Kara Fırtına Dirk Pitt Serisi 18

7,7/10  (3 Oy) · 
12 okunma  · 
3 beğeni  · 
579 gösterim
DIRK PITT'TEN BÜYÜLEYİCİ BİR MACERA...

İkinci Dünya Savaşı'nın son günlerinde, mağlup olacağının farkına varan Japon İmparatorluğu ümitsizce son bir girişimde bulunur. Güçlendirilmiş çiçek virüsü taşıyan füzelerle yüklü iki denizaltı gizlice Amerika’nın batı sahillerine gönderilir. Kıyıya yaklaştıklarında ölümcül silahlarını ateşleyecek olan bu denizaltılar Amerika’yı bir kaosa sürükleyecek ve bundan faydalanan Japonlar da düşmanlarına son darbeyi indirecektir. Ancak belirlenen hedefe ulaşamadan Amerikan donanması tarafından fark edilerek okyanusun dibine gönderilirler. Altmış küsur yıl sonra, bu denizaltıların nerede batırıldığından ve taşıdıkları korkunç kargodan haberdar olan karanlık bir güç, olağanüstü bir plan hazırlar. Bu plana göre, yörüngeye uydu fırlatan dev bir okyanus platformu kullanılarak Japonların yarım bıraktığı iş tamamlanacak ve yalnızca Amerika’ya değil tüm dünyaya yeni bir düzen getirilecektir.

Soluk kesici gerilim öğeleri ve hayal dünyanızı altüst edecek olağanüstü olaylarla bezeli Kara Fırtına, bir kez daha Clive Cussler’ın ne kadar usta bir macera romanı yazarı olduğunu gözler önüne seriyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9789752114333
 • Orijinal Adı:
  Black Wind
 • Çeviri:
  Esat Ören
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Hatice Bayram 
25 Kas 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Macera yazarı olarak Dan Brown'dan sonra macera ve techno gerilim romanlar yazan Clive Cussler - Dirk Cussler kitaplarını okumayı severim. Hemen hemen bütün kitaplarını okudum. Sonunda hep dünyayı kurtaran bir Amerika ve Amerikalı saçmalığı olsa da heyecanlı sürükleyici değişik konularda bilgide öğreniyorum. Mesela bu kitapta ... atmosfere spreylenebilecek yapay virüsten bahsediyor... yeni bir haber okumuştum
" #Bloomberg : Birleşmiş Milletler Geoengineering (Okyanus Fertilizasyonu ve Havadan Kimyasal Püskürtme) Faaliyetlerinin Paris Anlaşması ile onaylanmış olduğunu belirtti. Anlaşmaya imza atan ülkeler belki bilerek belki de bilmeyerek bu uygulamaları ONAYLAMIŞTIR dedi..."
Bu ve benzeri haberlerin var olduğu ... biyolojik silahların konuşulduğu ... laboratuvarda üretilen virüslerden bahsedildiği ... bir dünyada ... bu konulara değinen kitap bence okunur.
Ayrıca denizaltı... füze ... fırlatma rampası ... gibi konular... Kuzey-Güney Kore ... Japonya... Amerika arasındaki siyasi dengeler ucundan kıyısından Amerika perspektifinden öğrendim
Ben biraz yoğun ürkütücü kaygı verici gündemden uzaklaştım. Okumak isterseniz