Karanlığın Elli Tonu 2.Kitap

8,2/10  (237 Oy) · 
1.107 okunma  · 
174 beğeni  · 
5.118 gösterim
Genç girişimci Christian Grey tekil tatlardan ve karanlık sırlarından yılgın düşmüş, Anastasia Steele’de bir Seattle yayınevi ile yeni bir kariyere başlamak için ilişkisini kesmiş durumdadır. Ancak hayallerinde sürekli olarak Christian’ı düşünmektedir ve bir gün Cristian yeni bir teklifle karşısına gelince, Anastasia buna karşı koyamaz. Kavurucu şehvetli ilişki yeniden alevlenir . Anastasia, Christian’ın karanlık ve üzücü geçmişi hakkında daha çok şey öğrenmiştir.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  576
 • ISBN:
  6053430018
 • Orijinal Adı:
  Fifty Shades Darker
 • Çeviri:
  S. Tezcan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
pınar çiçek 
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Son zamanların en güzel serisi.Merak uyandıran heyecanlandıran duygusal bir kitap.Bu kitabı önyargıyla bi kenara itenleri yadırgadım, erotik bi kitap diye. Romantik bi kitap aşkla dolu ağladığım yerleri oldu çok güzeldi.Grey'in hikayeside başlı başına ayrı bir merak uyandırdı tabi birbirlerine olan tutkuları da bakalım son seride bizi neler bekliyor.

özge özdemir 
29 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

kitapta 50 duygusallığın 50 halini görebilirsiniz. Ana 'nın şartsız sevgisini ,Christian'ın ise derin bağlılığı kitapta ağır basan ,ama çözülemeyen noktalar sonradan okuyucuya sunuyor yazar. Aslında derin bir aşk hikâyesi ama geçmişte yaşanan olaylardan dolayı Christian'ın iç hesaplaşması ön planda olduğundan ilk başta ucuz tutkular olarak görülüyor fakat güvenle anlatılan geçmişin sırları ortaya çıktığında saf sevgi ile baş başa kalıyorsunuz....

Zeynep 
16 Şub 02:16 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Çocukluğumuzda yaşadığımız travmalar ya da etkileyici iyi/kötü olaylar ciddi anlamda ilerleyen zamanlarda karaktere yön verir nitelikte olduğunun bir örneği de kitaptaki Grey karakteri. Hayatımız hiç bir zaman dört dörtlük bir durumda geçmemiş olabilir; ama kendimizdeki saplantı ya da ruhsal defektlerimizi minumuma indirip onlarla savaşabilmek bizim kendimize yapabileceğimiz en güzel yansımalardan ve güçlü olmanın yolundaki adımlardan biridir.

EceYavaş⭐ 
27 Şub 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · 8/10 puan

Grinin Elli Tonu'na göre hikayesi daha ön planda. Christian Grey bu kitapta beni fazlasıyla şaşırttı. Gerçekten heyecan uyandırıcı ve sürprizlerle dolu bir kitap, okumalısınız (:

Duygu yılmaz 
27 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Popüler olmasından ziyade daha önce okumadığım bir tür olduğu için bir şans verdiğim serinin ikinci kitabı. Kurgu yönünden zayıf olsa da Christian'ı ve geçmişini daha yakından incelediğinden bence ilk kitaptan daha iyi. Christian belli bir kadın okuyucu kitlesinin favori kahramanı olma yolunda emin adimlarla ilerliyor..

Sinem GÜNLÜOĞLU 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bence 2. Kitap daha guzeldi . 3. Kitabin daha guzel olacagini umuyorum. Bu kitap yer yer şoka ugratti beni buyuk bir zevkle okudum. Kesinlikle okunmasi gereken kitaplar . Aşkı anlayana...

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Serinin açık ara en iyi kitabı... Bu türde çok kitap okudum ama hiçbir karakter benim için Christian kadar vurucu olmadı. Christian bir başka yahuu ;)

Birce Ç. 
07 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

neredeyse ilk kitap kadar akıcı. ama ilk kitaptan daha sevimsiz, daha başarısız; ki ilk kitap da neticede akıcı olması dışında başarısızdı. ama bu kitap daha da bir kötü. grey'de hiç değilse grey ve steele karakterleri daha bir merak uyandırıcıydı. bu kitapta ise öylesine tekdüzeler ki. yeni eklenen birkaç karakter de ölümüne klişe. ilk kitabı okurken merakla okuyordum gereksiz uzunluğuna ve tekrarlarına rağmen. bu ise akıcı olmakla birlikte kendini merak dahi ettirmiyor.

