Kan Ve Tuz Blood And Salt Serisi 1

5,8/10  (84 Oy) · 
140 okunma  · 
34 beğeni  · 
1.788 gösterim
Âşık olduğun zaman, derin bir okyanusa yüreğinden bir parça söküp atmış gibi hissedeceksin.
Seni sarıp sarmalayan tek şey kan ve tuz olacak."

Kan ve Tuz... Ash Larkin'in annesinin, uzun süredir kaçtığı ruhani halkına geri dönmeden önce ağzından çıkan son kelimelerdi. Annesini arayan Ash'in yolu Quivira'ya düştüğünde, zamanın ötesindeki bu kasabada uğursuz ve kadim bir şeylerin varlığı onu tutsak etmişti.

Ash bir yandan, atalarından kalan, kavuşamayan âşıklarla ve ölümle, simyayla ve ölümsüzlükle bezenmiş anılarla başa çıkmaya çalışırken, bir yandan da sırlarla dolu ve kan bağıyla yasaklanmış Dane'den uzak durmaya uğraşıyordu.

Bu esnada Quivira halkı 500 yıldır süregelen bir törene hazırlanırken, Ash sadece annesini kurtarmak için değil kendisi için de savaşmak ve çok geç olmadan Quivira hakkındaki gerçekleri ortaya çıkarmak zorundaydı. Tamamen kan ve tuzla sarıp sarmalanmadan önce...

"Kesinlikle karşı konulamaz. Kan ve Tuz daha ilk cümleden beni içine çekti."
-Carrie Ryan, Lanetliler Ormanı'nın New York Times çoksatan yazarı
"Kim Liggett'in çarpık hayal gücü ve cesur anlatımıyla bezenmiş her muhteşem sayfa beni heyecanlandırdı. Bu kesinlikle okunması gereken bir kitap."
-Nova Ren Suma, Imaginary Girls ve The Walls Around Us romanlarının yazarı
"Bu kitap son derece ürkütücü ve çok iyi yazılmış."
-Kendare Blake, Anna: Kan Giyinmiş Kız'ın yazarı
"İntikam peşindeki hayaletler, mısır tarlalarındaki ölü bedenler ve yüzyıllardır gizli kalmış bir sır, sayfaları kitabın sonuna kadar süratle çevirmeme neden oldu."
-Megan Shepherd, Kaçığın Kızı'nın yazarı
"Lezzetli bir şekilde ürkütücü, beklenmedik şekilde romantik. Kan ve Tuz sizi kendisine esir edecek."
-Gretchen McNeil, Ten ve Don't Get Mad serilerinin yazarı
"Büyüleyici, korkutucu ve eğlenceli bir doğaüstü hikâye."
-School Library Journal
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2016
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786055016852
 • Orijinal Adı:
  Blood and Salt
 • Çeviri:
  Aslı Dağlı
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Simge Demir 
27 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Eğer kan ve tuzu korku kitabı olarak alıyorsanız hemen şimdi rafa geri bırakın. Zerre kadar korku hissetmediğim daha çok fantastik ve aşk karışımı bir kitaptı. Konu kesinlikle orjinal olmakla beraber oldukça kafa karıştırıcıydı. Kitabı bitirdikten sonra bi 30 saniye kadar ee noldu şimdi diye düşündüm. Karmasık bir anlatımı vardı ve olaylar efsaneler vb. net olarak anlatılmamıştı. Kitap ya çok sevilecek yada sevmedim diyip rafa kaldıracağınız türden. İndirimde gördüğünüzde alın derim ama öyle aman aman hemen alıp okumam lazım diye delireceğiniz bir kurgu değildi. 2.Kitabını almayı planlıyorum çünkü birden pek bir şey anlamadım ikide netleşir diye umuyorum. Tam olarak anlatabildim mi bende bilmiyorum bu inceleme de böyle olsun :)