Kamikaze Operasyonu 11 Eylül'ün Gerçek Romanı

8,4/10  (7 Oy) · 
21 okunma  · 
6 beğeni  · 
592 gösterim
O gün Amerikan ordusundan darbeci bir grup harekete geçti. Her şey, önce "Küresel Muhafız" adı verilen bir simülasyon tatbikat olarak başladı. Sonra "Dehşet Senaryosu"na dönüştü. Uzaktan kumanda teknolojisi kullanan "Drone Uçak"larla İkiz Kuleler yok edildi. Pentagon'a ise "Sığınak Avcısı" ile saldırılmıştı. Ve Kuleler, önceden yerleştirilen "termobarik bombalar"la çökertildi. Dahası, ilan edilen "teröristler" uçaklarda bulunmuyordu.

Sonunda ABD Başkanı George W. Bush darbecilerle pazarlığa oturdu ve anlaştı. Dünyayı kaosa sürüklemek isteyen güçlerin bahaneleri hazırdı artık. Peki ama bütün bunların 1945 yılındaki bir olayla ne ilgisi vardı?

"Kamikaze Operasyonu" 11 Eylül'ün aslında kendi projesi olduğunu anlayan eski bir Pentagon subayının olacakları engelleme çabasını anlatmaktadır. Dünyada 11 Eylül'ü resmi yorum dışında anlatan ilk roman olan "Kamikaze Operasyonu" o gün "gerçekte ne oldu?" sorusuna verilmiş bir cevaptır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2006
 • Sayfa Sayısı:
  382
 • ISBN:
  9799752634014
 • Yayınevi:
  Timaş
 • Kitabın Türü:
Hüseyin DEMİR 
15 Oca 19:13 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Kitap son derece akıcı ve sürükleyici. Aynı zamanda aksiyon havası da yerinde. Ayrıca kurgu olması rağmen çokta abartılı bir kurgu yok. Okunabilecek bir kitap diyebilirim. Bir kaç eksiği var tabi Sanki Bush'un çok masum bir insanmış gibi gösteriliyor. Bilinçli mi yapılmış acaba diye bir soru geliyor insanın aklına. Ayrıca kitabın baş karakteri sonradan birden kayboluyor. Ve kitap sonu çok kötü bitiyor.

Ranagashicik 
08 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Son 50 sayfayı ağzım açık bir şekilde okudum. Allah belalarını versin. Hem Dünya'da hem cehennemde. Attila Akar'ı tebrik ediyorum resmen "aydınlandım" Herkesin bu gerçek romanı okumasını tavsiye ediyorum.