Kargaların Ziyafeti - Kısım 2 Buz ve Ateşin Şarkısı 4. Kitap

8,9/10  (145 Oy) · 
458 okunma  · 
130 beğeni  · 
1.703 gösterim
George R. R. Martin, imgesel kurguya yeni bir soluk getiren abidevi serisinin uzun zamandır beklenen dördüncü cildi Kargaların Ziyafeti ile şaheserine devam ediyor.

Yedi Krallıktaki çetin mücadelelerde hayatta kalmayı başaranlar, emelleri için yeni savaşlara girişir. İnsan suretindeki kargalar, ziyafet için bir araya gelerek yeni komplolar hazırlar ve tehlikeli ittifaklar kurar. Asiller ve sıradan insanlar, askerler ve büyücüler, katiller ve bilgeler; bahtları ve elbette hayatları uğruna bir araya gelir

Kargaların ziyafetinde çoğu misafirdir fakat azı nefes almaya devam edebilecektir

Müthiş bir cilt daha.
Time Out London

Martin, Buz ve Ateşin Şarkısının bu cildiyle de fantastik türünü yüceltmeye devam ediyor.
STL today.com

Amerikanın Tolkieni.
Time

Buz ve Ateşin Şarkısı sağlam bir şekilde çok satanlar listelerinde çünkü muhtemelen en iyi fantastik seri.
Detroit Free Press
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9789944825955
 • Çeviri:
  Sibel Alaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Fatoş Çetiner 
31 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Seri giderek daha ilginç bir hale geldi. Okumak zor gibi gelse de bölümler hızla akıyor. Nasıl bittiğini anlamadan bu kitap da bitti. Bu seride çoğunlukla hep aynı kişilerden bahsediyor ama bugüne kadar akıllarda oluşan soru işaretlerine ufak da olsa cevap vermeye başlamış yazar. Ayrıca bu cevapsız sorularımızın kısa zaman içinde daha tatmin edici birer cevaba kavuşacağının sinyalini bize vermeye başladı. Bu da bende hemen bir sonraki kitaba başlama hevesi uyandırdı. Ben severek takip ediyorum. Mutlaka okunması gereken bir seri.

Taht Oyunları.. Buz ve Ateşin Şarkısı IV.. 1. Kısımda ismini diğer serilerde birkaç kez duyduğum karakterler birden ana karakter rolüne bürünmüştü. Belki 2. Kısımda benimsediğim karakterlerle devam eder diye düşündüm ama bir değişiklik yoktu. Benim için biraz hayal kırıklığı olsa da; yine de keyifle okudum. Bu bölümde erkeklerin sadece taht yarışına değil, kadınların da aynı taht için birbirleriyle savaş içinde olduğuna ve kadın zekasının sınırı olmadığına ikna oldum. Entrikalar ve ihanetler içinde masum olabileceğini düşündüğünüz kimsenin masum olmadığına tanıklık edeceksiniz..

NigRa 
05 Eki 2016 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sanırım kitabın bu kısmı ile ilgili söylenebilecek en doğru cümle "Sonlara doğru yaklaştıkça bir solukta okudum." olmalı. Spoiler vermeden nasıl açıklayabileceğimi bulamadım ama çok fazla şey oldu ve kitabın başından daha az karışık bir hale gelmiş değil hikaye. Hala kimseye güvenemezsiniz, herkesten bir hainlik bekleyebilirsiniz. Hala öngörülemez, hala kötülere sempati duyabilip iyilere uyuz olunabiliyor. Özellikle Jaime çok daha sempatik hale geldi gözümde. :) Cersei'yi bir kaşık suda boğabilirim derken sonunda kocaman bir ohh çektim. Sıradaki ölecek olan kim diye düşünerek hep bir huzursuzluk içinde okuyorum ve bir kitabını okurken bir sonraki kitabını hatta daha yayınlanmamış olan diğerini düşünmekten kendimi alamıyorum.

mithrandir21 | Uğur 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kesinlikle serinin en yavaş kitabı ama kesinlikle kitabın ilk yarısına göre daha da heyecanlı. Kitaba yavaş derken sıkıcı veya güzel değil manasında anlaşılmasın Yedi Krallık üstünde gelişen biçok önemli olaylar bu kitapta da karşımıza çıkmaya devam ediyor sadece Tyrion, Dany veya Jon gibi karakterlere bu kitap içinde yer verilmemiş olması kitabı aslında yavaş yapıyor çünkü karakterler dahil oluyor olaya ama son 4 - 5 bölümü gerçektende aşırı heyecan ile okudum diyebilrim.

waersk 
 18 Şub 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Dizisini izledikten sonra okumaya başlamam sanırım benim için bir dezavantaj oldu. Beklentisiz okusaydım daha farklı izlenimler edinir miydim bilemiyorum fakat beni pek etkilemedi. Karakterleri özlüyorsun. George Martin'in her kitapta belli başlı karakterlere yer veriyor olması biraz can sıkıyor. Ejderhaların dansına başladım şimdi aynı etki ile devam ediyor. Onca vakti bu seriyi okumaya vermek ne kadar mantıklı...ikilemdeyim açıkçası.

