1000Kitap Logosu
Katya'nın Yazı

Katya'nın Yazı

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

232 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 6 sa. 34 dk.
Adı
Katya'nın Yazı
Orijinal adı
The Summer Of Katya
Basım
Türkçe · Türkiye · E Yayınları · 8 Mayıs 2017 (İlk yayınlanma: 1983) · Karton kapak · 9789753900737
Diğer baskılar
Katya'nın Yazı
Katya'nın Yazı
Yarattığı kahramanlar kadar gizemli bir yazar. Kim olduğunu yalnızca yayıncısı, nerede olduğunu ise yalnızca kendisi biliyor. Şu anda hangi adreste oturduğu ise herkesten gizli... "Herkesin kimliğini merak ettiği yazar bu kez de Bask bölgesini mekan seçmiş romanına. Genç bir doktor Birinci Dünya  Savaşı'nın eşiğinde hayatının ilk aşkını yaşıyor... Ve bu olağanüstü öyküyü İkinci Dünya Savaşı öncesinde anımsadığı şekliyle anlatıyor. Bir aşk romanı görüntüsünde, insan ruhunun derinliklerine iniyor. Umulmadık dönüşlerle sürprizli bir son hazırlıyor." (Arka Kapak)
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 62.7
Erkek
% 37.3
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş
8.5
10 üzerinden
449 Puan · 69 İnceleme
232 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar, Katya'nın Yazı Şibumi'nin yazarından, Şibumi kadar olmasa da akıcı, rahat okunan sizi yormayan, Bask kültürünü ince ayrıntılarla anlatan güzel güzel de geren bir kitap Kırsalda genç bir doktor olan Montjean, bir ağaç altında günlük yazarken Katya ona doğru gelir ve kardeşinin yaralandığını söyleyerek kasabanın dışındaki evlerine götürür. İkiz kardeşi Paul bisikletten düşüp omuzunu yaralamıştır. Montjean tedavisini yapıp döner ama aklı Katya 'da kalır. Katya bir garip ama tatlı kız, adını Horestes iken değiştirip Katya yapmış. Bilim adamı deli bir baba, unutuyor bazen çocuklarını bile. Paul kibirli, egosu tavan yapmış yakışıklı bir genç. Anneleri ikizleri doğururken ölmüş, üçü beraber yaşıyorlar. Doktor hemen hergün onlarla vakit geçiriyor, eğleniyorlar da. Onların tatlı tatlı atışmalarına gülerken buluyorsunuz kendinizi. Özellikle Paul ile doktorun atışmaları komik Bu arada Paul, sürekli doktoru uyarıyor, "kardeşimden uzak dur ona dokunma, duygusal bağınız olmasın, sadece dostluğunuza izin veriyorum" diye. Sonra olanlar oluyor, dümdüz akıp giderken birden heyecanla okuyorsunuz. Heyy neler oluyor aman Tanrım, Katya sen kimsin aslında, bütün bunları sen mi yaptın. Doktora "sevmiyorum seni" derken, sebebi bu muydu? Merak ediyorsanız neler olduğunu okuyun. Ama satır aralarına dikkat edin, sizi onlar götürecek sona. Gülerken, gözleriniz dolacak,keşke olmasaydı böyle diyeceksiniz Okumanızı tavsiye ederim. Kitapla kalın sevgili dostlar
Katya'nın Yazı
8.5/10 · 1.292 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
232 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
“Bana daha az önce beni sevmediğini söylemişti.ben de inanmıştım ona.aklım inanmıştı. Ama ruhumun ve kalbimin derinliklerinde …kabul edemiyordum beni sevmediğini anlayamıyordum bile.aşkı hiçbir zaman bir insanın başka bir insana olan duygusu olarak yorumlamamış,düşünmemiştim .bir durum olarak anlamıştım .” Kitap alışverişinde rastgele alınan bu kitap beni tek kelime ile tepetaklak etti . Yazarın en bilinen kitabı “şibumi” ama bu kitabı da bir o kadar güzel sürprizlerle dolu hele kitabın sonu acayip sarsıcı az önce bitirdim ve şu an kendime gelmeye çalışıyorum . Son zamanlarda okuduğum en güzel kitap diyebilirim . Keyifli okumalar;)
Katya'nın Yazı
8.5/10 · 1.292 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
232 syf.
·
6 günde
·
Puan vermedi
Hatırlarsanız yazarı 'Şibumi' kitabıyla tanımış ve  kurgusuna bayılmıştım. Sevdiğim kitapların yazarlarının diğer kitaplarını araştırıp ve hemen alıp okumak gibi bir huyum var. (Huyum kurusun, keşke biraz beklesem daha iyi olacak) Eğer yazarın ilk bu kitabını okumuş olsaydım muhtemelen başka kitaplarını okumak için bu kadar aceleci olmazdım. Nedeni de şöyle; aslında kitap 206 sayfa ve normalde hemen bitebilecek bir kitapken öyle durağan gidiyor ki eeee hadi ama ne olacaksa olsun artık dedirtiyor. Kitap son 20 sayfasında akıcı hâle geliyor ve etkili bir vuruş yapıyor. Kurgusu böylesine güzel olan bir kitap neden sıkıcı yazılmış anlayamadım. Hem de Şibumi gibi akıcı bir kitap yazan bir yazar için biraz hayal kırıklığı oldu bende. Eğer kitap elinizde varsa sonu için bir şans verin.... Ama sonrasında mutlaka Şibumi'yi de okuyun. Kitaplarla ve sağlıkla kalınız efendim. (2022/7)
Katya'nın Yazı
8.5/10 · 1.292 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
232 syf.
·
3 günde
·
10/10 puan
Katya’nın yazı okuduğum 3. Trevanian kitabıydı ve belkide beni en çok etkileyeni oldu. Bu kitaba inceleme yazmayı spoiler vermeden nasıl yapıcağımı düşündüm saatlerce. Bir yaz aşkı olamayacak kadar romantiklikten uzak ama bir o kadar duygulu. Bir macera kitabı olamayacak kadar basit ama bir o kadar geren bir kitap okuduğumu hatırlamıyorum. Paul ve Katya karakterlerinin hikayeleri ve yazarın günlükvari bize anlatım şekli beni çok fazla etkiledi. Aşık olduğu kadına her şeyden çok değer veren bir doktorun çaresiz kaldığı anda bile kendinden daha çok bir kadını düşünmesi beni etikledi. Basit bir çakıl taşının aslında ne kadar değerli olduğunu önemli olanın basit şeylerin bile büyük anlamları olduğunu bir kez daha hatırladım. Kahramanımızın ona her buluşmada verdiği basit bir çakıl taşı, Katya için ona dünyaları vermekti ama küçük parçalar halinde. Bu o kadar güzel bir düşünceki. Lütfen bu ince düşüncelerle dolu ince kitabı okuyun. Günde 100 sayfadan ömrünüzden 2 güncük feda edin ve hayatınız boyunca Katyayı hatırlayın...
Katya'nın Yazı
8.5/10 · 1.292 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
232 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
"Şimdiye kadar niye keşfetmemişim ben bu yazarı?" diyerek okudum en başından beri. Mükemmel bir kurgu. Cümleler, tespitler olağanüstü. "Okuyun, okutun!" derim.
Katya'nın Yazı
8.5/10 · 1.292 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.