Kartal Koltuğu

Carlos Fuentes

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
416 syf.
·
Puan vermedi
·
11 günde okudu
Meksika’nın gelmiş geçmiş en iyi yazarlarından biri olan Carlos Fuentes; İspanyolca yazan yazarlara verilen en büyük ödül olan Cervantes Ödülü’nü almış, edebi kimliği kadar politik yanıyla da kitleleri etkilemiş biridir. Başlıca eserleri arasında Terra Nostra, Deri Değiştirmek, Artemio Cruz’un Ölümü bulunmaktadır. Kartal
Kartal Koltuğu
Kartal KoltuğuCarlos Fuentes · Can Yayınları · 201023 okunma
Reklam
416 syf.
8/10 puan verdi
·
4 günde okudu
Temas edeni kirleten politikaya ilişkin, sahip olduğumuz tüm çirkin duyguları haklı çıkartacak, güzel kurgulanmış bir hikayeyi, şartlar öyle gerektirdiği için, mektuplar üzerinden, Meksika özelinde yaşıyoruz.
Kartal Koltuğu
Kartal KoltuğuCarlos Fuentes · Can Yayınları · 201023 okunma
416 syf.
·
Puan vermedi
·
6 günde okudu
Kendimize benzerlerin olduğunu bilmek her zaman iyi gelir. Dünyada kaç ülke güllük gülistanlık bir şekilde yaşayıp gidiyor ki aslında? Varın siz züğürt tesellisi deyin ben yalnız hissetmemeye yarayan diyorum öyle bir kitap bu kitap. Fuentes kitabı baştan sona mektup formatında yazmış. Bunun sebebini hemen başta öğreniyorsunuz ve merak başlıyor. Önemli bir sebepten dolayı Meksika’da ülke yönetiminin en tepesindeki kişiler mektupla haberleşmek zorunda kalıyorlar. Ve böylelikle biz de ülke yönetiminde neler dönüyor, kimin eli kimin cebinde bizzat herkesin kendi ağızdan duyuyoruz. Amma velakin herkesi dinliyorsunuz da ülke başkanından tek satır göremiyorsunuz ki o da olayların akışında nedenini gösteriyor. Muhtemelen sadece mektup formatında olduğu için kendisinde Teke Şenliği’nin o müthiş temposu yoktu. Fakat siyasetin bütün kirli, çetrefilli hallerini, duruma göre yüz seksen derece değişkenlik gösteren riyasını çok başarılı bir şekilde vermiş.Ve son iki mektup en sahici satırları barındırıyor, hiç beklemediğim bir şekilde insancıl duygularla yüklü başarılı bir son nokta olmuş.
Kartal Koltuğu
Kartal KoltuğuCarlos Fuentes · Can Yayınları · 201023 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.