Gözde Uysal 
30 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Leila ile ilgili olan kısımlar bana biraz Alacakaranlık serisini anımsatsa da güzel bir kitaptı. Evet,çok da edebi yönü olan bir kitap değil ama olaylar ve bazı satırlarla insanların düşüncelerine birkaç küçük şey katabilecek olduğuna inanıyorum. Kurgu dışında bir şeye değinecek olursam da bazı söylemlerin,cümlelerin sürekli tekrarı bir süre sonra rahatsız etti ama çeviriden mi yoksa yazarın kelimelerinden dolayı mı onu bilmiyorum.

MEHMET TOKGÖZ 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 7/10 puan

Baştan sona sürükleyici bir kitap.Sıkılmadan okunabiliyo Greyin ve Ana'nın değişik,ilginç bir hikayesi var.Kitap sonuna kadar gidildiğinde o kadar beklentileri arttırıyor ki ne olcağını kestiremiyorsunuz.Fakat sonunda o kadar heyecansız ve sıradan bitiki benim için hayal kırıklığı ve çözülmeyen olaylar var.Belkide Özgürlüğün 50 tonunu okuyup serinin niteliğine öyle karar verilmeli.Mükemmel keyifli geçen bir futbol maçının golsüz berabere bitmesi gibi gibi bir duygu uyandırdı bende:)

2 /

Kitaptan 12 Alıntı

"...Seni Seviyorum...İki küçük kelime. Dünyam durdu, eğildi ve yeni bir eksende dönmeye başladı."

Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 331)Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 331)
Burcu Arasan 
24 Eyl 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Seni seviyorum. Hayatımın sonuna dek seni sevmek, üzerine titremek ve korumak istiyorum. Benim ol. Her zaman. Hayatını benimle paylaş. Evlen benimle."

Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 633)Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 633)
Tolga Çelebioğlu 
04 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Beni seviyorsun" diye fısıldadım. Gözleri daha da irileşti ve ağzı aralandı.
"Evet" diye fısıldadı. "Seviyorum"

Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 239)Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 239)
Gülce ERİŞMİŞ 
15 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Christian'dan önceki hayatıma dönüp baktığımda, her şey, tıpkı Jose'nin fotoğrafları gibi, siyah beyazdı. Şimdi bütün dünyam zengin, parlak ve doygun renkler içindeydi. Göz alıcı ışıkta, Christian'ın göz alıcı ışığında yüksekten uçuyordum. Hala İkarus'tum, güneşe fazla yakın uçuyordum. Kendi kendime homurdandım. Christian'la uçmak. Uçabilen bir adama kim direnebilir?

Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Pegasus Yayınları)Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Pegasus Yayınları)
Tuğba Onat 
10 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

''Kalpler ve çiçekler istemiştin'' diye mırıldandı.
Gördüklerime inanamayarak gözlerimi kırpıştırdım.
''Kalbim senin'' elini odaya salladı '' Ve çiçeklerde burada.'' diye fısıldayarak cümlesini tamamladım.

Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 632)Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 632)

"...ve benden geriye kırılacak hiçbir şey kalmamıştı." ~Ana

Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 13 - PEGASUS YAYINEVİ)Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 13 - PEGASUS YAYINEVİ)
Özge Göksu 
09 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

''Bunu dinleyemem. Ben bir hiçim, Anastasia. Ben bir insan müsveddesiyim. Kalbim yok benim.''
''Evet, var. Ve ben o kalbi istiyorum. Hepsini. Sen iyi bir adamsın. Bundan sakın şüphen olmasın. Ne yaptığına bir bak... Başardıklarına.'' Hıçkırdım.
''Benim için yaptıklarına bak. Benim için neye sırt çevirdiğine,'' diye fısıldadım.
''Biliyorum. Benim için ne hissettiğini biliyorum.''
Bana iri ve paniklemiş gözlerle bakıyordu; tek duyabildiğimiz duşta üzerimizden çağlayan suyun sürekli akışıydı.
''Beni seviyorsun.'' diye fısıldadım.
Gözleri daha da irileşti ve ağzı aralandı. Soluksuz kalmış gibi derin bir nefes aldı. Eziyet çeker gibi savunmasız bir hali vardı.
''Evet,'' diye fısıldadı. ''Seviyorum.''

Karanlığın Elli Tonu, E. L. JamesKaranlığın Elli Tonu, E. L. James
Gülce ERİŞMİŞ 
13 Mar 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bütün kalbimle sevdiğim, bu tutsak edici, karmaşık erkek tarafından sevilen bir kadın...

Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 327 - Pegasus Yayınları)Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 327 - Pegasus Yayınları)
Sabiha Güler 
22 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Ben doyumun hiç ertelenmeden yaşanmasının sıkı bir savunucusuyum. Günü yaşa!

Karanlığın Elli Tonu, E. L. JamesKaranlığın Elli Tonu, E. L. James
2 /