Kara Büyü

7,5/10  (25 Oy) · 
83 okunma  · 
18 beğeni  · 
791 gösterim
Önce bir işçi, yüzü dehşet içinde ölü bulunur. Katilden hiçbir iz yoktur. Aynı günlerde, geceyarısı kadınlar uyuyan kocalarının yanındayken kaybolmaya başlar. Hem de evlerinde hiçbir zorlanma izine rastlanmamışken. Oregon ormanlarında endişe verici bir gölge dolaşıp durmaktadır. Sonra garip bir salgın hastalık baş gösterir. Portland’da evler ölümcül örümcekler tarafından işgal edilir. Ailelerden birbiri ardına ölenler ve yaralananlar olurken, ormanın içinde dev örümcek ağları içinde mumyalaşmış kadınlar bulunur. Ardı ardına gelen felaketler kent ve çevresini dehşete düşürür. Bütün bu önüne geçilmez olayların arkasında acaba kim ya da kimler vardır? Yoksa bir "yaratık" mıdır söz konusu olan? Eski FBI ajanı, yeni özel dedektif Joshua Brolin ve New York Polis Teşkilatı’ndan Annabel O’Donnel, her şeyi göze alarak dalarlar dev boyutlu örümcek ağlarının içine ve "yeni nesil" bir katille karşılaşırlar!..
Aynı zamanda bir kriminoloji uzmanı olan Maxime Chattam, her satırı tüyler ürperten bir gerilime daha imza atıyor "Kara Büyü"yle. Ve tüm eleştirmenlerin birleştiği bir uyarıyı tekrarlamakta yarar var:
Örümcek korkunuz varsa bu romanı okumayın!..
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2006
 • Sayfa Sayısı:
  424
 • ISBN:
  9786050903454
 • Orijinal Adı:
  Maléfices
 • Çeviri:
  Aykut Derman
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Çağdaş BRAD 
16 Tem 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Kitabım ismiyle hiç bir alakası yok, öncelikle bunu belirteyim. Klasik bir polisiye roman. Daha çok örümceklerle ilgili, örümcekler hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Bana biraz basit gibi geldi. Yinede gençler için okumaya deger...

fazi 
04 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Karanlık serisinin üçüncü ve son kitabıdır. İlk iki kitaptaki cinayetlerin işleniş şekillerini düşününce son kitapta biraz hayal kırıklığı yaşamadım değil. Ancak tek başına değerlendirilirse ilk kez böyle bir cinayet yöntemi okudum. Örümceklerden korkan birisi olarak kitap beni gerçekten ürküttü diyebilirim.

seyra 
06 May 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

yazarın ilk okuduğum eserlerinden, bilindik bi olaylar içinde sıradanlıktan kurtulamamış bu tarzı seven ve bayağı bi birikimden sonra eline alan bi okur tarafından pek beğenileceğini sanmadığım ama tarza yeni başlayanlar için iyi bi başlangıç olabileceğine inandığım bi kitap.

Uğur D. 
 26 Mar 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 4/10 puan

Gençleri polisiyeye yönlendirebilecek çerez niteliğinde okunabilecek bir roman. Roman bittikten sonra kendimi ister istemez örümcek üzerinde küçük çaplı da olsa araştırma yaparken bulmuştum.

Fatma kilincaslan 
06 Mar 20:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kotu ruhun devami .... korkmak icin okuyun ....ama fransanin portland eyaletindeki yasanmis gercek cinayetleri anlatmasi tuylerinizi urpetmedimi ??? O seri katilin kafasini merak ediyorum ya .....

fikret eroglu 
01 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

etkisinden uzun zaman kurtulamayacağınız mistik öğelerle bezenmiş muhteşem bır kurgusu var