Kanatlar ve Küller Sarayı (Dikenler ve Güller Sarayı 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.925
Gösterim
Adı:
Kanatlar ve Küller Sarayı
Alt başlık:
Dikenler ve Güller Sarayı 3
Baskı tarihi:
Şubat 2018
Sayfa sayısı:
764
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050949810
Kitabın türü:
Orijinal adı:
A Court of Wings and Ruin (A Court of Thorns and Roses #3)
Çeviri:
Meriç Keleş
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınları
Baskılar:
Kanatlar ve Küller Sarayı
A Court of Wings and Ruin
DÜŞMANINI TANIMAK İÇİN ÖNCE ONUNLA DOST OLMALISIN.

Feyre Bahar Sarayı’na döndü. Tamlin’in yapacakları ve Prythian’a diz çöktürmeye uğraşan kral hakkında bilgi toplamaya kararlı. Ama bunu yapabilmek için ölümcül bir oyun oynaması gerekiyor. Yaklaşan savaş hepsini tehdit ederken, Feyre tehlikeli Yüce Lordlardan hangisine güvenmesi gerektiği konusunda bir karar vermek, müttefikini en olmayacak yerlerde aramak zorunda. New York Times Çok Satanlar listesinin bir numarasına yerleşen “Dikenler ve Güller Sarayı” dizisinin üçüncü kitabı Kanatlar ve Küller Sarayı’nda, ordular dünyayı kana boyayacak bir savaşa hazırlanıyor.
764 syf.
·17 günde·Beğendi·6/10
-Kitaba laf ediyor diye yorumu okumayı yarım bırakmamanız önerilir.-
Hatırlayacağınız gibi ikinci kitabı Feyre'nin biricik "Tamlin'ine" geri dönmesiyle bitirmiştik. Bu kitaba da kaldığımız yerden devam ediyoruz. Feyre ikinci ve üçüncü kitap arasındaki kısa zamanı, Tamlin ve Bahar Sarayı ahalisine karşı incinmiş yaralı ceylanı oynarken aynı zamanda planını ilmek ilmek işleyerek ve en sevdiği arkadaşı Lucien'e laf sokarak geçiriyor. Tabii Ianthe için düşündüğü acı dolu planlardan hiç bahsetmiyorum bile.

İlk kitaptan beri Tamlin'i sevmediğimi herkes bilir. Bu yüzden ilk bölümleri okumak benim için tam bir eziyetti. Sünepenin adı geçtikçe sinirim bozuluyor ay. Kitabı İngilizce okurken Feyre'nin yaptığı resimleri ballandıra ballandıra anlatması ve Tamlin beni krizlere soktuğundan o zaman bu bölümleri atlamıştım. Şimdi dönüp bakınca keşke atlamasaydım diye düşünüyorum çünkü bu bölümleri okuduktan sonra fark ettiğim önemli bir şey oldu. Tamlin, nasıl desem... biraz pasif kalmıştı. Tabii hala aşırı sinir bozucu bir sünepe ama DvGS ve SvÖS'deki Tamlin ile alakası yok. Bazı bölümlerde arada adı geçmese karakterin orada olduğunu unutuyordum. Tamam, Feyre gittikten sonra harap oldu, geri gelince ona söz verdi falan filan ama bu Tamlin bizim Tamlin değil ki. Aslında bakacak olursanız çoğu zaman Feyre'nin yanında olup olmamasını bile sallamadı. Yazar o bölümlerde Ianthe ve Lucian gibi yan karakterlerin hikayesini öne çıkarmak ve sürekli Feyre'yi vurgulamak istemiş tamam ama Tamlin'i çok geriye itmiş be arkadaş! Yani karakteri o kadar pasif bir duruma getirmiş ki, kitabın bir yerinde kızgın bir şekilde çıkıp geldiğinde o kızgınlık aşırı havada kalıyor ve sanki karakterler altı yaşında bebeler de kim ebe olacak ona karar veremiyorlarmış gibi bir hava oluşuyor.

