Katilin Şeyi

7,8/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
5 beğeni  · 
599 gösterim
İnsanlar Vedat Kurdel'e yardım istemeye gider ve "Ah, Vedat Bey, bana ancak siz yardım edebilirsiniz," diye başlar söze. Oysa ufak tefek ve gri hücrelerle dolu bol kıvrımlı malum mekanda tilki gezdirme işinde asıl mahir olan ortağı Tefo'dur.

Vedat işin vitrin kısmı ve ah, bir de okuyacağınız bu şahane polisiyelerin yazarı. Katilin Şeyi, Vedat Kurdel'in ilk yazarlık denemesi, bir seri katilin beşinci kurbanı olmaktan son anda kurtulduğu, soluk soluğa okuyacağınız bir macera.

April Yayıncılık sizi bu coğrafyadan bir polisiye ile buluşturuyor: Algan Sezgintüredi'den, polisiyenin aslında edebiyatın altın çocuğu olduğunu ispatlayan bir roman: Katilin Şeyi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2014
 • Sayfa Sayısı:
  318
 • ISBN:
  9786055162399
 • Yayınevi:
  April Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Hatice Çakır 
22 Ağu 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

İskandinav polisiyesinin nasıl kendine özgü bir tadı varsa, Türkiye polisiyesinin de ülke gerçeklerini ve renkli kişiliklerini yansıtan mizahi bir yapısı var. Bu ekole katkıda bulunan yazarlar arasında Algan Sezgintüredi de önemli bir yere sahip bence...Bu yüzden Türkiye' yi ve Türkiye insanını tanımak isteyenlere tavsiye edilebilir bir serinin başlangıcı "Katilin Şeyi". Şahsen kitapta yer alan bölüm başlıkları, insan, yer ve kurum adları da beni çok eğlendirdi. Bazen hınzırca bazen de ironik olan bu adlar ve göndermeleri keyifle hatırlayacağım :)

DERYA 
09 Mar 08:40 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Yazarla tanıştığım kitabı...polisiyeye biraz eğlence katarak harmanlamış...bu tür polisiye sevenler beğenebilir...bana çok hitap etmedi...umarım siz seversiniz...

Serdar Poirot 
13 Oca 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Vedat Kurdel ve Tefo serisi ile tanıştığımız bu roman Algan Sezgintüredi'nin mizah anlayışı ve kurgusu ile ilgili olarak ciddi ipuçları veriyor bize.
Dedektif romanlarında pek sevilen ikililere (Poirot-Hastings, Holmes-Watson vs.) burada da Vedat-Tefo ikilimiz var ve genelde işin zeka kısmı Tefo'da, bilek gücü kısmı Vedat'ta oluyor.
Heves edip özel dedektiflik bürosu açan ikili bir sinema çıkışında çöp atma derdi yüzünden bir cesetle karşılaşır ve olaylar gelişir.
Güzel bir mizahi anlatım, ilginç bir son ve yazarın diğer kitaplarını okuma isteği getiren bir roman.
Mutlaka okunması gerekenlerden