Kanka Kanunu

7,2/10  (6 Oy) · 
12 okunma  · 
9 beğeni  · 
716 gösterim
Hepimizin hayatını düzenleyen, içselleştirilmiş bir kurallar bütünü vardır. Bazıları buna ahlak der. Bazılarıysa din. Ama bilgi sahibi kankalar buna Kutsal Kase Kankalık Kanunu derler.

Kuşaktan kuşağa sözlü bir gelenek olarak aktarılan, kankalar için resmi davranış kurallarının ilk basılı hali budur. Her erkek, bu kutsal ve efsanevi belgenin ilkelerini uygulayarak kankalık mertebesine nasıl ulaşacağını öğrenebilir.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  149
 • ISBN:
  9786055443115
 • Orijinal Adı:
  The Bro Code
 • Çeviri:
  Nurper Aydemir
 • Yayınevi:
  CNBC-e Yayınları, NTV Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Cemre Kocak 
26 Nis 14:54 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitap çok eğlenceli gelecek. Ben de kafa dağıtmak için aldım zaten. Kankalığın kökenine indiğimizde yazarımız bizlere bayağı gülünç (onlara göre tabi ama bize de komik geliyor yalan yok) kısımlar vermiş. Tanrı ve Musa kankamız demesi, Habil ve Kabil’in kankalık kanununu bozduğu ve beraber takılıp manita avlayamadıkları, Spartalı ve Truvalı kankaların Helen isimli hatun için birbirine düştüğü gibi olaylar, tamamen komik bir dille ve eğlence amaçlı yazılmış. Bize doğru veya yanlış gelebilir, zihinlerimiz kabul etmeyebilir ama komikse komiktir, bunu da değiştiremeyiz. :)
Kanunları sıralamak da oldukça iyi olmuş. Aslında bende liste oluşturup hızlı resim verecektim biraz da hazırlamıştım ama sonra sildim. Okuyup gülmeniz için böylesi daha iyi olurdu. :)
Bazı güldüğüm noktalarda (alıntı yapmaya çekindim yalan olmasın) hızlı resim ekleyerek buraya bıraktım. Buradan bakabilirsiniz.
https://i.hizliresim.com/D7ZYQl.png
https://i.hizliresim.com/2JAO70.png
Kitabın sonu da güzel aslında. Seviyorum bu adamı cidden. En azından seyretmeseniz de ‘How İ Met Your Mother’ dizisini duymuşsunuzdur. Barney Stinson’u da bilmemek ayıp. Kendisine güldüğüm gibi kitabında da sıkça güldüm ve gülümsedim. Kendisine bu eser için teşekkür etmek gerek. Gene ne ara bitti bilmiyorum. Artık zamanı geliyor, şöyle bir tarih kitabına da giriş yapabilirim her an.
Şaka bir yana adam o kadar rahat ki, daha kitabı okumadan şöyle bir yazı görürsünüz; Bu kitabın satılması, taşınması, kopyalanması, dağıtılması, OKUNMASI yasaktır diye. Adam sayfa 144’de Ek X kısmında aynen şunu yazıyor bakın: Kar etmeyi amaçlayan bir kanka, Kanka Kanunu’nu yayımlayabilir.
Eh fazla söze gerek yok. Herkese keyifli okumalar şimdiden. Kitabın ülkemizde satışını göremediğim için PDF olarak isteyen arkadaşlar varsa gönderebilirim. Bende PDF okudum. Kitapyurdu, DR gibi sitelerde göremediğim için söylüyorum bunu. İsteyen varsa da iletişime geçsin yardımcı oluruz kankalar. :D :D
Kendinize iyi bakın, mutlu günler..

Kitaptan 4 Alıntı

Kanka ne demektir?
"Kanka, kendisi artık giymek istemediğinde size sırtındaki gömleği verebilecek kişidir. Kanka, birini kündeye getirebilmeniz için kündeye gelmeyi göze alan kişidir. Kısacası kanka, hayat boyu her zaman yanınızda olacağına emin olduğunuz o arkadaşınızdır. Tabii kendisinin başka bir işi yoksa."

Kanka Kanunu, Barney Stinson (Sayfa 1)Kanka Kanunu, Barney Stinson (Sayfa 1)
Sadık Cemre Kocak 
26 Nis 14:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Madde 96
Kankalar yılda bir kez kampa gitmeli veya hiç değilse ateş yakmaya çalışmalıdır.
Not: Dışarıda ateş yakmaya.

Kanka Kanunu, Barney Stinson (Sayfa 96)Kanka Kanunu, Barney Stinson (Sayfa 96)
Sadık Cemre Kocak 
26 Nis 13:47 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Madde 24
Beysbol kepi takmış bir kanka, siperliğini ya tam öne ya tam arkaya çevirmelidir. Bunların dışında kalan bütün açılar rapçılar ve engellilere ayrılmıştır.

Kanka Kanunu, Barney StinsonKanka Kanunu, Barney Stinson
Sadık Cemre Kocak 
26 Nis 13:57 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bir kanka yürürken yanlışlıkla başka bir kankanın bel altına çarparsa ikisi konuşmadan anlaşıp bir şey olmamış gibi yollarına devam ederler.

Kanka Kanunu, Barney StinsonKanka Kanunu, Barney Stinson