1000Kitap Logosu
Kayboluyorsun

Kayboluyorsun

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!

Hakkında

416 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 11 sa. 47 dk.
Adı
Kayboluyorsun
Orijinal adı
Du Forsvinder
Çevirmen
Basım
Türkçe · Türkiye · Ayrıntı Yayınları · Ocak 2015 · Karton kapak · 9789755399652
Onca yılı nasıl yapayalnız geçirdiğimi o güne dek hep unutmaya çalışmıştım. Kız arkadaşlarımdan ve Niklas'tan başka gözlerimin içine bakacak, ıvır zıvır laflarımı dinleyecek ve ses tonundan ne hissettiğimi anlayacak bir kimsem olmadan geçen onca yıl. Başka türlü bir evlilik özlemiyle ve nasıl olup da hâlâ Frederik'le birlikte yaşayabildiğimin umutsuz şaşkınlığıyla geçen yıllar. Bana ne yapmıştı? Neden çekip gitmemiş, neden hep hayalini kurduğum evliliği aramamıştım? Christian Jungersen, insan psikolojisine nüfuz etme maharetini bir kez daha kanıtladığı son romanı Kayboluyorsun'da, hayatı bir anda altüst olan bir kadının ayakta kalma mücadelesini anlatıyor. Yakışıklı ve başarılı kocası, delikanlılığa ilk adımlarını atan sevimli oğlu ve görünüşte mutlu bir evliliği vardır Mia'nın. Ancak ailecek çıktıkları tatilde kocası Frederik'in beyninde bir tümör olduğu ve bunun davranışlarını, hatta kişiliğini etkileyeceği ortaya çıkınca her şey değişir. Kısa bir süre sonra, Frederik'in müdürlük yaptığı okulun parasını zimmetine geçirdiği anlaşılacak ve aile fertlerinin hayatı tümden değişecektir. Yetmezmiş gibi kocasının ihanetleri de dökülür ortalığa. Mia bir yandan art arda gelen darbelerin hastalıktan mı yoksa Frederik'in kişiliğinden mi kaynakladığını bilememenin sıkıntısıyla baş etmeye çalışırken, diğer yandan kendisinin ve oğlunun geleceği için endişelenmektedir. Bir seçim yapmanın zamanı gelmiştir; ya kocası ve ailesini kurtarmak için mücadele edecek ya kendi yoluna gidecektir... Güvenlik ve refah toplumunun çatlaklarına sızıyor Jungensen bu kitabında. Kıvrak üslubu ve çarpıcı hikâyesiyle güvenli hayatların kırılganlığını, bireydeki karanlık dürtüleri, bencilliği, ihaneti, kötülüğün sıradanlığını açığa çıkarıyor. (Tanıtım Bülteninden)
Fiyatlar
Kitapyurdu.com
75TL ve üzeri tüm siparişlerde Kargo Bedava!
İdefix
idefix.com

Okurlar

Kadın
% 84.8
Erkek
% 15.2
0-12 Yaş
13-17 Yaş
18-24 Yaş
25-34 Yaş
35-44 Yaş
45-54 Yaş
55-64 Yaş
65+ Yaş

