Kaptan Grant’ın Çocukları

·
Okunma
·
Beğeni
·
4523
Gösterim
Adı:
Kaptan Grant’ın Çocukları
Baskı tarihi:
1 Ocak 2015
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789755014012
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Erdem Çocuk
Mary ve Robertin babaları Kaptan Grant, çıktığı bir yolculuktan geri dönmez. Çocuklar babalarının ölmediğine, sağ olduğuna inanmaktadırlar. Babalarını aramaya çıkarlar. Bakalım babalarını bulabilecekler mİ?
120 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Yine oldukça iyi bir Verne klasiklerinden birini daha bünyeme ve kütüphaneme katmış olduğum katkılardan dolayı çocuklar gibi şen im :)) 63 sayfacık mini mini güzel mi güzel bu eseri okumanız dileğiyle. :))
120 syf.
·Beğendi·10/10
Fantastik əsər olduğu bəlli olsa da gerçək həyat hekayələri kimi gelir mənə...... Ən xoşlamadığım yerlərindən biri siçovul ovlamaları sehnəsidir... "tabu" sözünü buu kitabı oxuyanda öyrəndim....
120 syf.
Cesur ve fedakar Lord Glenarvan, sevgili eşi Lady Glenarvan ve dostlarıyla birlikte, Duncan adlı yatını denemek için denize açılır. Bu yürekli insanlar, denizde buldukları bir şişenin hayatlarına yeni bir yön vereceğinden habersizdirler. Şişeden çıkan belge sayesinde, ünlü İskoç denizci Kaptan Grant'le iki arkadaşının, batan gemilerinden sağ olarak kurtulduklarını ve başlarının tehlikede olduğunu öğrenirler. İngiliz Hükümeti bu konuda bir girişimde bulunmaya yanaşmamaktadır. Kaptan Grant'ın yapayalnız kalmış iki çocuğunu da tanıdıktan sonra, bu merhametli insanların önünde tek seçenek vardır artık ne pahasına olursa olsun Kaptan Grant'ın izini sürüp, onu bulmak.

Sağlam bir yat olan Duncan, bu yolculukları için biçilmiş kaftandır. Güney Amerika kıyıları ve Arjantin pampalarında türlü tehlikelere göğüs gererler.

