1000Kitap Logosu
Karşı Cephe

Karşı Cephe

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
7.0
2 Kişi
4
Okunma
0
Beğeni
36
Gösterim
184 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 5 sa. 13 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Okumuş Adam Yayıncılık · Ekim 2005 · Karton kapak · 9789758513699
...Bizi öyle bir duruma getirdiler ki sigara içmeden düşünemez hareket edemez olmuştuk. Sonradan öğrendik ki sigaranın içine ot yani esrar koyuyorlarmış. ...Zaten suyumuz yoktu. Giydiğimiz çoraplar leş gibi olmuştu parmak aralarımız mantarlıydı. Kaşımaya başlayınca aklımız gidiyordu. ...Keçileri vermek istemedim ya ceza olsun diye hanımıma gözlerimin önünde tecavüz ettiler. Allah'tan kızlarım saklanmışlardı da ellerinden kurtuldular. ...Tugay Komutanı hem olayları dinliyor hem de mevzilerdeki askerleri ve timleri ziyaret ediyordu. Hiçbirinin gözünde yorgunluk bıkkınlık korkaklık çekingenlik yoktu. Hepsinin gözleri parlıyordu.
Kaan
bir alıntı ekledi.
Artık silahlı çatışma yerine siyaset ön plana çıkmakta, silahsız çatışmalar ve entrikalarla ülke de istilaya kalkışılmaktadır. Bir ülkenin önce kültürleri dejenere edilmekte, bunun için yazılı, sözlü ve görsel basın kullanılmaktadır.
6
Kaan
bir alıntı ekledi.
Gençler dejenere edilmektedir. Gençler, toplumlarına uygun olmayan alışkanlıklara yönlendirilmekte, yozlaşmaları sağlanmaktadır. Fuhuş, uyuşturucu, kılık kıyafet konusunda şekilcilik, müzik konusunda kültüre uymayan kabullenmeler, aile büyüklerini reddetme gibi davranışlar bunlardan bir kaçıdır.
3