Karıncaların Günü

7,3/10  (4 Oy) · 
13 okunma  · 
3 beğeni  · 
518 gösterim
~~Sayıları milyarlarca. Biz onları fark etmiyoruz bile ama onlar bizi uzun süredir izliyorlar. Bazıları için biz Tanrıyız. Diğerleri için de kötülük yapan yaratıklar. Müthiş bir zeka ve en korkunç orduları aratmayacak, inanılmaz örgütleriyle insafsız bir savaşa hazırlanıyorlar. Dünyanın gerçek efendileri kim olacak? Onların hayatta kalması sorunun yanıtına bağlı... Bizim hayatta kalmamız da. Karıncaların günü gerçekten geldi mi?

Uluslararası best-seller, on iki dilde çevirilen, birçok jüri tarafından ödüllendirilen, bazı okullarda biyoloji derslerinin programına alınan önceki romanı "Karıncalar"ın büyük başarısından sonra romancı ve bilimsel yazılar yazan gazeteci Bernard Werber "dünya içi yaratıkları" konu alan efsanesine devam ediyor. Bizi sapık davranışlı, yırtıcı, büyüleyici böceklerin kaynaştığı, sanrılara yol açan ve korkunç bir evrende daha da ileri götürüyor.

Bir gerilim romanından öte, "Karıncaların Günü" bilimkurgu ve hayal gücünü sonsuz küçüklükteki dünyayla ilgili en ileri bilimsel bilgiyle karıştırarak harika ve şaşırtıcı modern odysseia haline getiriyor.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  584
 • ISBN:
  9789755710594
 • Orijinal Adı:
  Le Jeur Des Fourmis
 • Çeviri:
  Nejla Özgür
 • Yayınevi:
  Arion Basım Yayın
 • Kitabın Türü:

Kitabı tesadüfen rafta görüp arkasını okuduğumda, hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan biri olacağı aklımın ucundan bile geçmemişti. Gerçi bu kitap Karıncalar serisinin ikinci kitabı ve ben de istemeden de olsa ikinci kitaptan seriye giriş yapmış oldum. Eğer okumak isteyen (tabi önce 3 kitabı da bulmak icap ediyor, bu da pek kolay değil sanırım) olursa serinin sıralaması "Karıncalar", "Karıncaların Günü" ve "Karıncaların Devrimi" şeklinde. İnsanı hayretler içinde bırakan bir dünyayı keşfetmiş oluyorsunuz seriye başladığınızda ve ayağınızın altında akıp giden o muazzam uygarlığa bakış açınız değişiyor. Karıncalar artık sizin için, elinize ayağınıza tırmandığında alelade bir fiskeyle kovacağınız ya da umarsızca üstüne basıp geçebileceğiniz yaratıklar olmaktan çıkıyorlar. Serinin son kitabını okuyamamış olmaktan dolayı mutsuzum. Umarım tez zamanda son kitabı da temin edip, okuyup, bu güzel seriye kütüphanemde güzel bir yer ayırırım.