Kanatlı Kediler Masalı 1 - Dört Yavru

9,2/10  (6 Oy) · 
15 okunma  · 
3 beğeni  · 
436 gösterim
Dünya edebiyatının büyülü kalemi, çocuklar için yarattığı gerçeküstü aileyle günümüz dünyasını eleştiriyor.

"Yerdeniz" dizisi ve Mülksüzler'in yazarı, fantastik edebiyatın dünyada en çok okunan ustalarından Ursula K. Le Guin küçükler için yazdığı dizisi ilk kez Türkçe'de! Dört sıradışı kedi yavrusunun, her geçen gün daha çok makineleşip, tehlikelerle dolan büyük kentten kaçış öyküsünü anlatıyor. S. D. Schindler'in özgün desenleriyle canlanan 4 kitaplık dizide, Le Guin kedilerin ilginç dünyasını onların en doğal halleriyle anlatırken, günümüzün sosyal konularını doğaüstü bir kurguyla işliyor ve masalla gerçeği yine başarıyla harmanlıyor.

Güzel bir kedi olan Bayan Tekir dört güzel yavru dünyaya getirmiştir. Ancak, onun dışında herkes, yavruların görünüşünden rahatsızlık duyar. Çünkü bunlar birer kanatlı kedidir. Ne dört ayaklılar ne de kanatlılar tarafından hoş karşılanan yavrular, yaşayabilecekleri güvenli bir yer ararken, iki çocukla karşılaşırlar…
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  44
 • ISBN:
  9789756227909
 • Çeviri:
  Naz Beykan
 • Yayınevi:
  Günışığı Yayınları
 • Kitabın Türü:
mithrandir21 | Uğur 
23 Şub 23:07 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzeldi. Sıcacık, kedilerle dolu, onların yaşamıyla ve yaşam mücadeleleri ile dolu, aslında insanların ders alması gereken bir masal. Ara sokaklarımızda veya ormanlık bir alanda kanatlı bir kedi, uçabilen bir kedi bulunduğunu düşünün ve insanoğlunun bu tür üzerinden neler yapacağını, neler kazanmak isteyeceklerini düşününce masalın kuvvetini daha okumadan hissedeceksiniz zaten. Benim gibi kediler ile iç içe yaşayan biri iseniz de zaten çoğu cümleyi gülümseyerek ve üzülerek okuyacaksınız. İçindeki çizimler ise çok başarılı ve kedilerin yaşamını Le Guin'in güçlü kalemi ile çok güzel vermiş. Bu kısacık sayfalarında da bu durumlar çok güzel verilmiş. Ursula K. Le Guin için de pek söze gerek yok, bilim kurgu ve fantastik edebiyatın tek kraliçesi desem yeterince açık olur zaten.

Kedilerin, köpeklerin düzgün, iyi niyetli insan elleri ve ayakkabıları ile tanışma dileği ile...

Kitaptan 2 Alıntı

mithrandir21 | Uğur 
23 Şub 22:01 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

“Anne her zaman derdi ki,” diye belirtti, “eğer doğru türdeki Eller’i bulursanız, bir daha asla avlanmak zorunda kalmazsınız. Ama eğer yanlış türdekini bulursanız, bu köpeklerden bile kötü olur.”

Kanatlı Kediler Masalı 1 - Dört Yavru, Ursula K. Le Guin (Sayfa 32 - Günışığı Kitaplığı)Kanatlı Kediler Masalı 1 - Dört Yavru, Ursula K. Le Guin (Sayfa 32 - Günışığı Kitaplığı)
mithrandir21 | Uğur 
23 Şub 21:53 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bir İnsan Görmek
“Bir insanoğlu mu?” dedi Robin.
“Evet,” dedi Hena.
“O da beni gördü.”
“Sen'i kovaladı mı?”
“Seni tekmeledi mi?”
“Sana bir şeyler fırlattı mı?”

Kanatlı Kediler Masalı 1 - Dört Yavru, Ursula K. Le Guin (Sayfa 32 - Günışığı Kitaplığı)Kanatlı Kediler Masalı 1 - Dört Yavru, Ursula K. Le Guin (Sayfa 32 - Günışığı Kitaplığı)