Kapıyı Anahtarla Açmak

6,8/10  (6 Oy) · 
18 okunma  · 
3 beğeni  · 
408 gösterim
Kapıyı Anahtarla Açmak Hıncal Uluç'un Sabah Gazetesi'ndeki ses getirmiş yazılarından oluşuyor. Hepinizin bildiği gibi mutluluk, sevgi, aşk konularına şaşırtıcı düşünceler geliştiriyor. Bu kitapta onun hayata dair yazılarını bir arada bulabilirsiniz.

İki insanın yaşamlarını birleştirmesine neden 'evlenmek' demişiz? Evlenmek, çünkü, evin anahtarının iki olması... Anahtar, evin iki sahibi olduğunun simgesi... Evlenmenin simgesi... Yani alyanstan çok daha anlamlı aslında.

Anahtarı verdiniz mi, 'evli'siniz demektir. Belediye Başkanı onasın, onamasın.
"Her eve gelişimde kapıyı anahtarla açmaktan yoruldum," demiştim. "Ne güzeldir zili çalmak ve size birinin kapıyı açması..."

Bunu sağlamak için anahtarı bir başkasına vermeniz gerekir. Ki gelsin sizden önce eve. Evi ısıtsın. Sımsıcak yapsın. Yuva yapsın. Kapıyı çaldığınızda koşsun, kucaklasın kapıda sizi.

Mutluluk tariflerinden biri bu mu acaba?...
Mutluluk, sevgi, aşk konularına kafa yoran bir insan Hıncal Uluç. Gerçek dostluğa önem veren, kaliteli yaşamaktan zevk alan, kendisine ve çevresinde olup bitenlere eleştirel gözle bakabilen, pek çok kişinin görmediğini, göremediği açılardan görebilen, insana insan olduğunu hissettiren biri...
Sizleri Hıncal Uluç'la ve hayata dair yazılarıyla baş başa bırakıyoruz. Hayat üzerine, hayatınız üzerine düşünmeniz için...
(Tanıtım Yazısı'ndan)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2005
 • Sayfa Sayısı:
  162
 • ISBN:
  975-297-599-2
 • Yayınevi:
  Alfa Basım Yayım Dağıtım
 • Kitabın Türü:
Yaren Sıla Koç 
18 Haz 13:59 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Zevkine en çok güvendiğim arkadaşımın tavsiye ettiği kitabı okumamak olmazdı tabii ki.Bu nedenle kitaba en olumlu şekilde başladım. Ve hislerim beni yanıltmadı.Kitabı okurken aklıma sürekli Eşref Saat kitabı geldi. Bu tarz yazılan kitaplara bayılıyorum.
Hıncal Uluç'un köşesindeki seçme bölümlerden oluşuyor. Hepsi birbirinden harika. İçinde Özdemir Asaf'tan Ümit Yaşar Oğuzcan'a kadar herkes var. Atilla İlhan'ın Üçüncü Şahsın Şiiri'ni unutmamak gerek.‼️Üstelik kitabın fiyatı da çok uygun.Yani kitabı okumamak için hiçbir gerekçe yok.
Kapıyı Anahtarla Açmak = Yalnızlık = Kapıyı sana açacak kimsenin olmaması.

Kitaptan 4 Alıntı

Yaren Sıla Koç 
01 Haz 18:20 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Şiir güzel şey dostlarım... Sevmek kadar güzel..."

Kapıyı Anahtarla Açmak, Hıncal Uluç (Sayfa 19 - Alfa Yayıncılık)Kapıyı Anahtarla Açmak, Hıncal Uluç (Sayfa 19 - Alfa Yayıncılık)
Yaren Sıla Koç 
01 Haz 19:00 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Barnum
"Hayal gücü bir armağandır. Hayal gücü hayatın kaynağıdır. Büyük olmanın tohumlarıdır."

Kapıyı Anahtarla Açmak, Hıncal Uluç (Sayfa 75 - Alfa Yayıncılık)Kapıyı Anahtarla Açmak, Hıncal Uluç (Sayfa 75 - Alfa Yayıncılık)
Yaren Sıla Koç 
01 Haz 22:50 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Sen önemlisin! Bir yaprağın bile sana gelmesi için evrenin bütün kanunları birlikte hareket ediyor."

Kapıyı Anahtarla Açmak, Hıncal Uluç (Sayfa 86 - Alfa Yayıncılık)Kapıyı Anahtarla Açmak, Hıncal Uluç (Sayfa 86 - Alfa Yayıncılık)
Yaren Sıla Koç 
01 Haz 22:40 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

"Toplum geliştikçe toplumsal bağların gevşemesi ne acı bir çelişki..."

Kapıyı Anahtarla Açmak, Hıncal Uluç (Sayfa 83 - Alfa Yayıncılık)Kapıyı Anahtarla Açmak, Hıncal Uluç (Sayfa 83 - Alfa Yayıncılık)