Kardeşimi Kim Öldürdü

7,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
283 gösterim
Refik Bey ile Rabia Hanım, hukuk fakültesi sıralarında tanışarak, genç yaşlarında evlenirler. Ayrı avukatlık bürolarında staj görüp zamanla üne kavuşurlar. Evliliklerinin ilerleyen yıllarında Refik Bey ve Rabia Hanım, yoğun işlerinden biraz olsun sıyrılıp, çocuk yapmaya karar verirler.

Rabia Hanım; bir kız, bir oğlan çocuk istemesine rağmen bir yıl arayla iki erkek çocukları olur. Rabia Hanım bu iki sağlıklı oğlan çocuğu için Tanrıya şükreder ve ilk doğanın adını Cemil, ikincinin adını da Emil koyar.
(Kitabın İçinden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2002
 • Sayfa Sayısı:
  163
 • ISBN:
  2789009956317
 • Yayınevi:
  Yalçın Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nesli 
 10 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Cemil ve Emil iki kardeş.Cemil çirkin efendi Emil yakışıklı haylaz .Cemil'in hor görülmeleri ,ne kadar başarılı olursa olsun hep ötelenmesi...Kim bilebilir ki ailesini bir gün elim bir kaza sonucu kaybedip kardeşi ve dedesi ile kalacağını...Yargıç olmuş bir adamın gerçeği saklayarak vicdanı ile boğuşmasının yankıları....
Başta acaba sonucu ne olur diye beklediğim detaylara yer verilerek hayalde canlandırma etkisi başarılı bir kitap iken sonlarına doğru bu akıcılığı biraz kaybettiğini düşünüyorum.Sonunun bu denli basit ve bıçak gibi kesilebileceğini düşünmüyordum ..devamı gelmesi gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum..İtiraf ve sonrası!!!