Kartal Bir Savaşçı Doğuyor

9,0/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
482 gösterim
Selahaddin veya Avrupalıların bildiği adıyla Saladin, bir Kürt ve horlanmış bir halkın oğluydu. Sonunda da Mısır ve Suriye'nin kralı oldu. Allah'ın kullarını bir araya getirdi, Kudüs'ü geri aldı ve Haçlı ordusunu denize döktü. Savaştı ve Aslan yürekli olarak bilinen ve bu lakabı kesinlikle hak eden İngiltere kralı Richard'ı dize getirdi. Saladin yüce bir insandı, tanıdığım en yüce insandı. Ancak, onunla tanıştığımda sadece çelimsiz bir çocuktu.
-Yahya al-Dimqahq'ın Günlüğünden-

Bu kitapta Selahaddin efsanesinin yanında, başka bir hikaye daha vardır. 1148'de Haçlı ordusu, Şam'ın duvarlarına doğru ilerlerken, John adında genç bir Sakson yakalanır ve esir düşer.

Yusuf adında kitapsever küçük bir çocuk tarafından, bir çift sandalet fiyatına satın alınır. Ve kader iki düşmanı bir araya getirir. Kutsal Toprakları değiştirecek bir arkadaşlığın hikayesi böyle başlar. Ürkek Yusuf büyüyüp 'Kartal' lakaplı savaşçı Selahaddin olacaktır.

John, önce efendisine savaş sanatını öğretecek, sonra Kudüs Kralı'na ve Kral Richard'a hizmet etmek için batıya dönecektir. Muhteşem planlanmış savaşlar... Yozlaşmış Haçlı zihniyeti... Ölümüne dövüşler... İslam hayatı... Bu kitap, Orta Doğu'nun gördüğü en büyük liderin hikayesini anlatacak olan olağanüstü bir üçlemenin ilki.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  421
 • ISBN:
  9786054688081
 • Çeviri:
  Gönül Kayol
 • Yayınevi:
  Optimum Kitap
 • Kitabın Türü:
Ahmet Konukseven 
16 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Üç seriden oluşan bir setin ilk kitabı olarak okuduğum Kartal Selahaddin Eyyubi'yi bir yabancının bakışı ve diliyle bütünleşmiş. Tarihi biraz da karakter ekleyerek veren yazar iyi bir iş çıkarmış. Tarihi roman okuyucularının eline yakışacağını düşünüyorum.