Kara Kule Silahşör - Yolculuk Başlıyor

8,1/10  (15 Oy) · 
65 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.301 gösterim
Gerçeğin tam aksine John Farson, namı diğer "İyi Adam" Gilead Dukalığı'nı ele geçirdiğinde, bütün silahşorlar katledildi. Sadece Deschain hayatta kalabildi ve arayışı başladı: çoklu gerçekliklerin merkezi olan, efsanevi Kara Kule'yi bulmalıydı. İyi Adam'ın yaptıklarına sadece orada bir son verebilir ve Orta Dünya'yı yeniden ihtişamlı günlerine döndürebilirdi. Roland Deschain, Stephen King'in, okuyucuların otuz yıldan fazla bir süredir heyecanla takip ettiği Kara Kule serisinin kısa hikâyeler, romanlar ve son olarak Marvel Çizgi Roman Serisi'nin baş kahramanıdır.

Şimdi, Roland Deschain'in gençliğine dair hikâyeler ilk kez anlatılıyor!

İki ciltlik Kara Kule: Sözcükler Dizininin yazarı ve Stephen King'in uzun süredir araştırma asistanı olan Robin Furth, King'in efsanevi Orta Dünyasındaki Kara Kule evreni için yepyeni bir materyal hazırlayarak geçmişi ortaya seriyor ve Roland Deschain'in geleceğine dair ipuçları veriyor!

Roland, kendisini Kara Kule'ye götürecek olan yolun rehberi büyücü Siyahlı Adam'ı takip ederken Yok-Adamlarla mutantlarla ve daha pek çoklarıyla savaşacak. Karşısına, John Farson'un talimatıyla Gilead Dukalığı'ndaki bütün çocukları zehirlemeye çalışan hain aşçının hayaleti çıkacak. Yolu, garip bir kasaba olan Kingston'a düşecek ve orada, büyük bir cesaret sergilemesi gerekecek.

Edebiyatın en ilginç ve sevilen karakterlerinden biri, usta Stephen King'in yarattığı dünyada, yepyeni maceralara atılıyor!

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  136
 • ISBN:
  9789752116931
 • Orijinal Adı:
  The Dark Tower The Gunslinger The Journey Begins
 • Çeviri:
  Canan Kim
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Mustafa BAYRAKDAR 
16 Haz 2015 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

Anahtar Deliğinden Esen Rüzgar - Bir Kara Kule Öyküsü gibi sonradan seriye eklenen bir kitap ve bende bu kitabın varlığını bu siteden öğrendim. Kendimden utanıyorum. Ama okumamış olsam da tüm seriyi okumanın verdiği tecrübeyle sabittir ki bu kitapta okunur.

Sevilay coşkun 
19 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Stephen King'in çoğu eserini büyük bir ilgiyle ve severek okumuşumdur ancak bu kitap için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Sonlarında doğru oldukça sıkılıp, yarıda bırakmamak için de epey çaba sarf etmiştim.

Kitaptan 1 Alıntı

Onur Özkan 
 24 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Vatan hainlerini kahraman, kahramanları da vatan haini diye
tanımladıkları zaman karanlık günler başlamış demektir.

Kara Kule Silahşör - Yolculuk Başlıyor, Stephen King (Altın Kitaplar)Kara Kule Silahşör - Yolculuk Başlıyor, Stephen King (Altın Kitaplar)