Adı:
Karışık İlişkiler
Alt başlık:
Yüksek Topuklar
Baskı tarihi:
Temmuz 2020
Sayfa sayısı:
480
Format:
Ciltli
ISBN:
9786254481345
Kitabın türü:
Orijinal adı:
En Los Zapatos De Valeria
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Baskılar:
Yüksek Topuklar Karışık İlişkiler
Karışık İlişkiler
Valeria aşk romanları yazar.

Ama özel hayatında aşk koskocaman bir sorundur.

Her şeye rağmen yakın arkadaşlarıyla yaşamın tadını çıkarır.

Valeria ağlar, Valeria güler, Valeria vakti geldiğinde çekip gider.

Çünkü o özel bir kadındır…

Tıpkı senin gibi.
480 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10 puan
Merhaba öncelikle bunun uzun bir inceleme yazısı olacağını belirtmeliyim ve bu kitabın neredeyse 500 sayfa olmasıyla ilgili değil. Hikaye Valeria ve onun üç yakın kız arkadaşının genelde aşk üzerine yaşadıklarını konu alıyor. Netflix de yayımlanan Valeria adlı dizi bu kitap serisinden uyarlanmış ve ben ilk önce diziyi izleyip çok beğendiğim için daha sonra 2. Sezonu beklemek yerine kitap setini alıp bir an önce okumak istedim. Kitapla dizi arasında benzerlik olduğu kadar farklılıkta epey fazla. Dizi bana daha inandırıcı bir hikaye gibi gelse de kitaptaki hikayede gerçeklik olarak gerçekten fena değil. Okuması kolay neredeyse iki günden az bir sürede bitirdim. Bir aşk romanında olan her şeye sahip bir hikaye ; kavgalar , kıskançlıklar , sevişmeler... Valeria'nın hissettiği düşündüğü her şeyi anlayabildim diyebilirim. Yinede seçim yapacak olsam dizide yaratılan karakterleri daha çok sevdiğimi söyleyebilirim örneğin bir karakterin eşcinsel olması dizi de açılan farklı bir pencere gibiydi ve onun hayatını izlemekte çok güzeldi ancak kitapta böyle bir karakter yok. Kitapta sevmediğim tek şey sanırım çeviri. Yazarın dilindeki samimiyet Türkçede de aynı şekilde samimi dursun diye "analar neler doğuruyor"şeklinde yazım dilinden bir haber söylemlere hiç gerek olduğunu sanmıyorum
480 syf.
·Puan vermedi
Elisabet Benavent "Yüksek Topuklar Karışık İlişkiler".. Ben tam bi promosyon insanıyım, markette filan, kasa yanına geldiğimde, şu ürünümüzde 5,90'dan 3,90'a indi deniyorsa Ve o ürün temizlikle ilgiliyse hiç hayır demem, ille alırım. Her nevi pazarlama tekniğinin farkında olsam da, aynı usulde, kitaplarda da tav olurum

Hastanede kaldığım dönem, hızlı kitapçı alışverişlerimde, aa indirime girmiş üç kitap xxx lira diyerek, epeyce boşa yatırım yapmışlığım var. Bu girizgah kendimi savunma değil, bilakis kendime kızgınlığım. İndirimdeydi evet, 32 lira etiket fiyatından 10 ya da 15'e. Kapaktan zaten, romantik eğlenceli bi şeydir şeklinde aldım. Arka kapak yazısı dört satır, hakkında sıfır bilgiyle on saniye içinde at sepete halindeydim.

