7,0/10  (1 Oy) · 
7 okunma  · 
3 beğeni  · 
586 gösterim
Eğer ölülerin mezarda düşündüğü bir şey varsa, toprağın altından komşu mezara ulaşmak, ölen kadının kefenini kaldırıp onun uykusuna karışmaktır.

Gustave Flaubert: Realizmin doruklarında, romantizmin eteklerindeydi. Elimizdeki kitaba bakılırsa, öğle yemeğinde peynir yemiş bir ağzı öpmediği; kafesteki kanaryalara, köle halklardan daha çok acıdığı; medeni kanuna dayanarak, sabah kendisine verilen bir bakirenin yatağına zorla girmek istemediği anlaşılmakta. "L'Idiot de la famille"?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  104
 • ISBN:
  9786053753490
 • Orijinal Adı:
  Novembre
 • Çeviri:
  Elif Gökteke
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Gönül bedenden önce giriyor erinlik çağına; oysa zevk almaktan çok sevmeye gereksinim duyuyordum, hazdan çok aşkı istiyordu canım. Şimdi o ilk yeniyetmelik zamanımdaki aşkın düşüncesi bile yok artık içimde, duyular hiçbir şey değildi, sonsuzluk dolduruyordu bir başına her şeyi; çocuklukla gençlik arasında yer alan o aşk, çocukluktan gençliğe geçiştir, öyle de çabuk geçer ki unutulur gider. Gustave Flaubert - Kasım

Kasım, Gustave FlaubertKasım, Gustave Flaubert
Fulya Pirim 
22 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Doğada her şey yolunda; ağaçlar boy atıyor, ırmaklar akıyor, kuşlar ötüyor, yıldızlar parlıyor; ama huzursuz insanoğlu kımıldanıyor, rahat durmuyor, ormanları kesiyor, toprağı altüst ediyor, denize atılıyor, yolculuk yapıyor, koşuyor, hayvanları öldürüyor, kendini öldürüyor, ağlıyor, kükrüyor ve cehennemi düşünüyor, sanki Tanrı ona, katlandığından daha fazla kötülük tasarlayacak bir zihin vermiş gibi!..."

Kasım, Gustave Flaubert (İthaki)Kasım, Gustave Flaubert (İthaki)