Kaptan Grant'ın Çocukları (İlgi Çocuk Klasikleri - 07)

·
Okunma
·
Beğeni
·
6,9bin
Gösterim
Adı:
Kaptan Grant'ın Çocukları
Alt başlık:
İlgi Çocuk Klasikleri - 07
Baskı tarihi:
Kasım 2020
Sayfa sayısı:
296
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057703040
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İlgi Kültür Sanat Yayınları
Dahi yazar Jules Verne’in Kaptan Grant’ın Çocukları eseri duygusal ve heyecanlı bir serüvene sürüklüyor.

“Köprü faciasını gördükten sonra haydutlarla karşılaşmadan korkuyorlardı. Onun için daima arabanın yanında biri nöbetçi olarak kalıyordu. Biraz daha ilerledikten sonra iri ağaçlı bir ormana girdiler. Burası Avustralya’nın en büyük ormanlarından biriydi.”
128 syf.
·Beğendi·10/10 puan
İlk oxuduğum kitab... 16.11.2011 tarixində atam 10cu ad günümdə hədiyyə etmişdi bu kitabı mənə, bir günə oxuyub bitirdim və ondan sonra kitab oxumağa həvəsim artdı.
Əsər çox maraqlıdır, həyəcan, macəra, sevgi, dostluq, bir sözlə çox müsbət auralı bir kitabdır. Hər kəsə oxumağı tövsiyyə edirəm, axıcı və maraqlıdır.
Sevgi və kitabla qalın
120 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10 puan
Yine oldukça iyi bir Verne klasiklerinden birini daha bünyeme ve kütüphaneme katmış olduğum katkılardan dolayı çocuklar gibi şen im :)) 63 sayfacık mini mini güzel mi güzel bu eseri okumanız dileğiyle. :))
206 syf.
·Beğendi·10/10 puan
İlk okuldayım başım sürekli hocanın dolabın içinde :) öğretmenim dedi ki: Al bunu oku sende yerinde durmuyorsun bu kitap sayesinde biraz gezmiş olursun ,dedi. İçimden dedim kitapla gezmek hiç bir olur mu neyse aldım eve getirdim akşam yemeğinden sonra bir okudum bir daha bırakamadım...hala dün gibi hatırlıyorum gezdiğim koy ve körfezleri masmavi denizi asi gökyüzünü,gece karanlığını,yıldızların güzelliğini yazar o kadar güzel anlatıyor ki çok okuyan bilir diyorsunuz...daha neler neler hala içimi ısıtıyor okumadıysanız tavsiye ederim evet öğretmenimin dediği gibi biraz gezmiş olursunuz:)
120 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Fantastik əsər olduğu bəlli olsa da gerçək həyat hekayələri kimi gelir mənə...... Ən xoşlamadığım yerlərindən biri siçovul ovlamaları sehnəsidir... "tabu" sözünü buu kitabı oxuyanda öyrəndim....
120 syf.
Cesur ve fedakar Lord Glenarvan, sevgili eşi Lady Glenarvan ve dostlarıyla birlikte, Duncan adlı yatını denemek için denize açılır. Bu yürekli insanlar, denizde buldukları bir şişenin hayatlarına yeni bir yön vereceğinden habersizdirler. Şişeden çıkan belge sayesinde, ünlü İskoç denizci Kaptan Grant'le iki arkadaşının, batan gemilerinden sağ olarak kurtulduklarını ve başlarının tehlikede olduğunu öğrenirler. İngiliz Hükümeti bu konuda bir girişimde bulunmaya yanaşmamaktadır. Kaptan Grant'ın yapayalnız kalmış iki çocuğunu da tanıdıktan sonra, bu merhametli insanların önünde tek seçenek vardır artık ne pahasına olursa olsun Kaptan Grant'ın izini sürüp, onu bulmak.

Sağlam bir yat olan Duncan, bu yolculukları için biçilmiş kaftandır. Güney Amerika kıyıları ve Arjantin pampalarında türlü tehlikelere göğüs gererler.

