Karanlığın Gözleri 7, 8 ve lise sınıfları

7,8/10  (6 Oy) · 
10 okunma  · 
4 beğeni  · 
620 gösterim
Bir Karayip korsanının gizemini çözmek zorunda kalan gencin baş döndürücü serüveni.

Babasının ölümünden sonra annesiyle birlikte yaz tatili için okyanusun ortasındaki bir adaya giden Aleks, cenneti andıran bu adada tanıştığı güzel Taiya'dan ilginç öyküler dinler. Adada geceler Rangur adlı bir korsana aittir. Gemisi bir fırtınada adanın yakınlarındaki kayalıklarda batarken çalınan ve gücünün kaynağı olduğuna inandığı hançerini iki yüz yıldır arayıp duran Rangur herkese korku salmıştır. Önce bu öyküye gülüp geçen Aleks, Rangur'un hedefi haline gelince, bu gizemini çözmek zorunda olduğunu anlayacaktır. Ancak, karanlığın gözleri çok güçlü ve keskindir...

Brezilya asıllı Amerikalı çocuk kitapları yazarı Eleanor T. Beaty'nin dünyada ilk kez Türkçe yayımlanan gençlik romanı, esrarengiz öğeleriyle gençleri cezbediyor. Karanlığın Gözleri'ni (Rangur) yazma fikri, Beaty'nin Kara Korsan Sezar hakkında okuduğu bir kitapla doğdu. Dünyanın çeşitli köşelerindeki korsanları araştırmaya merak saran Beaty, Büyük Okyanus'a ulaştığında Rangur'la karşılaştı. 2000 yılında, tamamen rastlantısal bir biçimde, eşi ve üç çocuğuyla birlikte Florida'nın Miami kentine, Kara Korsan'ın dehşet saçtığı suların kıyısına yerleşince, Korsan Rangur'un öyküsü de kitap haline geldi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2003
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789756227749
 • Orijinal Adı:
  Rangur
 • Çeviri:
  Mine Kazmaoğlu
 • Yayınevi:
  Günışığı Kitaplığı
 • Kitabın Türü:
Beyza Metin 
29 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

tuhaf bir kitaptı. Gerçekten çok farklıydı. İlk defa bir kitabı okurken bu kadar gerildim. Ciddi anlamda korktum. Farklı bir şey okumak hoşuma gitti. Bir de yazar çok tatlı bir bayana benziyor. Bunu söylemeden geçemedim. Herkese hitap etmeyebilir ama ben yine de tavsiye ederim. Yazarın ve okurların ruhuna sağlık.