Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var Blossom Street Serisi #3.5

7,4/10  (109 Oy) · 
259 okunma  · 
92 beğeni  · 
3.146 gösterim
Otuzlu yaşlardaysan Noel Baba yoktur. Beş yaşındaysan vardır. Ama umut her yaşta seninledir.

Katherine O'Connor vaktinin çoğunu Blossom Sokağı'ndaki French Cafe'de başkaları için Yeni Yıl mektupları yazarak geçiren, bir taraftan da tamzamanlı iş arayan genç bir kadındır. Zamanla,mektup yazma işi onun için yeni bir kariyeredönüşmeye başlamıştır.

Çocuk Psikoloğu Wynn Jeffries de tıpkı Katherine gibi, aynı kafede vakit geçirmekten keyif almaktadır. Genç kadın onunla tanışmamıştır bile ama kitabında Yeni Yıl geleneklerinin çocukları kandıran saçmalıklardan ibaret olduğunu savunduğu için Wynn'den hoşlanmamaktadır. İkisinin yolları, devamlı gittikleri bu mekânda kesişir. İlk başlarda, anlaşamadıkları konusunda anlaşırlar. Ancak onları yakınlaştıran asıl sebep birbirine zıt iki insan oluşlarıdır. Henüz fark edememiş olsalar da bunu anladıklarında aşk çoktan kapılarını çalmış olacaktır. Tabii eğer âşık olmaktan korkmayıp o kapıyı açmaya cesaret edebilirlerse…

"Debbie Macomber'ın kaleminden her zamanki gibi dokunaklı ve bilindik ama bir o kadar farklı bir hikâye… Kışın soğuğuna inat sımsıcak bir Yeni Yıl romanı."
-Romantic Times-

"Debbie Macomber hayranları bu romanı okurken Katherine ve Wynn arasındaki diyalogların nereye varacağını merak ve heyecanla takip edecekler. Macomber her zamanki gibi kalplere dokunan karakterler yaratmayı başarmış."
-Times Record News-

"Yeni Yıl yeni başlangıçlarla birlikte gelir. Debbie Macomber'ın bu umut ve aşk kokan romanını okuyarak yeni bir yılı karşılamak başlangıçların en güzeli olacak."
-Chicago Tribune-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2014
 • Sayfa Sayısı:
  226
 • ISBN:
  9786053485353
 • Orijinal Adı:
  Christmas Letters
 • Çeviri:
  Nilgün Birgül
 • Yayınevi:
  Novella Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sinem Atılgan 
26 Eyl 2015 · 4/10 puan

Macomber'e severim,kalemi aşina geliyor artık bana. Yine de bu kitap ticari amaçla yazılmış,diğer kitaplarıma nasıl bağlasam diye düşünülmüş bir roman gibi. Kalemine güvenip daha ilk çıktığı anda almıştım ama beni hüsrana uğrattı. Yine bir yumak mutluluk dükkanı çıktı karşıma hikayede. Belki hoşlanıyor diğer kitapları ile bağlamaya ama bir süre sonra(ki hemen hemen bütün kitaplarını okumuş olan biri olarak)çok sinir bozucu oluyor.

Damla Köseoğlu 
20 May 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 6/10 puan

Severek okuduğumuz birçok yazar vardır ve o yazarlardan birinin adını duyduğumuzda aklımıza hemen birkaç kelime gelir. Debbie Macomber severek okuduğum yazarlardan biri ve adını duyduğumda aklıma gelen ilk kelime samimiyet. Kitaplarında oldukça samimi bir dil kullanıyor, Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var kitabında da samimiyet ön plandaydı ancak diğer kitaplarına oranla sönük kaldığını söyleyebilirim. Durağan bir kitaptı, okurken acaba ne olacak diye merak ettiğimi hatırlamıyorum. Diğer kitapları kadar heyecanlandırmadı. Macomber genelde kitaplarında bir duyguyu aşılar dostluk, güven, mutluluk gibi. Bu kitapta ise bu duygulardan herhangi birini tam olarak alamadım. Debbie Macomber okuyacaksanız bu kitabı ilk sıralara koymamanız gerektiğini söyleyebilirim.

Debbie Macomber hayranları bu romanı okurken Katherine ve Wynn arasındaki diyalogların nereye varacağını merak ve heyecanla takip edecekler. Macomber her zamanki gibi kalplere dokunan karakterler yaratmayı başarmış.

Semanur* 
09 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Güzel bir kitaptı.İnsanları tanımadan onları yargılamamamız gerektiği ve herkese bir şans tanımamız gerektiğini ögretiyor.
OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM... :)

Zühal Uğur 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Bence yazar, kitabı biraz aceleye getirmiş gibiydi...Yazarın diğer okuduğum kitaplarına göre biraz daha basit kaçmış...Belki yorgun argın işten geldiğinizde kafanızdaki problemleri unutabileceğiniz bir kitap..Yılbaşı,Noel zamanı da okunması zevkli olabilir...