Feyre'yi vurgulamak demişken... Ben kendisini aşırı abartılmış ve doldurulmuş buluyorum. Yazar karakteri göklere çıkartıyor ama altı boş. Böyle güçlü kadın karakter mi olur?.. Kitapta gelecek vaat eden o kadar çok karakter var ama yazarımız tutturmuş Feyre diye sürekli aynı cümleleri ve olayları ısıtıp ısıtıp önümüze sunuyor. İkinci kitapta okuması birbirinden zevkli karakterler tanıdık ve yazar bize bu karakterlerle ilgili bir sürü şey vaat etti ama asla ve asla o vaatler yerine gelmedi. Cassian'ı bu kitapta daha fazla gördük ve yazar onu öne çıkartmak için bir noktada uğraşmış. Amren'de kısmen kitabın çoğunda vardı, ona tamam ama peki ya Az? Mor? İkinci kitapta Morrigan değince insan kraliçeler nasıl şekil değiştirmişti? Bu kitapta ise bu gibi olayların asla altı doldurulmuyor. Potansiyeli bu kadar yüksek olan karakterler arasında sadece Feyre ve Rhysand'a ama özellikle Feyre'ye yatırım yapmak... Pek akıl karı değil ya.

Kanatlar ve Küller Sarayı'nda aramıza bir sürü yeni karakter katılıyor. Bunların birkaçını hemen seviyor, anlıyor ve aramıza alıyoruz ama çoğu... yine bağ kuramadığımız bir ton karakter. Hakkını yiyemem, yazar cidden güzel karakterler yaratmış ama bize bunları sunmayı beceremiyor...

Kitabımızın ana karakteri Hybern Kralı'na gelirsek de, bu adamın ve halkının yıllar boyunca sefillik içinde yaşadıklarını biliyoruz ama aslında bu adam neden saf kötü? Tahmin edeceğiniz gibi bu sorunun da cevabı yok.

İster inanın ister inanmayın ama ben gerçekten üzülüyorum. Kitabın potansiyeli karşında gözlerim kamaşıyor ve bu potansiyelin böyle harcanmasına da kalbim dayanmıyor. Sarah, istediği sahneyi çok iyi bir şekilde yazabilen bir yazar. Feyre, Gökkuşağı'nı savunurken kusursuzdu mesela. Ya da Rhysand Feyre'ye hikayesini anlatırken Rhys'ın çektiği bütün acıları biz de çekmedik mi? Bunları böyle yazabiliyorsun da bu kitabı, karakterleri neden heba ediyorsun?..

Bütün bu söylediklerimi kenara bırakırsak - korkmayın bunlar kitabın en fazla yarısı eder, o da en fazla ama- Kanatlar ve Küller Sarayı gerçekten eğlenceli bir hikayeydi. Okurken kahkahalara boğuldum bazen çok hüzünlendim - yani ilk okuduğumda tabii. Çünkü olayları filan biliyordum hehe- ama her zaman mutluydum. Bu kitabın son zamanlardaki mutluluk kaynaklarımdan biri olduğunu söylemem yanlış olmaz bence. Umutsuzdum ama kitaptaki bazı şeyler bana umut verdi. Ayrıca kitabın bazı yerlerinde Kısrak kelimesi geçiyordu, ee bilirsiniz çok severim

Ayrıca bizim gibi tatlı fangirl ve fanboylar için yazılmış harika sahneler vardı. Bknz: Rhysand'ın içinde olduğu sahnelerin %93'ü, Cassian ve malum kişinin sahneleri, toplantı sahnesi falan filan. Bu liste uzar gider.

İkinci kitabı okurken fark etmemiştim ama Feyre'nin gelişimi beni kalpten etkiledi. İlk kitaptaki itaatkar Feyre'den Gece Sarayı Yüce Leydisi'ne çok güzel bir geçiş yapmış. Karakter gelişimi beni şoka uğrattı. Rhysand'ın Feyre'ye ruh kattığını ve ona "Hayır." demeyi öğrettiğini söylesem yalan olmaz sanırım.

Ayrıca Feyre'nin Gece Sarayı'na geri dönüşü... Çeviri olmadan daha da güzel olabilirdi ama neyse.

