Karanlık Fotoğraf

8,8/10  (12 Oy) · 
34 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.003 gösterim
Grace Lawson, tabettirdiği yeni fotoğraflar arasında, ilk defa gördüğü ve yaklaşık yirmi sene öncesine ait olduğunu düşündüğü bir fotoğraf bulur. Fotoğraftaki beş kişiden dördünü tanımasa da, beşinci kişi, eşi Jack'e oldukça benzemektedir.
Jack, önce fotoğraftaki kişi olduğunu inkâr eder. Ancak, gecenin ilerleyen saatlerinde, Grace'e hiç haber vermeden, fotoğrafı da yanına alarak evden ayrılır. Nereye ve niçin gittiği bilinmemektedir. Jack yokken geçen günler boyunca Grace, kendisi, evliliği ve eşi hakkında çok sayıda cevapsız soruyla karşı karşıya kalmanın yanı sıra, fotoğrafı ele geçirmek isteyen ve Jack'i arayan başkalarının da var olduğunu öğrenir.
Polisten beklediği yardımı alamayan, dostlarının ve arkadaşlarının ise kendi gündemleriyle meşgul olmayı tercih ettiklerini gören Grace, çocuklarını korumak ve eşini geri getirecek gerçeği öğrenmek için karanlık bir geçmişle yüzleşmek durumunda kalmıştır.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9758486847
 • Orijinal Adı:
  Just One Look
 • Çeviri:
  Selcen Yüksel
 • Yayınevi:
  Babıali Kültür Yayıncılığı
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
06 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yirmi yıl öncesine ait bir fotograf insan hayatını nasıl değiştirdiğini okuyacağız bu kitap geçmişin her zaman yanı başımızda pusu da bekleyip uygun zaman da en acımasız yönü ile ortaya çıkışını anlatıyor...
Jack,Grace'i ve çocuklarını arkasında bırakıp gidecek kadar neyin korkusunu yaşıyordu?
Grace tüm ipuçlarını birleştirdiğinde yüzleşeceği olaylar ile baş edebilecek miydi? Coben'in ilk okuduğum eseriydi ve takip etmeme sebep olmuştu...

mithrandir21 | Uğur D. 
27 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Coben' in romanlarını okuduktan sonra genelde hep aynı düşüncede yazdığım yorumların içinde en çok kullandığım Coben' in daha iyisini yazamayacağını söylememdir ama arkadaşlar Coben bu sefer gerçekten Karanlık Fotoğraf' tan daha iyisini yazamaz. Tüm romanları gibi kendi aralarında genel olarak çok benzerlikler taşıyor ama kitap olarak bambaşka tatta harika bir roman.

Elif Danış 
25 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Başlarını merakla okudum. Tahminler yürüttüm fakat kitabın ortalarından sonra merakım geçti ve daha az hevesle okumaya devam ettim. Yine de güzel bir kitaptı.