Kanatsız Uçan Kuşlar

7,7/10  (3 Oy) · 
11 okunma  · 
0 beğeni  · 
573 gösterim
Kanatsız Uçan Kuşlar

Elinize ansızın bir mektup geçseydi, bu mektup daha siz doğmadan önce sizin adınıza yazılmış olsaydı ve siz mektubu okurken, o an yaşadıklarınıza dair bir şeyler okuyor olsaydınız...

Herhalde birisinin size ağır bir şaka yaptığını düşünürdünüz.

Kanatsız Uçan Kuşlar, size hayatınızın en büyük şakasını yapacak... Elinizden akıp giden hayatın hesabını, gözlerinizin içine baka baka soracak sizden... Ve siz bir daha eskisi gibi olmayacaksınız hiçbir zaman.

Hayatın sizi götürdüğü limanlarda duraklamak yerine yelken açacaksınız...

Ve kanatlarınız olmasa bile, özgürce uçacaksınız...Kitabın Arka Kapak Yazısı:

Vakitsiz çalan kapının ardından gelen postacı, vakitsiz bir günaydınla birlikte bir mektup uzatır. Kahramanımız hayatını değiştirecek olan bu mektubu aldıktan sonra, olayların akıl almaz birşekilde gerçekleşmesine engel olamaz.

İsimsiz mektup kimden gelmiştir? Mektubu getiren postacı onu nereden tanıyor ve neden vakit akşamüzeriyken ona "günaydın" demiştir? En önemlisi de mektubun içinde neler yazıyor?

İşte bunların cevaplarının peşinde koşarken, akıl almaz mucizevi olaylarla karşılaşır. Hayatı tanır, yaşama dair her şeyi anlar. Şimdiye kadar günlük hayatta birçok kelimeye yüklediği anlam artık değişmiş, yerini bambaşka şeyler almıştır.

Mustafa Çay, bir solukta okumaya davet ettiği kitabında, hayatta işimize yarayacak ne varsa, bizi biz yapan ve hayatı yaşamaya değer ve anlamlı kılan ne varsa hepsini sıkıştırmaya çalışmış. Kısacası bu kitap, her hal ve durumda ayakta kalmak isteyenler için donatılmış.
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  119
 • ISBN:
  9786054663095
 • Yayınevi:
  Çay Yayınları
 • Kitabın Türü:
İlayda G. 
20 Nis 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Çok etkileyici bir kitap. Olayların akışı, anlatımı her şeyiyle güzel. Bir başlayınca bırakmak istemiyorsunuz. Adeta insanın içine işliyor.

Kitaptan 1 Alıntı

İlayda G. 
19 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Vakit varken kalk ayağa. Toparla kendini ve kanatlarının farkına var. Henüz zamanın varken, hisset rüzgarın dokunuşlarını. Henüz karanlık olmadan bulutları seyret. Ayakların toprağın dokunuşlarını hissedebilirken, yap bunu. Ruhunun özgür çığlıklarını bütün evren duysun. Yaşadığını hissettir bu dünyaya. Kapatma gözlerini hayata. Sadece yaşa. Nefes aldığını fark ettiğin zaman, artık yaşam senindir. Ama hissetmiyorsan aldığın nefesi ve hakkını veremiyorsan eğer her bir zerresinin, sen hiç yasamamışsın demektir dostum.

Kanatsız Uçan Kuşlar, Mustafa ÇayKanatsız Uçan Kuşlar, Mustafa Çay