Karanlık Fotoğraf Tek Bir Bakış

9,0/10  (15 Oy) · 
50 okunma  · 
14 beğeni  · 
1.287 gösterim
Grace Lawson, tabettirdiği yeni fotoğraflar arasında, ilk defa gördüğü ve yaklaşık yirmi sene öncesine ait olduğunu düşündüğü bir fotoğraf bulur. Fotoğraftaki beş kişiden dördünü tanımasa da, beşinci kişi, eşi Jack'e oldukça benzemektedir.
Jack, önce fotoğraftaki kişi olduğunu inkâr eder. Ancak, gecenin ilerleyen saatlerinde, Grace'e hiç haber vermeden, fotoğrafı da yanına alarak evden ayrılır. Nereye ve niçin gittiği bilinmemektedir. Jack yokken geçen günler boyunca Grace, kendisi, evliliği ve eşi hakkında çok sayıda cevapsız soruyla karşı karşıya kalmanın yanı sıra, fotoğrafı ele geçirmek isteyen ve Jack'i arayan başkalarının da var olduğunu öğrenir.
Polisten beklediği yardımı alamayan, dostlarının ve arkadaşlarının ise kendi gündemleriyle meşgul olmayı tercih ettiklerini gören Grace, çocuklarını korumak ve eşini geri getirecek gerçeği öğrenmek için karanlık bir geçmişle yüzleşmek durumunda kalmıştır.
Kitap 2017 yılında Tek Bir Bakış ismi ile de yayınlanmıştır.
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9758486847
 • Orijinal Adı:
  Just One Look
 • Çeviri:
  Selcen Yüksel
 • Yayınevi:
  Babıali Kültür Yayıncılığı
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
06 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yirmi yıl öncesine ait bir fotograf insan hayatını nasıl değiştirdiğini okuyacağız bu kitap geçmişin her zaman yanı başımızda pusu da bekleyip uygun zaman da en acımasız yönü ile ortaya çıkışını anlatıyor...
Jack,Grace'i ve çocuklarını arkasında bırakıp gidecek kadar neyin korkusunu yaşıyordu?
Grace tüm ipuçlarını birleştirdiğinde yüzleşeceği olaylar ile baş edebilecek miydi? Coben'in ilk okuduğum eseriydi ve takip etmeme sebep olmuştu...

mithrandir21 | Uğur 
27 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Coben' in romanlarını okuduktan sonra genelde hep aynı düşüncede yazdığım yorumların içinde en çok kullandığım Coben' in daha iyisini yazamayacağını söylememdir ama arkadaşlar Coben bu sefer gerçekten Karanlık Fotoğraf' tan daha iyisini yazamaz. Tüm romanları gibi kendi aralarında genel olarak çok benzerlikler taşıyor ama kitap olarak bambaşka tatta harika bir roman.

Karanlık Fotoğraf benzeri kitaplar

Mehtap Akbudak 
05 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Okurken asla sonunu tahmin edemiyorsunuz .çok iyi kurgulanmış kitabın son anına kadar heyecanın bir an bile düşmediği bir roman .Başından sonuna kadar sorular ve gizem dolu .

Harlan Coben'den harika bir kitap daha.Harlan Coben'in kalemini,okuyucuya heyecanı naklediş tarzını çok seviyorum.En iyi polisiye yazarları arasında benim için.Kesinlikle okumama değdi.
Konuya gelecek olursak,Grace Lawson tabettirdiği fotoğraflar arasından ilk defa gördüğü ve 20 yıl öncesine ait olduğunu düşündüğü bir fotoğraf bulur.Fotoğraktaki 5 kişiden 4'ünü tanımasa da 5.kişi kocası Jack'e oldukça benzemektedir.Grace eşine bu fotoğrafı gösterdiğinde eşi Jack inkar eder.Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde Jack Grace'e haber vermeden evden ayrılır.Nereye ve niçin gittiği bilinmemektedir.Grace ise çok sevdiği eşinin başına ne geldiğini bulmaya kararlıdır.

İnsan kendisini bile tam olarak tanıyamazken eşini nasıl tanıyacaktı ?

Kitabın sonunda ağzınızın açık kalacağına eminim.Bu tarz kitaplar seviyorsanız kaçırmayın derim.

Elif Danış 
25 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Başlarını merakla okudum. Tahminler yürüttüm fakat kitabın ortalarından sonra merakım geçti ve daha az hevesle okumaya devam ettim. Yine de güzel bir kitaptı.

Kitaptan 8 Alıntı

Acı haberi alınca bir insanın kabullenmediği sanılır, halbuki bu yanlış bir düşüncedir.Önce insan her şeyi tamı tamına kabul eder.Tam olarak ne söylenildiğini anlar.Sevdiği,eşi,anne babası, çocuğu bir daha eve gelmeyecektir.Artık o yaşamıyordur,onu bir daha göremeyecektir.Bir anda insan bütün bunları anlar,dizlerinin bağı çözülür,içinde anlatılmaz bir acı hisseder.

Karanlık Fotoğraf, Harlan Coben (Sayfa 204)Karanlık Fotoğraf, Harlan Coben (Sayfa 204)

İnsanın hayatında anı değişiklikler vardır.Hayatta bazen yara alır insan,derin bıçak darbeleri içine işler.Tek parça olan hayat bir anda parça parça olabilir.Sanki deşilmiş bir karın gibi derin bir yarık açılabilir hayatta.
Hayatın bazen çözüldüğü anlar olur.İpler kopar,dikiş yerleri açılır.Başlangıçta yavaş olur bu değişiklikler, neredeyse hissedilmez.

Karanlık Fotoğraf, Harlan Coben (Sayfa 17)Karanlık Fotoğraf, Harlan Coben (Sayfa 17)

Acaba yaşlandıkça bencilleşiyor muydu insan ? Yoksa kaçınılmaz olan sona yaklaşmış olmak onların büyük felaketlere üzülmelerini engelliyor muydu?

Karanlık Fotoğraf, Harlan Coben (Sayfa 195)Karanlık Fotoğraf, Harlan Coben (Sayfa 195)

Çocuklar kendilerine sarılınmasından hiç hoşlanmazlar.Ama insan büyüyünce bu sarılmaları özler.

Karanlık Fotoğraf, Harlan Coben (Sayfa 262)Karanlık Fotoğraf, Harlan Coben (Sayfa 262)

İnsanın gökten inip yerin dibine batması an meselesidir.Aradaki çizgi o kadar incedir ki.Birden insan çizginin diğer tarafına geçebilir, çoğunlukla da geldiği yere geri dönemez.

Karanlık Fotoğraf, Harlan Coben (Sayfa 306)Karanlık Fotoğraf, Harlan Coben (Sayfa 306)

Büyük acıların en kötü yanı insanın onu çekmek zorunda olmasıdır.Başka bir seçenek yoktur.Yolu değiştirip bu acının geçmesini bekleme şansı yoktur insanın.

Karanlık Fotoğraf, Harlan Coben (Sayfa 325)Karanlık Fotoğraf, Harlan Coben (Sayfa 325)