Benzer Kitaplar

İstisna
Okuyacaklarıma Ekle
Sempatizan
Okuyacaklarıma Ekle
Utanç
Okuyacaklarıma Ekle
2666
Okuyacaklarıma Ekle
Her Gece Bodrum
Okuyacaklarıma Ekle
Salka Valka
Okuyacaklarıma Ekle
Kızıl Darı Tarlaları
Okuyacaklarıma Ekle
Kırk Yedi'liler
Okuyacaklarıma Ekle
Bir Son Duygusu
Okuyacaklarıma Ekle
Seksek
Okuyacaklarıma Ekle
Ruhlar Evi
Okuyacaklarıma Ekle
Malina
Okuyacaklarıma Ekle
Yürümek
Okuyacaklarıma Ekle
Can
Okuyacaklarıma Ekle
Pedro Paramo
Okuyacaklarıma Ekle
7.7
10 üzerinden
13 Puan · 12 İnceleme
416 syf.
·
12 günde
~~~KitapAğacıDevrialemKulübü~~~
~~~AsılKaybolanSendin~~~ Danimarkalı yazar Christian Jungersen iletişimi eğitimi alıp, Sosyoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. Senaryo yazarlığı yapsa da hiçbiri yayınlanmamıştır. Metin yazarlığı yaptı ve sinema dersleri vermiştir. Kayboluyorsun hayatı bir anda tepetaklak olan Mia nin dik durma çabasının hikayesidir. Ailecek çıktıkları tatilde eşi Frederik in beyninde bir tümör olduğu tespit edilince ve hatta bu tümörün davranışları ve kişiliği de etkileyeceği öğrenilince yolunda görünen herşey bir anda su yüzüne çıkar ve tüm ihanetler ortaya saçılır. Bir yandan hastalığıyla uğraşırken bir yandan da öğrendikleriyle mücadele eden Mia bu durumun eşinin kişiliğinden mi yoksa hastalıktan mı kaynaklandığının arasında kalırken yaşadığı psikolojik durumu fazlasıyla hissettiren yazar kesinlikle akıcı diliyle yoğun bir dönemimde ilaç gibi gelen bir okuma oldu. Hergün birlikte yaşadığın kişinin birden hayatında hastalıkla kaybolması insanı karanlık, kederli ve kasvetli günler içine sürüklerken yaşanan her psikolojik durumunun insanın iç dünyasına oynarken tüm yaşananlarla hayaller dünyasına sürüklenir insan, bu durumlarin en güzel anlatımı olmuş sanki kitap... Güvenli ve rahat görünen bir aileden!!! toplumun su sızdıran sorunlarına parmak basan yazar garanti görünen hayatların kırılgan duruşuna ve karanlık dürtülerdeki bencilliğin, ihanetin en güzel ifadelerinden biri olsa gerek Kayboluyorsun severek okudum, herkese sağlıklı anlamlı okumalar...
Kayboluyorsun
Okuyacaklarıma Ekle
416 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Okul Müdürü Frederik ile sallantılı bir evlilik yürüten Mia son 3 yılı rüyalarında ki gibi mutlu yaşar ve bir gün yıllardır Frederik'in beyninde sinsice büyüyen bir tümör olduğunu ögrenirler. Tüm aileyi sarsan bu olay Mia'nın iç hesaplaşma ve sorgulamaları ile tavan yapar.Çünkü hangisi gerçek Frederik'tir, Mia emin olmadığı için çıkmaza sürüklenir. İlk defa okuduğum Danimarkalı yazar insan psikolojisini her yönü ile oldukça iyi tahlil etmiş bu nedenle kitabı çok severek okudum.İyi ki okudum dediklerimden oldu.Bir yerlerde karşınıza çıkarsa kesinlikle alın.
Kayboluyorsun
Okuyacaklarıma Ekle
416 syf.
·
6 günde
·
Puan vermedi
İtiraf etmek gerekirse, kitabı okudukça ben de kayboldum. Jungersen gerçekten ilginç bir konuyu ele almış ve adeta allak bullak oldum. Anlatım oldukça sade ama postmodern bir havası var. Merak olgusunun köklenişi ise kitabın sürükleyiciliğinin temelini oluşturmuş. Hikaye Mia ve ailesi, yani eşi ve oğlu ekseninde ilerliyor. Ancak sadece onlar değil, Mina’nın kendi içindeki dalgalanmalar da oldukça başarılı bir aktarımla sunulmuş. Bir insanı anlamaya çalışıyoruz, etkileşimlerinse insanda ne denli değişimler yaratabildiğini. Ben kitabı çok beğendim, tavsiye ederim.
Kayboluyorsun
Okuyacaklarıma Ekle
416 syf.
Şans eseri tümör olduğu anlaşılan Frederich'in hayatı değişirken eşi Mia'nın da hayatı en az onun kadar tepetaklak olmuştu. Eşinin hal ve hareketleri git gide değişirken Mia hayatın içinde sıkıştığını ve onu boğduğunu fark eder. Mutlulukla geçen yıllar ardından hastalıkla gelen kasvet ve mutsuzluk artık ailenin daimi dostu olmuştur. Bu hızlı değişimle savrulan aileyi okurken yazarın yaptığı duygu ve karakter analizleri göz doldurucuydu. Danimarkalı yazardan başka bir kitap okumak için sabırsızlanıyorum. Bencilliği ve ihanet olguları çarpıcı bir yöntemle değinilen bu metini okumanızı gönülden tavsiye ediyorum. Mutlaka bu yazarla tanışmanızı ertelemeyin. #kayboluyorsun #duforsvinder #christianjungersen #ayrintiyayinlari
Kayboluyorsun
Okuyacaklarıma Ekle
416 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Yazardan okudugum ilk kitap. Elimde ‘İstisna’ kitabı da var ama bunu ‘Kitap Ağacı Devrialem’ kulübümüz ile okuduğumuz için ilk kitabım oldu. Mia, eşi Frederich ve oğluyla tatile çıkarlar fakat kaza sonrasında Frederich’de tümör olduğu anlaşılır ve artık hiç bir şey eskisi gibi olmaz. Hasta bir insanla yaşamak, onun bazı elinde olmayan davranışlarına sabır gösterebilmek çok zordur. Bunun çelişkisini ve sorgulamalarını yapan Mia, ruhunu artık dışarı bırakır. Bir aile olmanın ne demek olduğu ve hayatın zorluklarının üstesinden nasıl gelinmesi gerektiğinin romanı. Bir yandan okura nörolojik bilgilerde veren kitap artık bu tür hastalara da bakış açımızı değiştirmemizi sağlıyor. Bir nevi empati sağlıyor aslına bakarsanız. Çünkü nörolojik semptomların insanların özgür iradesini elinden aldığı da bir gerçek. Bu bakımdan çok iyi bir farkındalık kazandırıyor.
Kayboluyorsun
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.