Karanlığa Yolculuk Gerçek Suç Öyküleri ve Başka Karanlık İşler

8,2/10  (6 Oy) · 
18 okunma  · 
5 beğeni  · 
458 gösterim
"Gelin peşimden, karanlığa yolculuk başlıyor... Her adımda bir suç aydınlanıyor."

Deliller hep doğruyu söyler. Deliller unutmaz, şaşırmaz, caymaz, korkmaz. Bu nedenle deliller, "Ben yaptım" ya da "O yaptı, gördüm" itiraflarından çok daha değerlidir. Yeter ki canlı ya da cansız her şeyin delil olabileceği akla gelsin.

Karanlığa Yolculuk, gerçek suç öykülerini, suçların aydınlatılması, gerçeklerin ortaya çıkarılması, masumlar ile suçluların ayırt edilmesinde kullanılan baş döndürücü teknikleri ve zekâ oyunlarını, polisiye öykü, hatta film tadında anlatan yeni bir Sevil Atasoy kitabı.

Atasoy, yakından izlediği, birbirinden sıradışı, yaşanmış olayları mercek altına alıyor. Hikâyelerini bir dedektif tecrübesi ve soğukkanlılığının yanı sıra bir bilim insanı titizliğiyle okurlarıyla paylaşıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
Serdar Poirot 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Son derece güzel bir araştırma eseri. Kanıt dizisinin yapımcılarından olan yazar, işlenen suçlarla ilgili olarak yapılan kriminal araştırmalara farklı bir açıdan yaklaşarak dünyada yaşanan olaylardan örnekler sunuyor. Uyuşturucu kaçakçılığı, cinayet, cinsel taciz, pedofil gibi suçlarla ilgili olarak yapılan araştırmalar anlatılıyor. Bazen polisin zekasını kullanarak olayı çözmesi bazen de yapılan yanlışlıklar sonucu masum olduğu halde hapse giren insanların hayat hikayeleri anlatılıyor. Titanik faciası, Rusya'daki Çeçenlerin okul baskını gibi büyük olaylar da detaylıca irdeleniyor. DNA ve diğer teknolojilerin suç araştırmasına olan katkısı irdeleniyor. Suç araştırmalarına ilgi duyanların mutlaka okuması gereken kitaplardan biri.

Kitap Postası 
22 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · 6/10 puan

Ben daha çok bir olay/ cinayet var onun üstünde yoğunlaşan bir kitap olduğunu düşünüyordum. Ama öyle değildi. Birçok bölümden oluşan bir kitaptı. Bölümlerin bazısında olaylar özetin özeti şeklinde anlatılmıştı desem daha doğru olur. Bazı bölümlerde de delillerin araştırılmasıyla ilgili bilgiler vardı. Ama tabi ki kötü bir kitaptı diyemem. Sadece beklentimi karşılamadı