1000Kitap Logosu
Kanseri Yenenler Kulübü
Kanseri Yenenler Kulübü
Kanseri Yenenler Kulübü

Kanseri Yenenler Kulübü

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.5
2 Kişi
4
Okunma
2
Beğeni
264
Gösterim
231 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 6 sa. 33 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Geoturka Yayınları · Nisan 2016 · Karton kapak · 9786056567889
Orijinal adı
The Cancer Survivors Club
Onlar başardı... PEKİ YA SİZ? Hemen hemen hepimizin tanıdığı bir kanser hastası vardır; öyle ya da böyle bu hastalığı ve zorlu evrelerini biliriz. Modern tıbbın da artık kabul ettiği üzere, kanserin tedavisinde moral ve motivasyon hayati bir öneme sahip. Hastaların ve yakınlarının bu süreci normal olarak kabul edip hayatlarına devam etmeleri, hastalığın iyileşme sürecini direkt olarak olumlu etkiliyor. Kitapta, kendisi de “kanseri yenmiş” bir kişi olan Chris Geiger’ın derlediği, kansere kafa tutan ve onu yenen insanların bu zorlu hastalığa meydan okuma hikâyeleri; metastaz yapan hastalıklarını defalarca yenen ve iyileşen, “Gördüğünüz kemoterapi sonucunda artık çocuğunuz olamaz” dendiği halde ikiz bebekler dünyaya getiren, kendilerine sadece üç ay ömür biçildiği halde senelerdir yaşayan insanların motive edici yaşam öyküleri yer alıyor. Kitabın bir başka özelliği ise dünyanın en çok basılan gazete makalesi dalında Guiness dünya rekorunu elinde tutan makaleyi de içeriyor olması. Geoturka ve Türk Kanser Derneği işbirliğiyle yayımlanan kitap, bu konuda bir ilk olması nedeniyle çok önemli bir kaynak niteliğinde. Üstelik gelirinin bir kısmı kanserli hastaların tedavisinde kullanılmak üzere Türk Kanser Derneği'ne bağışlanacak. Unutmayın kanser bir son değildir. Pes etmeyin, savaşın, moralinizi yüksek tutun, kanseri yeneceksiniz!
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺15,93
9.5
10 üzerinden
2 Puan · 2 İnceleme
SU
Kanseri Yenenler Kulübü'ü inceledi.
231 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Kitabı bir çırpıda okudum. Kitapta farklı kanser tiplerine sahip olan hastaların umut verici hikayeleri paylaşılmış. Okurken "evet ben de yenebilirim" ilhamı veriyor.. kesinlikle okunmalı ! :)
Kanseri Yenenler Kulübü
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Okumayan Pişman
Kanseri Yenenler Kulübü'ü inceledi.
231 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
#DünyaKanserGünü
Tedavi gören hastalar ve yakınları için yararlı olacağına inandığım bir kitap önerisi yapmak isterim. Bir yıl önce kanser hastaları için motivasyon videosu hazırlarken okuduğum birkaç kitaptan biriydi. Okuduklarım arasında en çok beğendiğim kitap bu olmuştu. Kitapta, kendisi de kanseri yenmiş bir kişi olan Chris Geiger’in derlediği kanserle mücadelesinde galip gelmiş insanların motivasyon aşılayan hayat hikayeleri yer alıyor. Yalnız olmadığınızı, tedavi görenlerin benzer yan etkileri yaşadığını ve bu hastalığı yenen çok sayıda kişinin var olduğunu kanıtlayan bu kitabın, hasta ve hasta yakınlarına güç katacağına inanıyorum. Ayrıca kitabın gelirinin bir kısmı Türk Kanser Derneği'ne bağışlanıyormuş. Eğer onlar yenebildiyse, sen de yenebilirsin. Tüm hastalara Allah’tan acil şifalar dilerim.
Kanseri Yenenler Kulübü
OKUYACAKLARIMA EKLE
5