Zaman zaman güldüren, zaman zaman duygulandıran anlatımıyla bir Jules Verne klasiği... Jules Verne bu romanda coğrafi bilgilere de yer vermiştir. Yanlışlıkla gemilerine binen Paganel adındaki Fransız coğrafya bilgini yolculuklarında onlara çok yardımcı olacaktır. Jules Verne, Paganel'in ağzından Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Amerika hakkında coğrafi bilgiler verir.A.Bazen gerilere çocukluga gitmek gerek klasik rüzgarlarla rahatlamak için...
128 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Jül Vern. 1867-1868/ (oxudum: 5 sentyabr 2019)
Roman, fırtına nəticəsində gəmiləri qəzaya uğramış Kapitan Qrant və iki matrosun axtarışından bəhs edir. Qrantın uşaqları- Robert və Meri Qrant "Dunkan" gəmisi ilə atalarının axtarışına çıxırlar. Gənc kapitan Con Manqls, coğrafiyaşünas Jak Paqanel, məşhur dənizçi qızı Elen Qlenarvan və onun əri, eyni zamanda "Dunkan"ın sahibi Eduard Qlenarvan onlara köməl edir. Yolun asan başlamasına baxmayaraq, təhlükələr getdikcə artır. Onları həm quruda, həm də dənizdə müxtəlif macəralar müşayiət edir, amma bütün təhlükələrin üstəsindən mərdliklə gəlirlər. Romanın sonunda Kapitan Qrant və matroslar xilas olunur, səyyahlar Şotlandiyaya qayıdırlar.
Əsərdə incə yumor və nikbin ruh hakimdir.
120 syf.
Çocukluğumuzda okuduğumuz kitaplardan birini evde bulunca çok sevindim. Jules Verne benim en sevdiğim yazarlardandı. Özellikle dünya üzerinde yerler hakkında verdiği bilgiler, bilimsel ve bir yandan da eğlenceli oluşu çok etkiliyordu. Kitabı tekrar okuyunca yine çok eğlendim. Çocuk kitabı olarak geçse de her yaşa hitap eden güzel eserler bunlar. Unuttuğum diğer kitaplarını da okuyacağım tekrardan. ^^
742 syf.
·Puan vermedi
Olağanüstü bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Her yaşa iyi gelecek bir serüven ... depremler haydutlar deniz aşırı seyahatler... bu dünyayı geride bırakmak isteyenler için Jules Verne hatırlatması...
742 syf.
Bir çekiç köpekbalığının midesinden çıkan şişe... Şişenin içinde, batan Britannia'nın kaptanı tarafından 2 yıl önce üç farklı dilde yazılmış ama harflerinin yarısı silinmiş bir yardım çağrısı... Notu bulan ve ne pahasına olursa olsun Kaptan Harry Grant'i çocuklarıyla yeniden bir araya getirmeye kararlı İskoçlar (İngiliz değiller, altını çizelim:)... Ve tabi bir de Fransız :)
Jules Verne bizleri Duncan adlı gemiye bindiriyor ve Britanya'dan alıp 37° Güney enlemine götürüyor. Güney Amerika'da başlayan yolculuk, yeni ipuçlarıyla Ümit Burnu'na ve 37° Güney Enlemini takip ederek Avustralya'ya, oradan da Yeni Zelanda'ya devam ediyor. Ve daha da ötesine ;)
İnsana oturduğu yerde dünya turu attıran bu roman oldukça detaylı ve çoğunlukla gerçek coğrafi ve tarihi bilgilere dayanıyor (fazlasıyla). Atlas (ya da Google Earth diyelim :)) eşliğinde okunduğunda bahsi geçen çoğu yerin 150 yıl sonra hala mevcut olduğunu görmek insanı hayli şaşırtabiliyor. Yolculukları boyunca adım adım eşlik edebiliyorsunuz Lord Glenarvan ve ekibine.
Kitapta zaman zaman yerliler ve başka bazı milletlerle ilgili aşağılayıcı ifadeler yer almasına ve gördükleri her güzel hayvanı (beslenme ihtiyacı dışında da) gelişigüzel avlamalarına tahammül edebildiğiniz sürece okuması epey keyifli bir eser.
112 syf.
·6 günde·Puan vermedi
çocukluğumdaki çizgi filmler geliyor aklıma her #julesverne okuyunca.
Diğer kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da macera doruklarda. Her ne kadar çocuk klasiklari olsada, içimde ki çocuğa iyi geliyor Verne.
Okuduğum 6.kitabı ve yine yine merakla,  keyifle ilerledi sayfalar. #kaptangrantincocuklari da macera, seyahat,  deniz, gemi, kaptan hikâyeleri bolcana. Kitapta bolcana çeviri hatası olsada yazar icin okunurdu. Artık bu yayınevide yok sanırım....
120 syf.
·27 günde·Beğendi·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar. İyi günler. Bu defa ben size en iyi macera romanı olan KAPTAN GRANT'ın ÇOÇUKLARI hakkında bilgi vermek istiyorum. Kaptan grantın çocuklar romanı dünyanın en iyi macera romanlarından biridir ve her kes tarafından en çok okunan roman kimi tarihde kalıb. Şu romanı sözle ifade etmek oldukça zordur. Ve ele şu sebebdende şu kitapçı hepiniz okuyun. Çünkü kitaplar bizlere bilim verecek en güzel şeydir.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kaptan Grant'ın Çocukları
Alt başlık:
İlgi Çocuk Klasikleri - 07
Baskı tarihi:
Kasım 2020
Sayfa sayısı:
296
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057703040
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
İlgi Kültür Sanat Yayınları
Dahi yazar Jules Verne’in Kaptan Grant’ın Çocukları eseri duygusal ve heyecanlı bir serüvene sürüklüyor.

“Köprü faciasını gördükten sonra haydutlarla karşılaşmadan korkuyorlardı. Onun için daima arabanın yanında biri nöbetçi olarak kalıyordu. Biraz daha ilerledikten sonra iri ağaçlı bir ormana girdiler. Burası Avustralya’nın en büyük ormanlarından biriydi.”

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0