Rock'n Roman 1

Kaybedenlerin Öyküsü

Hikmet Temel Akarsu

Kaybedenlerin Öyküsü Konusu

"Kaybedenler´in Öyküsü, İstanbul Dörtlüsü´nün ilk kitabı. Hikmet Temel Akarsu, bu romanda, İstanbul´un bazı bilinmeyen çevrelerini, alışılmadık, çarpıcı, hatta irkiltici bir açıklıkla işliyor. Yazarın ´Rock´n Roman´ adını verdiği yeni bir yazınsal biçemle yazılmış dörtlünün ilk kitabı ´Kaybedenler´in Öyküsü´, Kadıköy ve çevresine odaklanmış. Underground mekanlarda dolaşan, Dekadans Bar´da bir araya gelen, önü alınamaz bir yadsıma duygusu yaşayıp umutsuz bir başkaldırıyı sürüklerken ´Kaybedenler Kulübü´yle özdeşleyen insanların yaşamından bir kesit. "Kulaktan kulağa yayılan inanılmaz bir çekicilikle, kendi kozasında efsanesini ören bu sanal kulübün; ´Kaybedenler Kulübü´nün söylem ve duruşunun bütün kenti kasıp kavurduğu, etkisi altına aldığı zamanların anısına kaleme alınmış olan bu romanda, o çarpıcı insanlık durumları ancak birkaç yaralı karakterin perspektifinden verilmiştir" diyor yazar. (Arka Kapak)
Tahmini Okuma Süresi: 4 sa. 3 dk.Sayfa Sayısı: 143Yayınlanma Tarihi: 2000İlk Yayınlanma Tarihi: 1998Yayınevi: İnkılâp Kitabevi
ISBN: 9789751015464Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak
Türler:

Puan

9.210 üzerinden
8 Puan · 0 İnceleme

Kaybedenlerin Öyküsü Yorumları ve İncelemeleri

Tümünü gör

Kitap İstatistikleri

Kitabın okur profili

Kadın% 52.6
Erkek% 47.4
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Yazar Hakkında

Hikmet Temel Akarsu
Hikmet Temel AkarsuYazar, Editör · 29 kitap
Romancı, öykücü ve hiciv yazarı Hikmet Temel Akarsu 1960 yılında Gümüşhane’de doğdu. Dokuz yaşında ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. İTÜ Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Mimarlık yapmayıp, kendini yaşam düşü olan yazarlığa adadı. Roman, öykü, deneme, makale, eleştiri, oyun ve senaryo yazarlığı da dahil olmak üzere edebiyatın hemen hemen her alanında ürün verdi. Pen Club, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Mimarlar Odası üyesidir. İki öykü ve bir çocuk kitabı bulunan yazarın 13. romanı olan “Nihilist”, 2010’da Doğan Kitap tarafından yayımlandı.  

Kaybedenlerin Öyküsü Sözleri ve Alıntılar

Tümünü gör
Melek Karga

Melek Karga

@Melekkrgaa
·
01 Şubat 19:39
O kadar ahmakken bile nasıl olup da hayal kırıklıkları yaşadığımı bir türlü anlayamıyorum. Daha doğrusu anlayabiliyorum da kabullenmek istemiyorum.
68 etkileşim
Melek Karga

Melek Karga

@Melekkrgaa
·
04 Mart 11:23
İçinin ezilmesi.. kalbinin üzerine yüz kiloluk bir kütle oturmuş gibi hissetmesi..
31 etkileşim
Melek Karga

Melek Karga

@Melekkrgaa
·
04 Mart 12:27
Anlam arayışlarının anlamsızlığı..
62 etkileşim
Melek Karga

Melek Karga

@Melekkrgaa
·
04 Mart 11:26
İnsanlardan beklenti içinde olmamı, insanlığa güvenmemi hep budalaca bulmuştu.
40 etkileşim
Melek Karga

Melek Karga

@Melekkrgaa
·
01 Şubat 23:46
Evet, güzel hikaye olurdu. Ama yalnızca bir hikaye. Böyle şeyler bekleme hayattan. Güzel şeyler filmlerde olur. Bir de rüyada.
39 etkileşim

Kaybedenlerin Öyküsü İletileri

Tümünü gör
Henüz kayıt yok