Kaybolma Numarası

6,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
0 beğeni  · 
405 gösterim
Kimsenin bilmediği küçücük bir adada geçen gizemli ve masalsı bir hikâye...


Neyi ve kimi sevdiğimiz sadece kalbimizde gizlidir. Kelimelerde
en güzellerinde bile değil, kalbimizde. Göğsünü sıkıştıran, kemik kafesinden uçmak isteyen o kuştadır. Sahip olduğumuz tek şey budur, gerçek olan tek şey budur.

Karla kaplı bir adanın hikâyesi bu. Haritalarda bulamayacağınız kadar küçük bir adanınMinounun hikâyesi. Küçük bir kız Minou ama bütün filozoflar gibi yürüyüş yapmanın mutlak gerçeğe ulaşmakta önemli bir araç olduğunu düşünüyor. Bir gün kıyıya vurmuş bir oğlan cesedi buluyor Minou. Oğlanın dudakları tam bir sırrı söylemek üzereymiş gibi kıvrılmış. Erzak gemisi gelene kadar, üç gün evlerinde kalacak bu sessiz misafir. Minounun da büyük bir sırrı var. Tam bir yıl önce elinde siyah bir şemsiye ile yürüyüşe çıkan ve bir daha geri gelmeyen annesiyle ilgili. Adanın tüm sakinleri, babası, Rahip ve gerçek bir sihirbaz olan Kutucu, annesinin öldüğünü düşünüyorlar. Ama Minou annesinin ölmediğini biliyor...
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  164
 • ISBN:
  9786050917185
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Gamze Ay 
24 Eyl 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Felsefe ile ilgili iseniz kesinlikle hoşunuza gidecektir.Ama felsefi alıntılar ve hikayeler hoşunuza gitmiyor ise kitabı bitirmeniz zor olabilir.Zaman zaman çok sıkıldım kitabı bırakmak istedim ama normalde de kitapları yarım bırakmaktan hoşlanmayan biri olarak okumaya devam ettim.İyiki de okumuşum.Kitabı okurken sürekli sorguluyorsunuz.Neden? Niçin? ve genelde sorguladığım kişi de anne figürü oluyor.Her iki tarafa empati kurmaya çalıştım,kitapla çatıştım :) Zaman zaman üzüldüm.Okunmaya değer bir kitap.