Kara Kitap'ın Sırları Orhan Pamuk'un Yazı Ve Resimleriyle

7,3/10  (4 Oy) · 
5 okunma  · 
3 beğeni  · 
436 gösterim
Bir roman nasıl yazılır?

Kitabın ilk fikrinden son haline, hangi aşamalardan geçer? Yazar ne kadarını kendi hayatından, ne kadarını hayal gücünden, ne kadarını başka düşüncelerden ve etkilerden çıkarmıştır? Kara Kitap'ın Sırları önce bu sorulara cevap arıyor. Bunu yaparken Orhan Pamuk'un romanı yazarken tuttuğu defterlerden, çizdiği resim ve karalamalardan, yaptığı röportajlardan ve roman müsveddesindeki izlerden yararlanıyor... Ve tıpkı romanın kendisi gibi Kara Kitap'ın müsveddesinin ve yazılış hikâyesinin de sırlarla, oyunlarla, bilmecelerle dolu olduğunu gösteriyor.

Orhan Pamuk'un hiçbir yerde yayımlanmamış özgün yazı, çizim ve fotoğraflarıyla...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9789750826504
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ali TAHİR 
08 Kas 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 6/10 puan

Genellikle okuduğum kitabın içerisinde referans yazarlara veya başka kitaplara atıf varsa,not alıp mutlaka okumaya çalışırım ama böylesi bir deneyim ilk oldu.. "Kara kitap'a giriş" giriş niteliğinde bir yazarın eserini oluştururken zihninden geçenlerin yansıması olarak kendi elinden çizdiği harika resimler,desenler,notlar ve karalamalar bulmak mümkün...

Kirkor Cezveciyan 
11 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Hadzibegovic’in çalışmasında basit ama nereden baksan ‘fatal’ bir klavye hatası yapılmış. Kitabın (benim için) şah damarı olan cümlesi yanlış alıntılanarak “Hiçbir şey yazı kadar şaşırtıcı olamaz. Yazı hariç” şeklinde yazılmış. Kara Kitap’ın Sırları yanlış hatırlamıyorsam hala ilk basımda. Yapılacak tekrar basımlarda inceden bi’ redakte edilmeli.

https://golgelikucukoda.wordpress.com/...-sonunda-kara-kitap/