Tuğçe Gökalp 
20 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Birbiri ile zıt düşüncelere sahip iki farklı insanın aşkını konu ediyor. Arka planda yılbaşı var. Kar yağıyor arada sırada. Bu esnada siz kitabı bir iki gün içinde bitiriveriyorsunuz. İnsanları tanımadan onları yargılamamamız gerektiği ve herkese bir şans tanımamız gerektiğini ögretiyor. Eğer şimdiye kadar hiç Debbie Macomber kitabı okumadıysanız bu kitap iyi bir başlangıç olabilir.

Nurbanu Tuna 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

yazar daha önce olduğu gibi bu kitabına çok özenmemiş sebebini bilmiyorum ama umarım diğer kitapları böyle olmaz buna rağmen yine de güzel bir kitap ve yine mutlu son :)

Şule ALTAN 
23 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yumuşak , basit ama keyifli bir Noel kitabıydı.Novella Yayınları çok kaliteli basmış.Kapak tasarımına bayıldım.Sonu mutlu biten klasik Macomber kitabı.

Tuğba Dk 
25 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Yeni yıl alışverişi yaparken aldığım ve yılın ilk günlerinde okuduğum yeni yıl ruhuna uyan, sıcacık hisler uyandıran keyifli bir kitaptı. Hikaye Debbie Macomber okuyucularının aşina olduğu Blossom Sokağı'nda geçiyor.
İki ana karakterimiz Katherine ve Wynn. Katherine O’Connor başkaları için eğlenceli ve samimi Yeni Yıl mektupları yazarak geçimini sağlayan bir hanımefendi. Blossom Sokağında yer alan şirin ve huzurlu French Cafe’ye giderek mektuplarını burada mis gibi kahve kokuları ve harika çörekler eşliğinde yazmaktan keyif alıyor.

French Cafe’nin bir diğer yazar sakini ise Wynn Jeffries. Wynn aynı zamanda bir psikolog ve çocuklara Noel Baba'nın olmadığını söyleyen, Noel koşturmacalarının tamamen gereksiz olduğunu anlatan, çocukları yetişkin gibi davranmaları konusunda cesaretlendiren ve böylece Katherine'nin öfkesini kazanan çocuk gelişimi kitapları yazıyor.

Aslına bakarsanız ikisi arasındaki tek ortak nokta French Cafe'nin bu sıcak ortamını sevmeleri. Fakat aralarındaki bu farklılıklar zamanla ikili arasında çekim oluşturuyor. Tabii Katherine'nin komşusu LaVonne'un bu konuda büyük katkıları var. Sıcak, eğlenceli, çabuk biten bir roman.

Ceren Acer 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sürükleyici bir aşk romanı... DEBBIE MACOMBER kalemini çok seviyorum. Üslubunun, olay örgüsünün huzur veren bir tadı var. Romandaki sürpriz, beklenmedik aşk sizleri bekliyor. Bazen iki kişinin arasındaki düşünce uyumsuzlukları, zıtlıklar aşık olmaya kadar gidebilir düşüncesine hakim oluyorsunuz. Romanı bitirdikten sonra yüzümde hafiften tebessüm oluştu. Biraz daha uzun sürseydi demekten kendimi alamadım desem yeridir. Fakat ne yazık ki bu kitapta sona erdi bütün romanlarda olduğu gibi.

3 /

Kitaptan 8 Alıntı

zeynep 
27 Ara 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Otuzlu yaşlarındaysan Noel Baba yoktur.
Beş yaşındaysan vardır.
Ama umut her yaşta seninledir.

Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var, Debbie MacomberKar Tanelerinin Bir Bildiği Var, Debbie Macomber
Kitap okumak 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Bir çocuğa yalan söylemek doğru değildir; ne kadar iyi niyetli olursanız olun.

Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var, Debbie Macomber (Sayfa 82 - Novella)Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var, Debbie Macomber (Sayfa 82 - Novella)
dilara doğan 
28 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Otuzlu yaşlardaysan Noel Baba yoktur.Beş yaşındaysan vardır.Ama umut her yaşta vardır.

Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var, Debbie MacomberKar Tanelerinin Bir Bildiği Var, Debbie Macomber
Kitap okumak 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Kesinlikle katılmasamda da fikrini söyleme hakkına saygı duyuyorum.

Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var, Debbie Macomber (Sayfa 203 - Novella)Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var, Debbie Macomber (Sayfa 203 - Novella)
Kitap okumak 
30 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 3/10 puan

Sınırların eksikliği, kafa karışıklığı ve yanlış yönlendirmeye sebep oluyordu.

Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var, Debbie Macomber (Sayfa 202 - Novella)Kar Tanelerinin Bir Bildiği Var, Debbie Macomber (Sayfa 202 - Novella)

Kitapla ilgili 1 Haber