Kanlı Tutku

7,4/10  (17 Oy) · 
41 okunma  · 
10 beğeni  · 
802 gösterim
Varlıklı bir ailenin biricik kızı hafta sonları kaldığı yazlık evinde kanlı bir cinayetin kurbanı olur. Görünürde öldürülmesi için hiçbir sebep yoktur. Hiç düşmanı olmayan, herkesle iyi geçinen kendi hâlinde biridir. Ancak yakın çevresindeki insanlar mercek altına alındığında tutkularının esiri potansiyel bir katile dönüşür...

Komiser Barış, görünen gerçeklerin ardında saklı kalan izleri takip ederek katilin peşine düşer. Gölgede kalan sırları açığa çıkartarak kurbanın kalbine saplanan bıçağın hangi kanlı ele ait olduğu bilmecesini adım adım çözmeye çalışır. Bulduğu yanıtlarla yetinmeyen gözüpek komiser acaba gerçeği gün ışığına çıkarmayı başarabilecek midir?

Polisiye-gerilim romanlarının üstadı Osman Aysu bu kez de bir cinayet bilmecesinin ortasına sürüklüyor okurlarını. Heyecanlı bir takibin parçası olmak için ideal bir seçim olacaktır Kanlı Tutku!

"Aslı hızla cama yaklaşıp kalın perdeleri tam sesin geldiği noktadan açıp dışarıya baktı. Yağmur damlacıklarının oluk oluk izler bırakarak aktığı camın diğer yanında alnını cama dayamış birinin siluetini görünce irkildi önce. Daha sonra dışarıdakinin kim olduğunu anlayınca rahatladı birden. Ve kapıyı içerden itip beklenmeyen ziyaretçisini içeriye aldı. Ama ne yazık ki Aslı için bu sonun başlangıcı olacaktı..."
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  289
 • ISBN:
  9786053841074
 • Yayınevi:
  Sonsuz Kitap
 • Kitabın Türü:
Ceren Acer 
06 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Gerilimle dolu bir romandı. Aynı zamanda çok etkisinde kalıp, kitap bittikten sonra bile yerimden kalkamadığım, hiç bitmesin dediğim bir romandı diyebilirim. Romanın kurgusunu çok profesyonel ve zekice bulduğum söylenebilir: Osman Aysu'nun okuduğum en etkileyici kitabıydı bence. Hakikaten olay örgüsü, ismiyle uyumlu olmuş. Dehşet verici kan, şüphe, suçlama sizi kendinizden geçirecek.
Varlıklı bir ailenin biricik kızı Aslı hafta sonları kaldığı yazlık evinde kanlı bir cinayetin kurbanı olur. Görünürde öldürülmesi için hiçbir sebep yoktur. Hiç düşmanı olmayan, herkesle iyi geçinen kendi halinde bir kızdır. Ancak yakın çevresindeki insanlar mercek altına alındığında tutkuların esiri profesyonel bir katile dönüşür.
Böylesine heyecanlı ve kurgusu şaşırtıcı olay örgüsü okuduğum için yazara çok teşekkür ediyorum.

Tuğba Karakaya 
20 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap beni çok sarmadı açıkçası. Osman Aysu'nun beğendiğim birçok güzel romanı varken bu bana çok sıradan geldi. Hem hikayesi olsun hem anlatımı olsun. Ben ortada bir yaratıcılık görmedim. Türk dizilerinden hallice bir gerilim polisiye romanıydı. Bir süre elime Osman Aysu kitabı almayacağım sanırım.

http://hayalimdekikutuphane.blogspot.com.tr/...utku-osman-aysu.html

EMİNE DAVULCU 
13 Tem 2016 · Kitabı okudu · 20 günde · Beğendi · 10/10 puan

Polisiye roman severlere tavsiye edebilirim. Okurken sürükleyen ve de keyif veren bir kitap. Yazar'a teşekkür edilmeli :) Diğer tüm kitaplarının (toplamda 89 adet) listesini almış bulunmaktayım. Tüm hepsini okumaya devam edeceğim.. :)

Anıl Atik 
02 Ağu 2013 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yerli isimlerden polisiye okumak ve onların da bu işi güzel yapabildiğini görmek çok güzel. 65/100

DERYA... 
02 Mar 08:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Klasik Osman Aysu kitaplarından...cinayet ve aşk birarada harmanlanmış...dil o kadar sadeki 2 saattte okunabilir...polisiye sevenler okuyabilir...