Rhysand... Kitaptaki en iyi karakter derinliğinin onda olduğunu söylemesem yalan söylemiş olurum. Cassian ve Azriel'ı ne zaman tehlikeli bir yere gönderecek olsa bir kaç saniyeliğine öyle hüzünlü hüzünlü duruyor ya, içim gidiyor be çünkü biliyorum neler düşündüğünü. Her ne kadar gerektiğinden de fazla fedakar olsa da Rhysand'ın bıraktığı etki bir başka. Az-Cass-Rhys üçlüsü çok ayrı bir alem zaten. "Keşke yazar, Feyre'yi bırakıp biraz da onları yazsaymış! " demediğim zamanın sayısı çok azdır.

Böyle işte. Sevdiğim bir kitap oldu ama yazar karakterlerin değerini bilememiş. Seriye başladıysanız zaten alın okuyun ama ingilizce okuyun por favor. Benim gibi sinir krizlerine filan girmeyin siz de.
764 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Kitabı bitirdikten sonra anladım ki arka arkaya çok çok sevdiğim serilerinin kitaplarını okumamam gerekiyormuş. :/
heleki bu son iki okuduğum serilerin bir sonraki kitaplarının çıkış tarihleri belli değilse. :(
Sanırım Feyre'nin hikayesi en azından bu kitapla bitiyor.
Ve ben harika bir serüvene çıktım bu ikiliyle :)
İlk kitabı okurken Tamlin'e hiçbir zaman ısınamamıştım. Bu kitapta istediği kadar fedakarlık yapacağım diye bir yerlerini yırtsın gene de sevmedim, sevemedim :D
Çünkü biz kötü çocukları severiz;)
Bu kitabı okurken büyük çoğunluğunda Nesta'ya çok kızdım. Sanki tek kardeşi Elain'miş gibi davranması üzdü beni.
Son bölümleri okuyanlar bilir Amren az daha bana ufak çapta bir kalp krizi geçirtiyordu :D
Okurken o kısmı dedim aha yazar resmen tuş etti bizi ama neyseki öyle olmadı :D
Mor'a gelince.. Bu kitapta beni üzdü. Azriel'e karşı davranışları, Feyre'ye karşı çıkışı..
İnsanları saçma bir neden yüzünden kullanması, oluşturduğu o bencilliği.. Yani böyle güzel bir aile içinde bunu yapmamalıydı bana göre.
Düşününce belki 5 puanlık bir kitap değildi. Ama böyle güzel bir seriye kırık not vermeye gönlüm dayanmadı.
Dilerim serinin devam kitaplarında Lucien'i bol bol okuruz. Onun ana karakter olduğu :) Biliyorum Elain ile eşlik bağı kurdular ancak ben okurken keşke Azriel ile Elain olsa dedim çünkü ikisi de yaralı ve birbirlerini iyileştireceklerini düşünüyorum.
Lucien ise daha fazlasını hakediyor.
Ve Nesta ile Cass'i de kesinlikle okuyacağız bence :)
Neyse son olarak seriye başlamakta çekinceleriniz varsa.. Alın okuyun ve bol bol çevrenizdekilere de okutun :D
764 syf.
·7/10
Okumadan önce beklentilerim çok yüksekti sanırım bu yüzden puanım diğer okurlara göre düşük kaldı.
Çok fazla savaş, pazarlık, arkadan iş çevirme vardı. Ben böyle olayları sevmiyorum. Kitabı gereksiz yere uzatıyor. Zaten 750sayfa okurken yoruldum.
Kitap kendini okutuyor ama akıcı. Başladığın zaman duramıyorsun. Feyre baş karakter olmasına rağmen ben çok sevemedim bir türlü. Rhys diye ölüp bitmedim hatta. Çok iyi diyebileceğim bir karakter yoktur ama sanırım favorim Nesta ve Amren.
Mor'u sevemedim çünkü 500 yıl uzatılmaz bir olay. Azrail'e yazık çünkü kimse konuşmamış bile adamla.
Sanırım bu kitapla Feyre'nin hikayesi bitti. Devam eder miyim bilmiyorum.
764 syf.
·6/10
Sarah J. Maas'ı severim ama ilk kez bir kitabını okurken sıkıldım, özellikle orta kısımlarda için daraldı. İkinci kitabın sonu bende büyük merak uyandırmıştı. Sanırım beklentiyi fazla yüksek tuttum. "Her derde deva Feyre" takıntısı da kabak tadı verdi. Sevemedim karagözlüm, üzgünüm.
764 syf.
·11 günde·Puan vermedi
Tüm soruların yanıt bulduğu, hesapların görüldüğü, büyük savaşı anlatan harika bir kitap. Aklınızdaki tüm soru işaretlerini gideriyor yazarımız.