Evet, sürekli edebi eser okuyanlardan değilim. Çeşit seviyorum, arada zıpçıktı kitaplarda alıyorum. Neyse umduğumdan farklı mı buldum, aslında evet, kapağın hoşluğu daha iyi bi şey beklememe sebep oldu. Yetişkin okurlar için dört kadının birbirileriyle, hayatla Ve cinsellikle ilişkileri. Bariz rahatsızlık veren şeylerden biri (konuda sinir olduğum yerlere değinicem) anlatıcı karakterden dinlediğimiz hikaye, ara ara anlatılan şahsa dönüp, onun tarafından anlatılıyor ve bir anda tekrar ana anlatıcıya dönüyor ama, sanki diğer kısmı da o anlatmışcasına, neredeyse cümle bitmeden, üçüncü tekil şahıstan tekrar birinci tekile, acep anlatabildim mi

Ya kitabın orijinalinde böyle saçma bi akış var, ya da yine şahane bir çevirmen redaktör işbirliği. Konuda neden rahatsız oldum? benim sevgiye aşka bakışım biraz nasıl denir, çağdaş değil (çağdışı demeye çalışıyorum) Altı yaşımda aşık olduğum çocuğa, çamur köftesi yapardım. Sonra o zaman içinde çubuk kraker köftesine döndü (bilahare anlatırım) diyeceğim o ki, o zamandan bu zamana ayartıcı gördüğüm tek kural "erkeğini besle kızım"kahkaha attım şu an.

İlişkilerin bu kadar kaotik işlendiği, iki yakın arkadaşın aynı adamla cinsel ilişkiye girip, bu dünyanın en normal şeyiymiş gibi devam ettikleri durumlar, kitabı benim için eğlenceli kılmaktan ziyade, sinir harbi haline getiriyor. Neredeyse 500 sayfa ile yine "vakit, nakit ve gözümün nurunu" telef ettim. Son olarak, iç kapağa “romantik kadın edebiyatına dönük kitaplardır” yazılmış, ah bunu göreydim zaten almazdım. İlgili kişilere, romantik kadın edebiyatı nedir diye sormuyorum bile. İndirimde dahi görseniz, kitap tavsiye listemde değil bilesiniz. Saygılarmla
480 syf.
·6 günde·Beğendi·6/10 puan
Herkese merhabalar....

Bir süredir kitaplığımda bekleyen kitabı tamamen ne okuyacağımı bilemediğim bir anda spontene olarak okumaya başladım. Anlatım şeklinden dolayı beni pek memnun eden bir kitap olmadı. Bunun sebebi ise anlatımın karışık olması örnek vermek gerekirse Valeria'nın bakış açısıyla yazılırken bir anda Carmen'e dönüyor daha sonra da sanki Valeria orada onunla berabermiş gibi tekrar Valeria anlatmaya başlıyor. Bu durum kafa karıştırıcı.

Valeria ilk romanından sonra ikinciyi yazmaya çalışır ancak bu durum onun için gün geçtikçe zorlaşır çünkü bilgisayar başında saatlerce oturmasına rağmen düzgün bir cümle bile yazamaz. Aynı zamanda kocası Adrian ile aralarındaki ilişki tamamen değişmiş ve oldukça monoton bir hal almış durumdadır.

İlk kitap boyunca Valeria'nın Adrian ile aralarındaki sorunu araması ile geçiyor.Aynı zaman da Victor Valeria'nın kafasının daha çok karışmasına sebep oluyor.

Valeria ikinci kitabını yazabilecek mi?
Adrian ile sorunlarını çözebilecek mi?
Hayatına giren ve kafasını karıştıran Victor hakkında nasıl bir karar verecek?

Merak ediyorsanız kitabı okumalısınız.

Keyifli okumalar.... Kitapla kalın....
480 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Uzun zaman sonra altı saat gibi bir sürede kitap bitirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum ben. Serinin aslında önce dizisi ilgimi çekmişti. Onu izlemeden önce okumak istedim. Ve kitap o kadar güzeldi ki bir solukta bitirdim. Resmen entrikanım bini bin para. O kadar eğlendim ki anlatamam.

Gece biraz diziye göz attım ama sanırım kitaptan baya farklı. Hatta özellikle bir kaç sahne aradı gözlerim ama yoktu. Bu yüzden şimdiden söyleyebilirim ki kesinlikle kitaplar diziden daha iyi bence.