Cahil Okur 
21 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 9 günde · 10/10 puan

Martin’in kitabın sonunda kendisinin de belirttiği gibi Kargaların Ziyafeti Kısım II genel anlamda kral topraklarında geçiyor ya da kral topraklarının sakinleri hakkında… Detaylı yorumum https://cahilokur.blogspot.com.tr/...-ziyafeti-ksm-2.html adresinde

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · 10/10 puan

Kısım II'de yeni mekanlar ve karakterler hafızamızda iyice yer ederken taht mücadelesinde birbirlerinin arkalarından oynanan oyunlara göz yummayıp daha incitici kozlarını oynuyorlar. Benim için kitap, seride ne kadar duraklama devri gibi görünse de aslında gerçeğe en yakın kitabı temsil ediyor. Bu yüzden on üzerinden on vererek favorilerim arasına ekliyorum.

sümeyye kip 
20 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Su götürmez bir gerçek ki serinin en sıkıcı kitabıydı. Buna rağmen en sıkıcı olan bile iyinin kötüsüydü. Yine de heyecanla okuduğum yerler çoğunluktaydı. Brandon'ın olduğu yerler ve genellikle durgun ilerleyen kitap biraz ağır gitse ve diğer kitaplara rağmen akıcılıkta sıkıntıları olsa da yine de tavsiye edeceğim türden bir kitap

Sezgin Alp 
14 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sanırsam ilk cildin özürü olarak bu cildi biraz daha akıcı hale getirmişler. İyi de yapmışlar. Bu kitap ilk cildinden daha akıcı olsa bile tam anlamıyla diğer kitapların yerini doldurmuyor benim için.

Kitaptan 19 Alıntı

Şule Tufan 
30 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Çocuğun nasıl zail olduğu önemli mi? O hâlâ ölü ve o öldüğünde krallığı da bitti."
"Sakat olduğun kadar körsün sanırım.Gözlerini kaldır; duvarlarımızın üzerinde hâlâ ulu kurdun dalgalandığını göreceksin."

Kargaların Ziyafeti - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 278)Kargaların Ziyafeti - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 278)
Şule Tufan 
30 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Belki de uçabiliriz.Hepimiz.Yüksek bir kaleden aşağı atlamadığımız sürece nasıl bilebiliriz?"
-
"İnsan atlamaya cesaret edemediği sürece,gerçekte neler yapabileceğini asla bilemez."

Kargaların Ziyafeti - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 128)Kargaların Ziyafeti - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 128)
Şule Tufan 
30 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Yarınlarımız önceden görülebilir mi?"diye tekrar etti."Olabilir.Eski kitaplarda bazı malum büyüler vardır...lakin Majesteleri, "Yarınlarımız önceden görülmeli mi?" diye sormalıydı.Buna vereceğim cevap, 'Hayır,' olurdu.Bazı kapıları kapalı bırakmak gerekir."

Kargaların Ziyafeti - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 252 - Üstat Pycelle)Kargaların Ziyafeti - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 252 - Üstat Pycelle)
Fatoş Çetiner 
 31 May 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Kelimeler rüzgardır, dedi Brienne kendine. Seni incitemezler. Bırak üstünden akıp gitsinler.

Kargaların Ziyafeti - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 31)Kargaların Ziyafeti - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 31)
NigRa 
02 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"...bir şeye inanmak istediğimizde hepimiz kendimizi kandırırız."

Kargaların Ziyafeti - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 226 - Üstad Aemon)Kargaların Ziyafeti - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 226 - Üstad Aemon)
Serap Kolat 
10 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kudretli lordlar taht oyunları oynamaya başladığında, sıradan bir insan olmak tehlikelidir.

Kargaların Ziyafeti - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 259)Kargaların Ziyafeti - Kısım 2, George R. R. Martin (Sayfa 259)
2 /

Kitapla ilgili 1 Haber

G.R.R. Martin: “Yazar Kilitlenmesi Değil, Dikkat Dağınıklığı Yaşıyorum”
G.R.R. Martin: “Yazar Kilitlenmesi Değil, Dikkat Dağınıklığı Yaşıyorum” George R.R. Martin, Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin uzun zamandır beklenen altıncı kitabını bir türlü bitirememesinin sebebini “dikkat dağınıklığına” bağladı.