gerekir.

"Unutulmaz bir hikaye."
-Library Journal-

"Ne kadar denesem de bu kitabın nasıl bir sihre sahip olduğunu anlatırken hakkını veremeyebilirim."
-Caroline Leavitt-

"Öyle akıcı ve duygusal ki… büyük bir kutu mendili yanınızda bulundurmanızı öneririz."
-Publishers Weekly-

"Avrupa'da kısa sürede bir hit olan bu kitap, okuyucuyu adeta mest ediyor."
-Booklist-

"Kalbinizin derinliklerine kadar işleyecek bir hikaye. Doğunun spiritüelliği ve masal tadında bir romantizm… Nicholas Sparks ve Elizabeth Gilbert hayranları bu kitaba doyamayacak."
-Kirkus Reviews-

"Tek kelimeyle bayıldım. Okuyucuyu çok uzaklara götürerek, esrarengiz insanların ruhlarındaki gizleri çözmeye davet ediyor. Daha güzeli, kendimiz hakkında hiç düşünmediğimiz şekilde düşünmemizi sağlıyor. Aşka ne anlamlar yüklüyoruz, neye inanıyoruz ve bu, hayatımıza nasıl bir yön veriyor…"
-Angelika Schwabach, Buchhandlung Ida von Behr adlı kitapçı, Volksdorf, Almanya-

"Bu kitap, çeyrek yüzyıldır çok satan bütün kitapları tahtından etmeyi başardı. O kadar dokunaklı ki hayata farklı bir pencere açıyor ve orada kendimizi sorgulamaya sevk ediyor. Sendker'in dili beni büyüledi, kendine has bir ritmi ve tarzı var. Sayfaları nasıl çevirdiğinizi anlamayacaksınız bile. Eşine az rastlanır türden."
-Marianne Nagel, Buchhandlung Nagel adlı kitapçı, Amriswil, İsviçre-

"Böyle bir kitap milyonda bir çıkar. Dünyayı gözleriyle değil kalp sesleriyle işiten bir adamın sıra dışı hikayesi. Jan-Philipp Sendker gerçek aşkın varlığına olan inancınızı pekiştirecek. Gözyaşları içinde bitirdim."
-Shawna Yang Ryan, Water Ghosts kitabının yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  374
 • ISBN:
  9786054629503
 • Orijinal Adı:
  A Well Tempered Heart
 • Çeviri:
  Ender Nail
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Duygu Kr 
12 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Kimiz? Hayattan ne bekliyoruz? Yaşadığımız hayattan, olduğumuz yerden memnun muyuz? Gerçekten nerede olmak istiyoruz? Sevmek ne demek? Sevdiğimiz biri için ne kadar büyük bir fedakarlık yapabiliriz? soruları etrafında şekillenen bir hikaye. İlk kitaba göre daha akıcı ve sürükleyici olan bu kitap, hikayenin sonu olmayacak gibi görünüyor.

Serap Bıçakcı 
05 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Nasıl güzel,nasıl hüzünlü bir hikayen var senin ey kitap?Yüreğime oturan,neyi bilip neyi bilmediğimi sorgulatan,ne hissedeceğimi şaşırdığım onca satırdan sonra seni elimden bırakmak bile zor geldi inan.Tadın damağımda, anlattıkların aklımda, ağırlığın kalbimde kaldı.Tekrar okunacaklar listesine adın şimdiden yazıldı bilesin.

mükerrem durdu 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok hoşuma diden kitaplardan biri ...
ilerde bir gün tekrar okuyacağım...
çocuklarımında okuması için kitaplığımda saklıyorum....

Kübra Bakırcı 
10 Şub 18:30 · Kitabı okudu · 6 günde · 7/10 puan

İlk kitap Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler, hakkında kötü yorumlar duyduğum, pek beğenilmeyen bir kitaptı fakat ben beğenmiştim. Benim için tamamıyla farklı bir kültür ve farklı olaylardı. Kitabın geçtiği bölge itibariyle değişik inançların olması ve bölge insanının yaşadıkları zorluklar, samimilikleri ve farklı düşünce yapıları bana çok etkileyici geliyor. İlk kitapta da böyleydi bu kitapta da düşüncelerim artarak devam etti. Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır kitabını ilk kitaptan daha da çok beğendim. İyi bir çıkış noktasından çok güzel bir hikaye yakalanmış. Yazarı anlatımını da gayet hoş buluyorum. Thar Thar'ın hikayesi beni çok etkiledi. Sevdim kitabı. Birtakım batıl inançların genç bir insanı ne hale getirebileceğine, kalbi yeterince büyük olmayan bir annenin bir aile için ne sorunlar oluşturacağına tanık olduk. Güzel de bir sonu oldu kitabın. Dediğim gibi olayların geçtiği bölge bana tamamıyla yeni, yabancı, farklı, ilgi çekici ve bir o kadar da samimi geliyor. Her iki kitap da çok egzotik. Kitaplar hakkında pek iyi yorumlar okumasam da ben tavsiye ederim.