Valeria’nın ve üç yakın kız arkadaşının hayatını okuyoruz. Ama her karakterin hikayesini ele alıyor yazar. Ya cidden çok sevdim.
O kadar dengesiz ruh haline soktu ki beni, bir sayfada, “sen nasıl şerefsiz köpeksin” derken iki üç sayfa sonra karaktere, “seni seviyorum” dediğim falan oldu.

İsmi gibi karmakarışık duyguların dibini yaşattı bana deli gibi bir heyecanlada okudum. Çünkü inanılmaz sürükleyici.

Arka arkaya okuyup paylaşmak istiyorum. Kitap ve dizi yetişkin içerikli bilginiz olsun.
480 syf.
·2 günde·10/10 puan
Valeria , Nerea, Lola,Carmen bu 4 kızın aşk hikayesi anlatılıyor kitapta.
Valeria baş karakter, kendisi bir yazar 6 yıldır evli ama evliliğinde sorunlar var. Kocası ile uzaklaşmışlar ve Valeria kendini suçluyor , kendini fazla saldığını düşünüyor, ama kocası Onun tüm yaklaşımlarına uzak duruyor.
Valeria oldukça aklı başında, olgun,
Nerea kasıntı, kendini beğenmiş ve oldukça kontrolcü,
Lola umursamaz, vurdumduymaz,
Carmen'se çekingen, utangaç ve kararsız bir tipti.
Bu 4 arkadaşın çok sıkı bir dostluğu var.
Valeria 2. kitabını yazmaya başlamış. İlkinde gayet başarılı olmuş ama ikinci kitabında ilham perisini kaybetmiş. Bir akşam arkadaşı Lola Onu kendi arkadaş gurubuyla tanıştırıyor. Ve Valeria burada Viktor ile tanışıyor. Ama evli olduğu için uzak durmaya çalışıyor sonra sadece arkadaş olarak takılmaya çalışıyorlar. Tabi ne kadar mümkünse. Valeria son raddeye kadar dayanıyor. Sonra kocası Adrian bir iş gezisine çıkıyor sexi asistanı çıtırla. Bir akşam yanlışlıkla kocası Onu arıyor ve telefondan sadece sesler geliyor bu sesler kocası ile asistanının sex sesleri. Valeria Victor'a gidiyor ve kocasından intikam almayı bahane ederek Onunla birlikte oluyor. Sonra kocası gelince konuşuyorlar. Kocası asistanı ile ilişkiye girdiğini inkar ediyor başta. Sonra kabulleniyor ve Valeria da itiraf ediyor. Ve ayrılıyorlar.
480 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Öncelikle biraz kitabın yazılış şeklinden ve dilinden bahsetmek istiyorum. Kitap aslında tam da günlük konuşmalara uygun şekilde yazılmış ama dili aşağıya çekecek basit lakaplara, aşırıya kaçan küfürlere yer vermemiş yazar. Oldukça basit bir şekilde ama bir o kadar da eğlenceli yazmış. Çok kolay okunan bir kitaptı.

İçeriğine gelirsek eğer en net söyleyebileceğim şey cinselliğin ön planda olması olabilir. Kitapta ki dört ana karakter olan kadınlardan üçü içinde cinsellik hayatın yapı taşı. Dolayısıyla da cinsel içerikli sahneler ve cinsel şakalar oldukça fazla. Yani kitap yetişkin içerikli bir kitap. Ama bu seni ne kadar rahatsız etti derseniz hiç etmedi derim. Çünkü yetişkinim şaka şaka. Çünkü rahatsız edecek seviyede yazmamış yazar. Yine de yetişkin kategorisine girmeyen okuyucu kitlesine tavsiye etmem. Karakterlerin yaşayış tarzı, düşünceleri, cinselliğe bakış açıları karakteri henüz oturmamış bireyler için yanlış yönlendirici olabilir.

