1000Kitap Logosu
Kara Leke

Kara Leke

Afdeling Q Serisi

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
7.1
7 Kişi
21
Okunma
3
Beğeni
818
Gösterim
468 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 13 sa. 16 dk.
Adı
Kara Leke (Afdeling Q Serisi)
Basım
Türkçe · Türkiye · Epsilon Yayınevi · Eylül 2012 · Karton kapak · 9789944825832
Rorvigdeki bir yazlık evde iki ceset bulunur. İki kardeş feci bir şekilde öldürülmüştür. Şüpheler lüks bir özel yatılı okulun, kutladığı şiddet dolu eğlencelerle tanınan bir grup genç öğrencisi üzerinde yoğunlaşmış, cinayetten ancak yıllar sonra aralarından biri her şeyi itiraf etmiştir; hem de tam yirmi yıl sonra. Aydınlatılmamış dosyalarla uğraşan Özel Q Şubesinden Carl Morck tatilden döndüğünde, asistanı Hafız el Esat bu eski Rorvig dosyasını burnuna dayar. Dosyanın neden yeniden ortaya çıktığını kimse bilmemektedir. Çünkü bu dosya çoktan aydınlatılmıştır. Sanki dosyanın tekrar açılmasını isteyen birileri vardır. Soruşturmayı yürütenler, en yüksek merciler tarafından dosya üzerinde çalışmaları yasaklanınca, işin içinde bir bit yeniği olduğunu anlarlar. Olayların izleri bir yandan toplumun en yüksek katlarına, borsa komisyoncularının, armatörlerin ve estetik cerrahların dünyalarına kadar uzanmakta; diğer yandan çok aşağılara, sokaklarda yaşayan Kimmieye kadar inmektedir. Dışarıdan bakıldığında granit kadar sert olan, ama ruhu kanayan bu kadın, son derece etkili üç adamı bir faciaya götürebilecek şeyleri biliyordur. Hesaplaşma zamanı gelmiştir artık... "İskandinav cinayet yazını hayranlarının kesinlikle okuması gereken bir roman!" Hannoversche Allgemeine "Etkileyici, bir o kadar da gerilim yüklü bir roman." The Independent  
468 syf.
·
3 günde
·
8/10 puan
Tam yirmi yıl sonra kapatılmış bir cinayet dosyasını Carl Morck masasının üstünde bulur.Bu dosya Rorving cinayetleridir.Cinayetleri işlemekle suçlanan yatılı okul öğrencileridir.Hepsi şu an Danimarka' da çok ünlü ve toplumun en üst seviyesinde yer alan, hatırı sayılır kişilerdir. Bir de zengin olup hayatını sokaklarda geçiren, saklanmak zorunda kalan aynı okulda öğrenci olan Kimmie vardır. Kimmie dosyada isimleri geçen kişileri çok yakından tanımaktadır.Bildikleri onları zor durumda bırakacak niteliktedir. Kimmie' nin hesap sormak için geri dönmek zamanı gelmiştir.
Kara Leke
7.1/10
· 21 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
SihirliFlut
Kara Leke'yi inceledi.
468 syf.
Enteresan bir polisiye olmuş çünkü bu kitapta suçlular daha kitabın başından belli. Bizim komiserle birlikte yapmamız gereken ipuçlarını takip ederek yakalanmalarına yardımcı olmak.
Kara Leke
7.1/10
· 21 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
5