Kanla Abdest Alanlar

8,0/10  (5 Oy) · 
8 okunma  · 
5 beğeni  · 
383 gösterim
Said-i Nursi'den Fetullah Gülen, Demirel ve Ecevit'e Nurculuğun Tüm Bilinmeyenleri

- Pür demokrasi aşkıyla (!) bezirganlar ile havarilerin "Hoşgörü" abidesi olarak lanse edilen Fetullah Gülen'in ve onun, izinden gittiği üstadı Said-i Nursi'nin ve nurculuğun gerçek yüzünü bulacaksınız. Hoşgörü abidesinin Hizbullah'a olan övgülerini, kanla abdest almayı yüceltmesini. Şeriat ve Hilafet sistemine olan özlem ve sevgisini, ideallerini, ışık okullarını, demokrasi, devrimler ve Cumhuriyete karşı olan hasmane görüşlerini,

- Fetullah Gülen'in ardından gittiği Said-i Nursi'nin gerçek kimliği ile Said-i Kürdi olarak anıldığı, yegane amacının Şeriatçı ve Kürtçü bir devlet kurmak olduğunu ve bu uğurdaki çabalarını ibretle okuyacaksınız.

- Said-i Nursi'ye ve Fetullah Gülen'e övgüler düzmede birbirleri ile yarışan Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Mesut Yılmaz, Hüsamettin Cindoruk ve diğerlerinin bu hareketleri karşısında elinizi şakağınıza dayayarak uzun uzun düşüneceksiniz.
Serdar Poirot 
02 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Fena değil diyebileceğim bir araştırma eseri. Fethullah Güzel cemaati hakkında bilgiler veren kitabın ilk bölümü oldukça yorucu çünkü yazar neredeyse kendisi hiç bir şey yazmadan sadece Gülen'in yazdığı kitaplardaki bazı metinlere yer vermiş. İkinci bölümde ise Said Nursi'nin hayatı ve Gülen'in siyasilerle olan ilişkileri ve geçirdiği soruşturmalar anlatılıyor. İlk bölümüne dayanabilirseniz güzel bir kitap diyebilirim.