Karantina-Azizler 2. Kitap

5,5/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
46 gösterim
Hiçbir Şeyin Kilitli Kalmak Kadar Kötü Olamayacağını Düşünüyorlardı.Ta Ki Kapılar Açılana Kadar…Ordunun bir virüs salgını yüzünden karantinaya aldığı McKinley Lisesi on sekiz aydır savaş alanına dönmüştür. Kapılar sonunda açıldığında Will ve Lucy kâbusun sona erdiğini düşünür. Fakat gerçek çok farklıdır.Okula gelen yeni öğrenciler ilgiyi üzerlerine çekerken Will ve Lucy kendilerine yeni gruplar bulurlar. Gerçek içki ve yiyeceklerle dolu, farklı gruplardan çocukların bir araya geldiği, hatta yakınlaşabildiği muhteşem bir parti, yeni ve daha kolay bir yaşamın habercisi gibi görünmektedir. Fakat çok geçmeden McKinley dünyasında durum kötüleşecek ve Will ile Lucy’nin hayatta kalabilmek için çok daha büyük bir savaş vermesi gerekecektir.Dış Dünya.

Canlıların Hayatta Olduğu, Ağaçların Yetiştiği, Arkadaşlarınızın Sizi Öldürmeye Çalışmadığı Ve Havadan Toz Tadı Almadığınız Yer.

Dış Dünya Kapıları Artık Açıldı.“İyi-kötü klişelerine meydan okuyan karakterleri ve şaşırtıcı şiddet dozuyla, okuduğunuz en karanlık kitap olabilir.”

-Booklist-“Thomas kusurlu karakterler ve gergin durumlarla örülü ilginç bir hikâyeyi nasıl işleyeceğini iyi biliyor.”

-School Library Journal-“Bu aksiyon dolu hikâye distopik roman okurlarını kendisine hayran bırakacak.”

-Voya-
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2017
 • Sayfa Sayısı:
  392
 • ISBN:
  9786052991794
 • Orijinal Adı:
  Quarantine: The Saints
 • Çeviri:
  Burak Eren
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yunus Bozkuş 
05 Şub 22:16 · Kitabı okuyor · Beğendi · 8/10 puan

İlk kitabı baya beğenmiştim, bu kitap da beni yanıltmadı. Kitap günlük konuşma ağzı ile yazıldığı için çok rahat okunup anlaşılabiliyor. Kitabın içinde aradığınız hemen her şeyi bulabiliyorsunuz. Aşk, savaş, dostluk ve daha niceleri. Kitap öyle şeylere inandırdı ki beni sonunda resmen şok yaşadım. Bakalım devam kitabı gelecek mi? Gelirse neler olacak...

Kitaptan 4 Alıntı

Yunus Bozkuş 
03 Şub 13:43 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Dışarıdayken, her günün son günün olma ihtimali var...

Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 137 - Pegasus Yayınları)Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 137 - Pegasus Yayınları)
Yunus Bozkuş 
03 Şub 13:50 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Her an için elinden gelenin fazlasını vererek yaşıyorsan ara sıra kendine vakit ayırmaya ihtiyaç duyman gayet normal, öyle değil mi?

Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 170 - Pegasus Yayınları)Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 170 - Pegasus Yayınları)
Yunus Bozkuş 
04 Şub 16:12 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Şöyle bir şey var ki bazen geçmişi haddinden fazla büyütmek, ona gereğinden fazla anlam yüklemek, gelecek karşımızda olmasına rağmen daha kolayımıza geliyor...

Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 285 - Pegasus Yayınları)Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 285 - Pegasus Yayınları)
Yunus Bozkuş 
01 Şub 23:56 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Biz elimize bir fırsat geçtiğinde, onu sonuna kadar kullanıp tadına varmamız gerektiğini bir sorumluluk olarak görüyoruz...

Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 137 - Pegasus Yayınları)Karantina-Azizler, Lex Thomas (Sayfa 137 - Pegasus Yayınları)