Karanlıklar Hakimi

7,0/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
446 gösterim
İlk başta paniğe kapılmıştı. Duyularından yoksun kalmasıyla felç olduğunu sanmış, kör ve sağır olup ölümüne dek dış dünyayla tüm bağlarını koparmış, sakat bir beynin içinde kıstırılıp kaldığını düşünmüştü. Ama sonra bir şeylerin değiştiğini fark eder gibi oldu. İlk başta sandığı kadar karanlıklar gibi karanlıklar içinde yüzüyor değildi; sanki müthiş ve korkutucu bir hızla onun içinde yol alıyordu. Bir tür, anlamadığı kozmik bir gücün içine çekiliyordu.

O acayip hareketlilik, kendini ürkütücü karanlığın içine çeken yolculuk, üstünde ve içinde hareket eden başka bir varlığın ritmik temposu...

Olanlara inanamıyordu...
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2006
 • Sayfa Sayısı:
  319
 • ISBN:
  9789751024794
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Fena değil diyebileceğim bir polisiye gerilim romanı. Yazar bu romanın yaşanmış bir hikayeden alındığını söylüyor. Nazan adında zengin ve güzel sayılabilecek bir kadın, bir gece kendi evinde tecavüze uğrar. Bu durumdan kız kardeşi Ayşe'nin de haberi olur. İşin garip yanı bu olay Nazan'ın hoşuna gitmesidir. Sonradan kendini Hüseyin diye tanıtan ama gerçekte Rıza adında bir anahtarcı olan bu adam ile garip bir ilişkiye girer. Ayşe ablasını kurtarmak için onu takip eder. Ama o da Rıza ile tanışır ve aynı durum onun da başına gelir. Bu durumla yüzleşen abla kardeş, kurtulmanın yolunu aramaktadır. Maalesef yek bir yol vardır ve Nazan da bu yolu seçecektir. İdare eder bir roman.