Kartal Koltuğu

7,5/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
419 gösterim
Carlos Fuentes, dünyanın yaşayan en önemli yazarlarından biri. Hem edebiyatın hem de düşünce dünyasının önde gelen figürlerinden. Türkiye'de de daha önce Can Yayınları tarafından okura sunulan eserleriyle tanınan Fuentes, politik romanlarıyla ülkesi Meksika'yı dünya gündemine taşımaya devam ediyor. Elinizdeki romanın konusu aslında çok tanıdık: politikada ayak oyunları, koltuk sevdası ve arka planda ABD... Meksika hükümeti Amerika'ya kafa tutmaya kalkınca olanlar olur; ABD, Meksika'nın uydu bağlantılarını keser. Yıl 2020'dir. Dünyayla bağlantısı birden kopan Meksika mektupla haberleşme çağına döner.

Kartal Koltuğu, Başkan Lorenzo Terán, seksi, büyüleyici, kurt politikacı María del Rosario Galván gibi birbirinden renkli kahramanları ve ilginç kurgusuyla bir solukta okuyacağınız, düşündürücü bir roman. Her zamanki Fuentes zekâsıyla kurulmuş, alabildiğine eğlenceli bir taşlama.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2010
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789750712524
 • Çeviri:
  Zeynep Önal
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Emre başatlı 
20 Tem 16:28 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Temas edeni kirleten politikaya ilişkin, sahip olduğumuz tüm çirkin duyguları haklı çıkartacak, güzel kurgulanmış bir hikayeyi, şartlar öyle gerektirdiği için, mektuplar üzerinden, Meksika özelinde yaşıyoruz.

Onur Deniz 
13 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Hem kurgusu hem karakterleriyle inanılmaz başarılı bir kitap. Hikaye'nin kitabın ortalarından sonra aldığı hal ile birlikte okuma hızım ikiye katlandı diyebilirim.