Zaman zaman güldüren, zaman zaman duygulandıran anlatımıyla bir Jules Verne klasiği... Jules Verne bu romanda coğrafi bilgilere de yer vermiştir. Yanlışlıkla gemilerine binen Paganel adındaki Fransız coğrafya bilgini yolculuklarında onlara çok yardımcı olacaktır. Jules Verne, Paganel'in ağzından Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Amerika hakkında coğrafi bilgiler verir.A.Bazen gerilere çocukluga gitmek gerek klasik rüzgarlarla rahatlamak için...
206 syf.
·Beğendi·10/10
İlk okuldayım başım sürekli hocanın dolabın içinde :) öğretmenim dedi ki: Al bunu oku sende yerinde durmuyorsun bu kitap sayesinde biraz gezmiş olursun ,dedi. İçimden dedim kitapla gezmek hiç bir olur mu neyse aldım eve getirdim akşam yemeğinden sonra bir okudum bir daha bırakamadım...hala dün gibi hatırlıyorum gezdiğim koy ve körfezleri masmavi denizi asi gökyüzünü,gece karanlığını,yıldızların güzelliğini yazar o kadar güzel anlatıyor ki çok okuyan bilir diyorsunuz...daha neler neler hala içimi ısıtıyor okumadıysanız tavsiye ederim evet öğretmenimin dediği gibi biraz gezmiş olursunuz:)
120 syf.
Çocukluğumuzda okuduğumuz kitaplardan birini evde bulunca çok sevindim. Jules Verne benim en sevdiğim yazarlardandı. Özellikle dünya üzerinde yerler hakkında verdiği bilgiler, bilimsel ve bir yandan da eğlenceli oluşu çok etkiliyordu. Kitabı tekrar okuyunca yine çok eğlendim. Çocuk kitabı olarak geçse de her yaşa hitap eden güzel eserler bunlar. Unuttuğum diğer kitaplarını da okuyacağım tekrardan. ^^
120 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
bu kitap gerçekten çok maceralı bir kitap.okurken heyecanlanmamak mümkün değil.bu kitabın asıl konusu kaptan grant ın yıllar önce kaybolması üzerine çocuklarının onu bulmak için çabalarken yaşadığı maceralı yolculuğu anlatıyor.gerçekten güzel bir kitap herkese tavsiye ederim.
120 syf.
·27 günde·Beğendi·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar. İyi günler. Bu defa ben size en iyi macera romanı olan KAPTAN GRANT'ın ÇOÇUKLARI hakkında bilgi vermek istiyorum. Kaptan grantın çocuklar romanı dünyanın en iyi macera romanlarından biridir ve her kes tarafından en çok okunan roman kimi tarihde kalıb. Şu romanı sözle ifade etmek oldukça zordur. Ve ele şu sebebdende şu kitapçı hepiniz okuyun. Çünkü kitaplar bizlere bilim verecek en güzel şeydir.
120 syf.
·Beğendi·10/10
Salam! Bu kitab coğrafiya müəlliminin tövsiyəsi ilə oxuduğum ilk iri həcimli kitabdır.... İlk kəs oxuduöumda kitabxanadan götürüb oxumuşdum. indi öz şəxsi kitabxanamda var defalarca oxumuşam.... Mənim üçün ilk oxuduğumda da indi də həmişə bir yenilik qaynağı olub bu kitab. "tabu" sözün ilk kəs bu kitabda oxumuşam - anlamını araşdırınca kaç sözlüklər aramışdım.... 1-2 gün ərzində oxumuşdum - 5 -ci sinif orta okul öyrəncisiydim, o zamanlar.....
120 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Her yaşta okunacak romanlar zor yazılır. Jules Verne yazabilenlerden biridir. Evet Jules Verne tarzının en büyük romancısıdır. Ve o reçete bile yazsa ben okurum...
128 syf.
·Puan vermedi
Çok güzel ve duygusal bir kitapti . Kesinlikle okunması gereken ve umut dolu bir kitapti ... Jules Verne ye çok teşekkür ediyorum . Açıkçası çok farklı bir konu diyemeyeceğim ama benim çok sevdiğim bir kitap oldu .
206 syf.
"Yürekleri, konuşamayacak kadar dolmuştu." Kitabın en acıklı aynı zamanda en mutlu eden cümlesi bu oldu benim için. Hiçbir geminin güzergâhında olmayan ıssız bir adaya hapsolmus olan kaptan Grant ve arkadaşları, büyük sıkıntılara rağmen onları arayan iki çocuğu ve altın kalpli birkaç insan sayesinde aylar sonra kurtulabildiler. Kurgu, dil vs. çok güzel ama asıl; insanların birbirine olan saygısı, en ufak bir karar alırken bile herkesin fikrinin sorulması, grupta olan iki kadına şu çağda bile görmediğimiz şekilde değer verilmesi muaazzamdı.
120 syf.
·Puan vermedi
Jules Verne , hayal gücünün ve macera ruhunun mimarıdır. Bilim kurgunun babasıdır. Fransız asıllı yazar fantastik hayal gücüyle bilime yön vermiştir. Bazıları onun dünyadan kaçış için uzaya , yer altına, denizlere, deniz altına düşünce boyutunda gittiğini, yaşadığını düşünür. Bu kitabında da yazar maceradan maceraya koşan karakterler yaratmıştır. Beğenerek okudum fakat yazarın kitaplarında çeviri önemli bir faktördür.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kaptan Grant’ın Çocukları
Baskı tarihi:
1 Ocak 2015
Sayfa sayısı:
80
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789755014012
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Erdem Çocuk
Mary ve Robertin babaları Kaptan Grant, çıktığı bir yolculuktan geri dönmez. Çocuklar babalarının ölmediğine, sağ olduğuna inanmaktadırlar. Babalarını aramaya çıkarlar. Bakalım babalarını bulabilecekler mİ?

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

  • 2 defa gösterildi.

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0