Şahsen ben en çok Tamlini merak etmiştim. Feyre ve Rhysand ilişkisi hakkında neler yapacak, Bahar Sarayı ve Hybern ilişkisi nasıl olacak? Gibi gibi bir sürü soruma çok tatmin edici yanıtlar aldım. Okumalısınız :)
764 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap harika ötesiydi. Hiç bitsin istemedim hele son 250 sayfayı soluksuz okudum. Savaş sahnesinde savaşanlardan biri sanki bendim. Zaten yazarın anlatımına hastayım:’) Beni şok eden etkileyen sahnelerden biri de Mor’un savaş sahnesinde ve sonrasında yaptıkları. Okuyunca bir kısmınız benim gibi düşünecektir bence. Neyse 4. Kitabin çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum çünkü en sevdiğim seri oldu kendileri:)
764 syf.
·6 günde·10/10
Nasıl bir dünya yazarın kalemini gerçekten çok seviyorum. Kitap 764 sayfa olmasına rağmen tek bir sayfasında bile sıkılmıyorsunuz. Her sayfa dolu dolu. Kitapta en çok Feyrenin intikam planı çok hoşuma gitti. Sanki intikamı ben almışım gibi oldu rahatladım. Fantastik dünyalar okumayı seviyorsanız kesinlikle okumanız gerekiyor hiç ertelemeden.
764 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Iyi ki kitabın çıkmasına yakın başlamışım bu seriye.Çünkü kalp dayanmıyor...Her bölümde farklı maceralardan elimden zor bırakıyorum
764 syf.
·Beğendi·8/10
Herkese merhabalar!
Bugün nasılsınız faslını hızlıca geçerek, uzun zaman önce okuyup hala yorumunu girmediğim Kanatlar ve Küller sarayının yorumunu gireceğim. Yani umarım bunu bugün yapacağım çünkü nedense kitaba karşı hem oldukça olumlu düşüncelerim hem de oldukça olumsuz düşüncelerim var.
Gelelim kitaba. Her zamanki gibi bölüm bölüm inceleyeceğim ki söyleyeceğim detayları atlamayayım.
Şimdi uzun zamandır beklediğimiz bu kitaptaki olay akışı nasıldı? Bana göre oldukça akıcıydı ama çoğu kitapta olduğu gibi bu kitapta da kusurlar var. İnsanlar bile mükemmel değilken onların yazdıklarının da mükemmel olmayacağını düşünen biriyim ben zaten.
Kitapta olması gerektiğini düşündüğüm ek sahneler ve öne çıkacağını düşündüğüm karakterlerin daha da arka plana atılmış olması bana göre bu kusurlardan ilki. Tabi bu kusurlardan ikincisi de gereksiz, kitabı uzatmak için yazılmış olduğunu düşündüğüm, ek sahneler.
İkinci olarak karakterler nasıldı? Galiba bu yorumda uzun uzun övebileceğim tek yer burası olacak. Rysand, Feyre, Mor, Cassian ve Azriel. Kitabı okumamın tek sebebinin bu olduğunu söylemek isterdim ama bunu söyleyebilmem için Rysand ve Feyre’yi oradan çıkartmam gerekiyor. Tamam. İkinci kitapta her şey güzeldi, hoştu. Karakterler o kadar abartı durmuyordu ama bu kitapta o kadar abartıldı ki Feyre, biz de ondan bir şey beklerler olduk. Fakat ne oldu bir savaş çıktı, bütün karakterler yerlerde. Eee o kadar güç gösterisi nereye gitti? Hani Yüce özellikleriniz?
Sonra bir de yeni eklenmiş ve yarım kalmış karakterler geldi. Üç beş tanesini gerçekten sevebilirdik hatta favorimiz bile olabilirdi ama olur mu ana karakterlere boş boş sahneler yazmak daha önemli. Ne olacak ki zaten bu seri Ryshand ve Feyre’nin çocuklarının aşk hayatına kadar uzar.
Sonra gelelim Haybern Kralına bu adam kim? Gücü ne? Amacı ne? Bütün bunların bu kitapta olucağını düşünürken bunlar da atlatmıştı.
Son olarak çeviri nasıldı? Çeviri gözle görülecek şekilde kötüydü. O kadar göze batıyordu ki hani ikinci kitaptaki Cassian’a Eyvallah yaptırma sahnelerinin üzerimdeki travmasından daha kötüydü.
Kitaba yorum yapmaya devam ettikçe kitap gözümde daha da düşüyor. Bundan da şunu anlıyorum ki bir kitabı ne kadar seversek sevelim bir kusuru var ve bu kusurlar düşündükçe daha çok gözümüze batıyor. O yüzden bu kitabın yorumu da bu kadar. Genel olarak bakınca sevdiğimi düşündüğüm bir kitap olmasına rağmen detaylara inince o kadar da güzel değilmiş diyorum.