Müberra ENBİYAOĞLU 
 08 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Öyle bir kitap ki sürükleyiciliği ile sayfalar hızlı hızlı akıp geçerken bir yandan bir sonraki sayfada anlatılacakların merakını bir yandan okuduğunuz sayfadaki yoğun duyguların kalbinizde bıraktığı tarifi imkansız hisleri diğer yandan da sona bir adım daha yaklaşmış olmanın hüznünü yaşıyorsunuz.
Gerçek sevginin ve sabrın ne demek olduğunu unutan günümüz insanın okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

figen cane 
17 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Her Kalp Kendi Şarkısını söyler kitabının devamı niteliğinde, burmanın o kendine has özelliklerini sade ve etkileyici bi biçimde okura geçirmiş, biraz da kişisel gelişimcilik içeren güzel bi kitap. Bana serinin üçüncüsüne saklanmış bi son var gibi geldi :)

Azer Bağatur 
12 Mar 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Zıtlıkların,farklı hayatların hikayesiydi. Kültürlerin,yașanmıșlıkların kitabıydı. Sonu belli fakat olay örgüsü karmașık olan bir romandı. Kompleks yapısıyla bize așkı tanımlıyordu.

Birgül Alkan 
02 May 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Son zamanlarda okuduğum en iyi kitaplardan. "Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler" in devamı niteliğinde harika duygusal bir kitap. Ben bunu daha çok beğendim. Çok duygulu ve sürükleyici bir kitap. Yazarın kendine has etkileyici bir dili var. Bana göre eşine az rastlanır güzel bir roman. Tavsiye ederim...

Nihal Taşcı 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bazı yerleri gerçekten sıkıcı. Bazı yerleri de o kadar harika ki kusurları unutuyorum bile. ilk kitaba göre biraz sönük kalmış ama yinede güzel.

Feride Kaptan 
16 Oca 01:41 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Her Kalp Kendi Şarkısını Söyler isimli kitabın devamı olan bu kitap neredeyse ilki kadar güzeldi. Konusu farklı, hem duygusal hem de etkileyici. Doktorun şizofreni teşhisi koyduğu Julia kafasındaki sesleri susturabilmek için, soluğu abisi U ba'nın yanında alıyor. Bu iki kitap mutlaka kitaplığınızda bulunması gerekir diye düşünüyorum.

2 /

Kitaptan 34 Alıntı

Bazen yalnızca birkaç saniye bir ömrü değiştirebilir. Bazen de bir kalpten içeri girebilmek için ömür boyu beklemek gerekir.

Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp SendkerKalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp Sendker
Tuğçe 
14 Kas 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Mutluluk yüreklerimize şöyle bir uğrayan, gelip geçici bir misafirdir. Kalıcı, sadık bir dost değil. Güvenebileceğimiz biri de. Hiçbir yerde nihai mutluluk yoktur.

Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 335)Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 335)
figen cane 
 15 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Şanssızlık
Belki de dünyaya Sonunda tükenecek, sınırlı bir şans stokuyla gelmiyorduk. Belki bazı güçler uygun anlarda şansımızı yeniliyordu..

Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 201)Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 201)
figen cane 
 14 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Mutluluk
Mutluluk tükenebilecek, sınırlı bişey miydi? Mutluluk insanlara bazılarının önce, bazılarınınsa sonra tadacağı biçimde paylaştırılmış mıydı?

Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp SendkerKalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp Sendker
figen cane 
 14 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Şekil
İnsan mutluluğun değişik şekillerde karşısına çıkabileceğini aklından çıkarmamalıydı.. .

Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 118)Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 118)
Müberra ENBİYAOĞLU 
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Seviliyor muydum ? Annem tarafından elbette. Kendince. Kardeşim tarafından ? Emin değilim.
Amy tarafından.
İki kişi. İki farklı sevgi. Aklıma başka kimse gelmedi.
Bu yeterli miydi? Ne için ? Mutlu olmak için kaç kişi tarafından sevilmeliydiksevilmeliydik? İki? Beş ? On? Ya da belki de sadece bir? Bize ilham veren kişi tarafından. Korkularımızı alıp götüren, varlığımıza anlam fısıldayan biri tarafından.
Benim için öyle biri yoktu.

Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 90 - koridor yayıncılık)Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp Sendker (Sayfa 90 - koridor yayıncılık)
Müberra ENBİYAOĞLU 
08 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Tutsaklığına sevgi nasıl son verdi ? "
"Seveni ve sevileni affetmeyi öğreterek. Sadece affederek özgürleşebiliriz. Ancak affedenler tutsaklıktan kurtulabilir."

Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp SendkerKalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp Sendker
Müberra ENBİYAOĞLU 
08 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Çocuk ruhu herşeyi bilir.
Çocuk ruhu hiçbir şeyi affetmez.
Ama büyür, öğrenir. Güvenmemeyi öğrenir. Nefreti öğrenir. Kendini savunmayı öğrenir. Sevgiye ve nefrete karşı.

Kalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp SendkerKalp Yalnızca İçeriden Açılan Bir Kapıdır, Jan-Philipp Sendker
4 /