Kara Büyü

7,7/10  (32 Oy) · 
107 okunma  · 
25 beğeni  · 
908 gösterim
Önce bir işçi, yüzü dehşet içinde ölü bulunur. Katilden hiçbir iz yoktur. Aynı günlerde, geceyarısı kadınlar uyuyan kocalarının yanındayken kaybolmaya başlar. Hem de evlerinde hiçbir zorlanma izine rastlanmamışken. Oregon ormanlarında endişe verici bir gölge dolaşıp durmaktadır. Sonra garip bir salgın hastalık baş gösterir. Portland’da evler ölümcül örümcekler tarafından işgal edilir. Ailelerden birbiri ardına ölenler ve yaralananlar olurken, ormanın içinde dev örümcek ağları içinde mumyalaşmış kadınlar bulunur. Ardı ardına gelen felaketler kent ve çevresini dehşete düşürür. Bütün bu önüne geçilmez olayların arkasında acaba kim ya da kimler vardır? Yoksa bir "yaratık" mıdır söz konusu olan? Eski FBI ajanı, yeni özel dedektif Joshua Brolin ve New York Polis Teşkilatı’ndan Annabel O’Donnel, her şeyi göze alarak dalarlar dev boyutlu örümcek ağlarının içine ve "yeni nesil" bir katille karşılaşırlar!..
Aynı zamanda bir kriminoloji uzmanı olan Maxime Chattam, her satırı tüyler ürperten bir gerilime daha imza atıyor "Kara Büyü"yle. Ve tüm eleştirmenlerin birleştiği bir uyarıyı tekrarlamakta yarar var:
Örümcek korkunuz varsa bu romanı okumayın!..
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2006
 • Sayfa Sayısı:
  424
 • ISBN:
  9786050903454
 • Orijinal Adı:
  Maléfices
 • Çeviri:
  Aykut Derman
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:

Aslında devam kitabıymış ama ilk kitaptaki bütün ipuçları verilmiş. O yüzden ilk kitap okunmadan da okunabilir. Esrarengiz cinayetler semtte kol gezerken, bu durum yıllar önce birlikte çalışan ve birbirlerini duşünen başarılı iki dedektifi bir araya getirir. Tanınmayacak hale gelen cesetler, örümcek ağıyla ağaçta asılı bulunan cansız bedenler ve otopsi esnasında tüm vücudu açılmışken hayat belirtisi gösteren cinayete kurban gitmiş insanlar. Korku duymadım ama gerilim oldukça yüksekti.