Gelelim son meseleye kitabı bu kadar gömmüş olmama rağmen böyle bir puan verdim. Neden? Çünkü dediğim gibi her ne kadar sonradan çok fazla göze batan detaylar olsa bir Cassian, Azrieli ve Mor gibi muhteşem detayları da atlamamak gerek. Ayrıca Feyre de sonunda davranışlarını düzeltip kendini sevdirmeye başlamışken ve ilk verdiğim puanı değiştirmek istemediğim için bu kitabın puanı da böyle olmuş oldu.
Herkese keyifli okumalar dilerim!
764 syf.
·4/10
Ben beklentilerimi fazla mı yükseltmiştim yoksa gerçekten durgun mu geçti emin olamıyorum. 2 ile 1 puan vermek arasında kaldım, sebebi şu; İlk ve ikinci kitaptaki sürükleyicilik bu kitapta yoktu, ya da daha uzun olduğu için bana öyle geldi bilmiyorum. Sis ve Öfke sarayını bir gecede bitirmişken bu kitap elimde aylarca süründü. Bir noktada öyle bir tıkandı ki devam etmekte zorlandım. Sanırım ilk ve ikinci kitapta yeni dünyalar ve yerler keşfetmenin heyecanıyla akıp giden sayfalar, burada bilinen şeyler ve politik diyaloglar yüzünden ağırlaştı. Aksiyon dolu sahneler bile canımı sıktı, bir de yazarın kolaylık olsun diye en mühim kötü karakterlerden birine taraf değiştirtmesinden hoşlanmadım. Elain karakterinin mızmızlanmalarından, buhranlarından bana da buhran bastı “Ölsen daha iyiydi, sıktın artık,” demekten kendimi alamadım. Feyre’nin kontrolsüz tavırları, Tamlin karakterinin bir anda çok kötü yansıtılması seride beni yoran diğer detaylardı. Bu adam kızı onu sevdiği ve kaybetmekten korktuğu için sıktı. Bu da onun KENDİ tarzıydı, kadın bunu bırakıp kaçtı adam elbette hemen “mutluluklar” dilemeyecekti... Hangi seven adam der bunu? Herkes aynı sevse aşkın ne anlamı olur? Adam kendi tarzında kız için savaştı, hatalı bir strateji izlemiş olsa da buna SAYGI duymak gerek diye düşünüyorum. Bence seride en yanlış gösterilen ve hakkı yenen karakter Tamlin, Rhys’ı sevsem de bazı noktalardan bana zorlama geliyor. Sırf yazarın “bakın beyler, böyle olun” demek için özenle ve kusursuzlaştırmak için harcadığı ekstra çabayla yaratılmış bir karakter. Bunu okurların göz önünde bulundurması gerektiğini düşünüyorum. Nasıl kadın erkeğe “hayır!” diyebiliyorsa, erkek de kadına “hayır!” diyebilmeli. Amaç eşitlik değil mi? Nedense bu ilişkide kazanan tarafın daima Feyre olduğunu görmekten hoşlanmıyorum. Hep boyun eğen ve tamam diyen taraf Rhys... Tamlin’in başına gelen bana da olur, kız bu sefer Yaz Sarayı’na kaçar mı diyor bilemem. Ben biraz da çekişmeli ilişkileri okumayı sevdiğimden sıkıldım belki de. Spoiler vermemek için konuya pek değinmiyorum. Umarım seriyi sevenler benim yaşadığım hayal kırıklıklarını yaşamaz. :)
764 syf.
·Beğendi·10/10
Galiba gözlerimden kalpçikler fışkırarak yazdığım bir kitap yorumu olacak seriyi geçtiğimiz yaz 3 günde bitiren birisi olarak uzun zamandan beri beklediğim bir devam kitabıydı. Ve bana kalırsa tek kelimeyle harikaydı! bazı olayların ne hızlı ne yavaş gitmesi çok iyi olmuş. Her şey tam ayarındaydı. Bazı kitaplarda hızlı geçerek sanki her şey bir anda olup bitmiş gibi yaşanırken bu kitapta öyle bir şey olmamasi beni cok mutlu etti. Ve çoğu seride ilk kitaplar çok güzel olup diğer sonradan çıkan kitapta tempoyu düşürmesi söz konusu olduğundan bu da beni biraz basta ürkütmüştü ama genellikle bu tür bir durum benim başıma hep 2. kitapta geldiği için ve açıkçası ilk defa bir serinin ikinci kitabı daha çok güzel geldiği için hiç bunlara hiç kafa yormadan sınav haftamda kitaba başladım.
