Karınca Çocuklar

10,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
49 gösterim
Ne yazık kı dünyamızda savaşlar devam etmekte; insanlar hayatlarını kaybetmekte veya sakat kalmaktadırlar.Savaşlardan, en çok çocuklar etkilenmektedir. Öksüz yetim kalmakta, onlar da ölümlerle karşılaşmaktadırlar. Halbuki insanları mutlu edecek üç anahtar vardır: Barış, kitaplar ve çalışmak...

Elinizde bulunan bu kitap, bu üç anahtarı konu edinmiştir. Güçlü bir ülkenin tehditlerini her an yaşayan küçük bir ülkenin karınca gibi çalışkan insanlarını ve onların başarılarını anlatmaktadır. Eseri okuduğunuzda insanlığa mutluluk getirecek bu üç anahtarın önemini siz de anlayacaksınız. "Yurtta sulh, cihanda sulh" diyecek, kitaplara sarılacak ve çok çalışacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2005
 • Sayfa Sayısı:
  95
 • ISBN:
  9789752906600
 • Yayınevi:
  Hikmet Neşriyat
 • Kitabın Türü:
Kitap Koçu 
21 Oca 15:02 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Bu kitabı ilk gençlik yıllarımda okumuştum. O zaman da çok sevdiğime eminim, yıllar geçti ve ben yine okudum. Yine çok sevdim. 3 tane çocuk romanı barındırıyor içinde. Hepsi birbirinden güzel.

İlk romanımız Radyocu Ali. Ali mahallede işlenen so-uçlara tanık oluyor ve bunun önüne geçebilmek için bir dinleme cihazı yapmaya karar veriyor. Bu dinleme cihazı sayesinde suçluları bir bir yakalatıyor. İkinci çocuk romanımızda Çetin diye bir karakter var. Babasının nasıl yazar olduğunu merak ediyor ve babası Tuğrul Çetin'in bu merakını gidermek adına önüne yazarlık macerasında başından ne geçtiğini anlatan bir dosya koyuyor.

Ve en son romanımız benim de çok sevdiğim Karınca Çocuklar Romanı. İlk ikisini okumadıysanız bile bu sonuncusunu mutlaka okuyun. İki tane ülke var Turcanya ve Orinya. Turcanya iyi Orinya kötü. Bu romanda da Turcanya'yı Orinya'nın saldırılarından kolları sıvamış bir çocuk ve iki genci okuyorsunuz. Genel olarak bakarsak bu üç çocuk romanında da azim ve cesaret duygusunun ayyuka çıktığını gördüm. Puanım : 10