Konusuna gelirsem eğer neler söylemek istiyorum neler.. Açıkçası kitabın sonuna kadar Valeria'nın içine düştüğü durum yüzünden kocasını suçladım durdum. Valeria'ya ihanet ettiği için bu yaşananları hakettiğini düşündüm. Belki doğru belki yanlış ama aldatılan kadınları itildiği noktalar konusunda yargılamıyorum çünkü belirttiğim gibi oraya resmen itilmiş oluyorlar. Ama kitabın sonlarına geldiğimde fikrim büyük ölçüde değişti. Bu noktada çiftler arasında konuşmanın, hisleri dile getirmenin ne kadar önemli olduğunu farkettim. Açıkçası böylesine eğlence üzerine kurgulanmış bir romantik komediden bu kadar fazla ders çıkardığıma da şaşkınım. Okuduklarım ikili ilişkiler üzerine bir süre düşünmeme sebep oldu. Kitap oldukça eğlenceli ve güzel bir serinin ilk kitabı. Ben tavsiye ederim. Beğenir misiniz bilmem ama sıkılmayacağınıza eminim.
480 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Valeria aşk romanları yazan bir yazardır fakat kendi aşk hayatı hiç de yazdığı gibi değildir. Kocası ile sorunları vardır ne yazık ki. Bir de çılgın bir arkadaş grubu var. Onlar her anlamda Valeria'nın destekçisi. Özünde iyi kız hepsi de ama biraz çılgınlar.
.
.
Uzun zamandır genç yetişkin kitapları okumuyordum. Aslında sanki biraz da özlemişim ya. Bir oturuşta bitecek bir kitap. Diziyi de merak ediyorum. Seri bitsin izlemeyi düşünüyorum. Ufak bir uyarı: Kitapta +18 bölümler mevcut o yüzden ona göre okuyun derim. Yaş sınırı olarak emin olamadım ama ben uyarımı yaptım. Aslında lise dönemi çocukları rahat okur ya. Sıkıntı olacağını sanmıyorum pek. Ikinci kitaba bir an önce geçmem lazım aşırı merak ediyorum çünkü.
.
.
#parlakmeltemkitapligi
Artık peşinden koşan hayaletler, yerine getirilmeyen ve kendisini kötü hissettiren planlar ve boş beklentiler yoktu. Ünlü ajandasını çıkardı ve cumartesi gününe “Yeniden başlıyoruz” notunu düştü.
Ünlü ajandasını çıkardı ve Cumartesi gününe "yeniden başlıyoruz" notunu düştü.Sonrasında,nasıl bittiğini bildiği ve sevdiği bir romanı yeniden okuyacak olan bir okurun suratındakilere benzer, sıcak bir gülümsemeyle yatağına doğru ilerledi.
Alex'in yirmi yaşlarının sonuna dayanmış, tıraşsız,dağınık ve The Big Bang Theory' den fırlamış bir erkek değil de,hayal edemeyeceğim bir güzelliğe sahip bir çıtır olduğunu gördüğümde, alt çene kemiğim açık kalmaktan az daha betona çarpıyordu.
Güzellik, zaman karşısında yenilgiye uğramaya mahkum bir diktatörlüktür. Güzelliği korumak için yapabileceğin tek şey onun fotoğrafını çekmek ve kağıt üzerine ölü vücudunu muhafaza etmektir. Ama bundan daha fazlası değil.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Karışık İlişkiler
Alt başlık:
Yüksek Topuklar
Baskı tarihi:
Temmuz 2020
Sayfa sayısı:
480
Format:
Ciltli
ISBN:
9786254481345
Kitabın türü:
Orijinal adı:
En Los Zapatos De Valeria
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Baskılar:
Yüksek Topuklar Karışık İlişkiler
Karışık İlişkiler
Valeria aşk romanları yazar.

Ama özel hayatında aşk koskocaman bir sorundur.

Her şeye rağmen yakın arkadaşlarıyla yaşamın tadını çıkarır.

Valeria ağlar, Valeria güler, Valeria vakti geldiğinde çekip gider.

Çünkü o özel bir kadındır…

Tıpkı senin gibi.

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0