Süslenmiş bahçeye çıktığım sırada Rhysand’ın zayıf sesi bir kez daha zihnime doldu. “Keşke ben de bugünü seninle geçirebilseydim.” Kelimeler yumruk gibi içime oturdu.
“Dünyadaki en güçlü Yüce Lord eşini kaybediyor ve şimdiye kadar buraya gelip onu almaya kalkışmıyor, üstelik eşi ormanın içinde savunmasız bir durumdayken bile.” Jurian cık cık etti. “Muhtemelen bunun nedeni seni aslında hiç kaybetmemiş olmasıdır. Tam tersine seni bizim üzerimize salmıştır.”
Ve tam da bu yüzden, "Seni seviyorum," dedim.
Başını kaldırdığında gözleri çalkalanıyordu. "Bu cümleyi duymanın hayalini kurduğum zamanlar oldu," diye mırıldandı. "Senin ağzından hiç duymayacağımı düşündüğüm zamanlar." Çadır bezini, arkasındaki şehri işaret etti. "İlk kez buraya yaptığımız seyahatte kendime...umut etme izni vermiştim."
Cassian, "İlk bir saat içinde kavga çıkacağına yirmi altın basarım," dedi.
Mor kollarını kavuşturdu. "Otuz altın, hem de ilk kırk beş dakika içinde."
"Orada tarafsızlık yeminleri ve tılsımları olacağını unutmayın," dedi Rhys usulca.
"Sizin dövüşmek için yumruğa ve büyüye ihtiyacınız yok ki," diye cıvıldadı Mor.
Azriel kapının önünden el yükseltti. "Elli, hem de ilk yarım saatte. Üstelik kavgayı da Güz başlatacak."
Rhys gözlerini devirdi. "Bari üstlerine bahis oynamamış gibi yapın. Ayrıca kavga çıkarmak için hile yapmak da yok." Cevap olarak diğerlerinin yüzünde beliren sırıtmalar hiç hayra alamet değildi. Rhys iç geçirdi.
"Ilk on beş dakikada kavga çıkacağına yüz altın koyuyorum."
Nesta kendini tutamayarak hafifçe pofurdarken bütün bakışlar beklentiyle bana döndü.
Omuz silktim. "Rhys'le ben bir takımız. Paramızı bu saçma sapan bahse yatırıp çarçur etmek istiyorsa kendisi bilir."
Hepsi fena halde bozuldu.
Rhys koluma girdi. "Görünüşte bir kraliçe..."
"Sakın gerisini getirme," dedim.
Güldü. ..
Ademelması kalkıp indi. "Ve sen de Gece Sarayı Yüce Leydisi'nin?"
"Ha şunu bileydin."
Kanım dondu. Arkamda yayvan yayvan konuşan bu ses...
Beni saran, uyandıran bu koku.
Arkamı döndüm.
Oturma odasının kemerli girişine sırtını vererek kollarını kavuşturan, kanatları ortalıkta görünmeyen, tertemiz siyah ceketi ve siyah pantolonuyla Rhysand.
Ve o menekşe gözler benimkilerle buluştuğunda, yüzündeki tanıdık yarım gülümseme kaybolup giderken...
Yüzüm buruştu. Dudaklarımdan küçük, çatlak bir ses döküldü.
Rhys hemen yerinden fırladı ama bacaklarım çoktan pes etmişti. Dizlerimin üstüne çökerken neyse ki antredeki kilim darbenin bir kısmını emdi.
Geçen onca ay içime otururken ellerimi yüzüme kapattım.
Rhys, dizleri dizlerimde, önüme çöktü.
Nazikçe, ellerimi yüzümden çekti. Nazikçe, yanaklarımı ellerinin arasına alıp gözyaşlarımı sildi.
Başımı kaldırıp karşımdaki muhteşem gözlerdeki neşeye, ilgiye, sevgiye bakarken, etrafımızda bizi izleyenlerin olması umurumda bile değildi.
"Aşkım," diye mırıldanıp beni öperken Rhys'in de umurunda olduğu söylenemezdi.
“Yükselen ateşlerin üzerinde loş ve uzak yıldızlar göz kırpmaya başladı. Kutlamaların sürdüğü gece boyunca onları seyrettim. Beni yalnız bırakmayan, sessiz, vefakar yoldaşlarımı.”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kanatlar ve Küller Sarayı
Alt başlık:
Dikenler ve Güller Sarayı 3
Baskı tarihi:
Şubat 2018
Sayfa sayısı:
764
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050949810
Kitabın türü:
Orijinal adı:
A Court of Wings and Ruin (A Court of Thorns and Roses #3)
Çeviri:
Meriç Keleş
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınları
Baskılar:
Kanatlar ve Küller Sarayı
A Court of Wings and Ruin
DÜŞMANINI TANIMAK İÇİN ÖNCE ONUNLA DOST OLMALISIN.

Feyre Bahar Sarayı’na döndü. Tamlin’in yapacakları ve Prythian’a diz çöktürmeye uğraşan kral hakkında bilgi toplamaya kararlı. Ama bunu yapabilmek için ölümcül bir oyun oynaması gerekiyor. Yaklaşan savaş hepsini tehdit ederken, Feyre tehlikeli Yüce Lordlardan hangisine güvenmesi gerektiği konusunda bir karar vermek, müttefikini en olmayacak yerlerde aramak zorunda. New York Times Çok Satanlar listesinin bir numarasına yerleşen “Dikenler ve Güller Sarayı” dizisinin üçüncü kitabı Kanatlar ve Küller Sarayı’nda, ordular dünyayı kana boyayacak bir savaşa hazırlanıyor.

Kitabı okuyanlar 69 okur

  • Emine Gül Ekşi
  • Theia
  • Ayşe
  • Cemile Nur Dalmaz
  • Buse Aktaş
  • Yağmur
  • Duygu Turan
  • Nisa Nur Dutar
  • Sondan Üçüncü Jedi
  • m

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%59 (23)
9
%12.8 (5)
8
%17.9 (7)
7
%2.6 (1)
6
%5.1 (2)
5
%0
4
%2.6 (1)
3
%0
2
%0
1
%0